Siatkówka: GKS Katowice - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 [ZDJĘCIA, RELACJA] Wymarzony debiut katowiczan!

Piotr Izydorczyk
Siatkarze GKS Katowice pokonali Łuczniczkę
Siatkarze GKS Katowice pokonali Łuczniczkę Marzena Bugała-Azarko
GKS Katowice w meczu 1 kolejki Plus Ligi wygrał z Łuczniczką Bydgoszcz 3:1. Duże emocje, dobra siatkówka i trzy punkty. Lepszego startu w Plus Lidze GKS nie mógł sobie wyobrazić!

Dzisiaj w Ośrodku Sportowym ''Szopienice'' siatkarze GKS Katowice zadebiutowali w PlusLidze. Beniaminek w meczu 1. kolejki podejmował Łuczniczkę Bydgoszcz. Nasza drużyna wygrała premierowego, bo pierwszego seta w gronie najlepszych 25:19 i objęła prowadzenie w meczu. Złożyła się na to dobra gra i błędy rywali, które GKS wykorzystywał.

Niestety w drugim secie role się odwróciły. Łuczniczka grała pewnie w ataku i nie popełniała błędów, które zdarzały się naszym zawodnikom. Efektem tego była wysoka przegrana 14:25 i wyrównanie stanu rywalizacji
.
Po przerwie gra toczyła się punkt za punkt, a gdy Łuczniczka objęła dwupunktowe prowadzenie w pole zagrywki wszedł Karol Butryn. Atakujący GKS-u popisał się serią zagrywek, która pozwoliła katowiczanom odrobić straty i wypracować przewagę, której nie oddali do końca seta i wygrali go 25:18.

Tym razem po wygraniu seta GKS nie poszedł za ciosem i wygrał kolejną partię. Katowiczanie niesieni gorącym dopingiem przez licznie wypełnioną widownie wygrali 25:19 i trzy punkty zostały w Katowicach.

Dzisiejsze spotkanie pokazało jak bardzo brakowało w stolicy naszego województwa siatkówki na najwyższym poziomie. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Gruszkę świetnie rozpoczęła przygodę z Plus Ligą. Cały mecz, począwszy od wyniku sportowego po organizację zawodów okazał się wielkim sukcesem!

GKS Katowice – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:19, 14:25, 25:18, 25:19)

GKS Katowice: Falaschi, Kalembka, Błoński, Butryn, Krulicki, Kapelus, Mariański (libero)
Trener Piotr Gruszka

Łuczniczka Bydgoszcz: Katić, Yudin, Szczurek, Gromadowski, Sacharewicz, Nowakowski, Czunkiewicz (libero)