Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruda Śląska a działalność siłowni i klubów fitness. "Przebywanie w naszym obiekcie jest w pełni bezpieczne" - pisze jedna z właścicielek

OPRAC.:
Szymon Bijak
Szymon Bijak
Kluby fitness i siłownie w strefie czerwonej i żółtej nie zostały zamknięte, ale wprowadzono pewne ograniczenia.
Kluby fitness i siłownie w strefie czerwonej i żółtej nie zostały zamknięte, ale wprowadzono pewne ograniczenia. Pixabay/zdj. ilustracyjne
W sobotę - 8 sierpnia - w Rudzie Śląskiej powróciły restrykcyjne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Mieszkańcy miasta muszą m.in. pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wszystko dlatego, że Ruda Śląska znalazła się w czerwonej strefie (wraz z kilkoma miastami i powiatami w kraju), w związku ze wzrostem zakażeń.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia potwierdziło regionalne wprowadzenie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 w powiatach, gdzie liczba zakażeń jest największa. Regiony z największą liczbą zakażeń podzielono na: czerwone (12 lub więcej zakażonych na 10 tys. mieszkańców) i żółte (6-12 zakażonych na 10 tys. mieszkańców). Ruda Śląska wraz z ośmioma innymi powiatami znajduje się w pierwszej z wymienionych stref. To oznacza liczne obostrzenia na terenie miasta.

Oprócz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej w Rudzie Śląskiej wydarzenia sportowe odbywają się bez publiczności. Podczas spotkań rodzinnych obowiązuje limit 50 osób, w kinach dostępne jest co czwarte wolne miejsce, z kolei w restauracjach limit gości to jedna osoba na 4 metry kwadratowe powierzchni.

Nie zamknięte zostały siłownie i kluby fitness, choć zostały wprowadzone ograniczenia - jedna osoba na 10 metrów kwadratowych.

Działalność klubów fitness i siłowni nie została zawieszona w strefie czerwonej

- Natychmiastowa mobilizacja branży zaowocowała oczekiwanym i pożądanym efektem. Wszyscy razem możemy być z Siebie dumni. Natomiast nie możemy pozwolić na kolejne podejmowanie decyzji bez wcześniejszej konsultacji z branżą. Nie możemy także pozwolić na określanie naszego sektora, jako sektora ryzyka, skoro do dnia dzisiejszego nie ma ani jednego przypadku zachorowania na COVID-19 w żadnym klubie fitness w Polsce [czy jakimkolwiek innym obiekcie z branży fitness] - możemy przeczytać w oświadczeniu Polskiej Federacji Fitness, której udało się przekonać Ministerstwo Zdrowia odnośnie wszelkich postulatów dotyczących działalności klubów fitness oraz siłowni w strefie czerwonej.

Musisz to wiedzieć

Jednym z takich miejsc w Rudzie Śląskiej jest Siłownia Tytan, która dzięki szybkiej reakcji ze strony PFF może działać - w miarę - normalnie.

- Oświadczamy, że przebywanie w naszym obiekcie jest w pełni bezpieczne - poinformowała Aldona Mol, właścicielka rudzkiej siłowni, w specjalnym piśmie, które zostało przesłane do Ministerstwa Zdrowia kilka dni temu.

Zobacz koniecznie

Dalej możemy przeczytać, że wszystkie najważniejsze procedury zostały wcielone w życie, aby w środku każda osoba czuła się bezpiecznie. Nie brakuje pojemników do dezynfekcji, ręczników jednorazowego użytku, pomieszczenia są na bieżąco wietrzone, a w samym klubie umieszczono w widocznych miejscach informacje przypominające o wszelkich zasadach, które należy przestrzegać.

- Maszyny siłowe i cardio zostały rozstawione, aby zachować dystans 2 metrów, a jeśli było to niemożliwe (np. ciąg bieżni) to zostały one wyłączone z użytkowania (np. co druga bieżnia działa). [...] Dodatkowo pracownicy dokonują dezynfekcji wszystkich urządzeń i maszyn - pisze dalej Aldona Mol i dodaje, że to samo tyczy się szafek (i kluczy do nich) oraz ławeczek w szatniach.

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera