Ruch Chorzów wygrał z Koroną Kielce 1:0 [ZDJĘCIA]

PS, Bartłomiej Szura/Ekstraklasa.net
Ruch Chorzów wygrał 1:0 z Koroną Kielce. Bramkę w pierwszej połowie zdobył Maciej Jankowski w 26 minucie.

- Jesteśmy zmobilizowani. Chcemy mieć spokojne święta, dlatego musimy zagrać jak najlepiej dla kibiców i dla siebie. Najważniejsze, aby mecz zacząć dobrze i mądrze. Nie musi natomiast być efektownie - mówił przed meczem trener Korony Marcin Sasal.

ZOBACZ RELACJĘ ZE SPOTKANIA MINUTA PO MINUCIE

Okazało się jednak, że to niebiescy pokazali większą wolę do wygrania. Od kilku tygodni są w podbramkowej sytuacji, bo nieoczekiwanie dla kibiców stale muszą uciekać ze strefy spadkowej.

Jedyna bramka padła w kuriozalnych okolicznościach. Po wrzutce w pole karne Małkowski wypuścił piłkę z rąk. Ta trafiła pod nogi jednego z obrońców, który wybił ją prosto pod nogi Jankowskiego. Ten z zimną krwią wykorzystał zamieszanie i było 1:0.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU KORONA - RUCH

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, choć gospodarze żywiej zaczęli atakować, chcąc odwrócić losy spotkania. Nie pomogły też zmiany dokonane przez trenera Marcina Sasala. Najlepszej sytuacji do wyrównania nie wykorzystał w 52. minucie Andrzej Niedzielan - po jego strzale piłka minęła prawy słupek bramki chorzowian, a pół godziny później rezerwowy Dawid Janczyk z siedmiu metrów kopnął wprost w bramkarza Ruchu.

W ostatnich minutach jeszcze kilka razy zakotłowało się pod bramka gości, ale do zmiany rezultatu nie doszło.

Bramki: 0:1 Maciej Jankowski (29).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Wojciech Grzyb, Rafał Grodzicki.

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łodź). Widzów 8˙327.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Jacek Markiewicz (81. Piotr Malarczyk), Hernani, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Maciej Korzym, Aleksandar Vukovic, Grzegorz Lech, Paweł Sobolewski (70. Dawid Janczyk) - Edi Andradina (46. Sander Puri), Andrzej Niedzielan.

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Rafał Grodzicki, Żeljko Djokic (46. Ariel Jakubowski) - Wojciech Grzyb, Marcin Malinowski (90. Łukasz Janoszka), Paweł Lisowski, Marek Zieńczuk - Andrej Komac (77. Michał Pulkowski) - Maciej Jankowski.