Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sąd Rejonowy w Mikołowie. Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś zapewnia: budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Danuta Pałęga
Danuta Pałęga
Wideo
od 16 lat
2 października Mikołów odwiedził wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Wizyta ściśle związana była z ogłoszeniem i symbolicznym zapoczątkowaniem szeregu modernizacji budynków sądowych w województwie śląskim. Gmach Sądu Rejonowego w Mikołowie zyska infrastrukturę, dostosowaną do obsługi mieszkańców z niepełnosprawnościami, m.in. windę. Na całość inwestycji rząd przeznaczy 1 mln zł.

Minister Michał Woś w Mikołowie. Sąd Rejonowy zostanie dostosowany do osób z niepełnosprawnościami

W poniedziałek 2 października przed gmachem Sądu Rejonowego w Mikołowie odbyła się konferencja z udziałem wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia. Spotkanie miało na celu ogłoszenie istotnych zmian dla mieszkańców miasta oraz regionu.

- Mamy dobre wiadomości o kolejnej inwestycji, którą tutaj resort sprawiedliwości zatwierdził i przeprowadzi. W Sądzie Rejonowym w Mikołowie powstanie pełna inwestycja, związana z dostosowaniem budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach tej inwestycji, za blisko 1 mln zł, przebudowana zostanie chociażby winda, podjęte zostaną też inne działania, służące poprawie dostępności - mówił minister Woś.

W całym kraju na modernizację oraz umożliwienie Polakom korzystania z sądownictwa i wymiaru sprawiedliwości przeznaczane są dziesiątki milionów złotych.

Minister Woś podkreśla, jak ważna jest dostępność tych instytucji dla każdego obywatela, aby nikt nie czuł się pominięty czy wykluczony.

- Niezależnie od tej inwestycji w Mikołowie, związanej z dostępnością sądu dla osób niepełnosprawnych, realizujemy podobnych inwestycji w całej Polsce kilkadziesiąt. Kilka także na Śląsku. Tu symbolicznie rozpoczynamy cały ciąg inwestycji, które trafiają do sądownictwa - tłumaczył minister Woś.

O dostosowanie budynku sądu w Mikołowie do potrzeb osób niepełnosprawnych zabiegali również jego dyrektorowie oraz radni z powiatu mikołowskiego.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera