Artystka jest rodowitą siemianowiczanką, żoną, matką dwóch cudownych córek. Jednakże pomimo młodego wieku jest osobą, którą los zdążył już doświadczyć.
Zobaczcie zdjęcia z wystawy:
- Od lat zmaga się z przewlekłymi chorobami, które czasami mocno utrudniają normalne funkcjonowanie. Mimo tych przeciwności artystka nie poddaje się, tym bardziej, że może liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy licznie przybyli na wczorajszą uroczystość i po raz kolejny nie zawiedli autorki – wyjaśnia Patrycja Skorek-Bilczyńska z MBP w Siemianowicach Śląskich.
Autorka prac przyznaje, że jej choroba ma też pewną pozytywną stronę. Poznała bowiem mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy są takimi ”aniołami” w jej życiu, ponieważ okazali jej dużo pomocy, wsparcia i zaangażowania. To właśnie dzięki nim może się spełniać, realizować swoje nowo odkryte pasje, które są spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Malowanie to nie tylko hobby, ale swojego rodzaju terapia sztuką, która pomaga w codziennym zmaganiu się z przeciwnościami losu.
Twórczość pani Moniki jest pełna optymizmu i radości, a częstymi motywami są anioł, kobieta czy kwiaty. Prace są niezwykle kolorowe i dające nadzieję. Jak sama Autorka mówi, dopiero szuka swojej drogi, swojego stylu. Prócz obrazów, na wystawie możemy oglądać także rękodzieło: okolicznościowe stroiki, kartki, pudełka, zdobione świece czy świeczniki.
W tym wyjątkowym dla artystki dniu nie zabrakło owych „aniołów”, czyli rodziny i przyjaciół. Po przywitaniu gości przez dyrektora Biblioteki, głos zabrał Prezydent Miasta Pan Rafał Piech, który gratulując Pani Monice twórczych osiągnięć, oficjalnie otworzył wystawę. Padło wiele ciepłych słów, były też chwile wzruszenia. Nie mogło zabraknąć także rozmów kuluarowych przy słodkim co nieco. - Mamy nadzieję, że ekspozycja w naszej Galerii da Artystce siłę i ochotę do dalszej pracy. Wystawę można oglądać do 10 listopada – dodaje Patrycja Skorek-Bilczyńska.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego
Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?