Sklepy otwarte 1 stycznia 2019. W jakich godzinach czynne Żabka Lidl, Biedronka, Aldi, Tesco

 • Dziennik Zachodni

TK

Sklepy otwarte 1 stycznia znaleźć trudno. Ale są takie sklepy, nawet sieciowe, które są czynne 1 1 2019. Sprawdziliśmy godziny otwarcia sklepów Lidl, Biedronka, Tesco, Aldi, Auchan, Kaufland 1 stycznia. Godziny otwarcia sklepów w sylwestra były krótsze niż w zwyczajne poniedziałki. 31 grudnia to bowiem dzień szczególny. A jak wygląda możliwość zrobienia zakupów w Nowy Rok? Większość sklepów tego dnia jest zamknięta. Jednak Żabka, odido, Freshmarket, ABC oraz niezliczona liczba sklepów osiedlowych mogą być otwarte. Sprawdźcie konkretne sklepy.

Godziny otwarcia sklepów 1.1.2019

Godziny otwarcia sklepów w Nowy Rok to decyzja, która wynika nie tylko z ustawy ograniczającej handel w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, ale również krok w kierunku:

 • pracowników i możliwości spokojnego świętowania Nowego Roku.
 • klientów i umożliwienia zrobienia zakupów.

Czytajcie koniecznie
Wolna Wigilia Do Sejmu trafił projekt ustawy

SKLEPY CZYNNE 1 STYCZNIA

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK: ŻABKA

O otwarciu sklepów, jak również godzinach otwarcia decyduje ajent danej placówki. Wiele Żabek jest otwartych w sylwestra i w Nowy Rok w godzinach od 9.00 do 19.00 lub od 11.00 do 21.00.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW: NOWY ROK: BIEDRONKA

Biedronka w sylwestra była otwarta krócej niż zazwyczaj w soboty. Sklepy 31 grudnia był czyny od godz. 7 do godz. 18. W Nowy Nok wszystkie sklepy sieci Biedronka będą nieczynne.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK: LIDL

Sklepy sieci Lidl w sylwestra 2018 również otwarte były krócej. Otwarte były od godz. 8 do godz. 18. W Nowy Rok Lidl będzie natomiast zamknięty.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK: AUCHAN

Jeśli zostawiliście zakupy na ostatnią chwilę w sylwestra, to z pomocą przychodzi sieć sklepów Auchan. Sklepy Auchan były otwarte. W Nowy Rok sklepy Auchan są zamknięte.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK: KAUFLAND

Sklepy Kaufland podobnie jak Lidl czynne były 31 grudnia 2016, w sylwestra tylko w godz. 8-18. Z kolei 1 stycznia, w Nowy Rok sklepy zgodnie z ustawą będą zamknięte.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW: NOWY ROK: NETTO

Sklepy Netto w sylwestra otwarte były również tylko do godziny 18. W Nowy Rok sklepy pozostaną zamknięte podobnie jak inne duże markety i dyskonty.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW: NOWY ROK: TESCO

Hipermarkety Tesco zarówno zwykłe jak i całodobowe były 31 grudnia, w sylwestra otwarte krócej. Zakupy w sklepach stacjonarnych zrobiliśmy tylko do godz. 18, dostawy e-zakupów były z kolei realizowane w godz. 8-17. W Nowy Rok sklepy Tesco będą zamknięte.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK: CARREFOUR

Sklepy Carrefour podobnie jak większość dużych sklepów były otwarte w sylwestra krócej. Zakupy robiliśmy tutaj tylko do godz. 18. W Nowy Rok, 1 stycznia sklepy Carrefour będą zamknięte.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK: PIOTR I PAWEŁ

Większość sklepów sieci Piotr i Paweł otwarta w sylwestra były tylko do godz. 17, niektóre, np. przy ul. Bażantów 4 w Katowicach, były czynne do godz. 18. W Nowy Rok sklepy Piotr i Paweł będą zamknięte.

GODZINY OTWARCIA GALERII HANDLOWYCH W SYLWESTRA ZNAJDZIECIE NA NASTĘPNEJ STRONIE

SILESIA CITY CENTER: GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK

Centrum handlowe Silesia City Center w sylwestra będzie otwarte w godz. 10-16, a Tesco w godz. 6-18. W Nowy Rok Silesia będzie zamknięta.

GALERIA KATOWICKA: GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK

Galeria Katowicka w sylwestra również była otwarta krócej. 31 grudnia zakupy robiliśmy tutaj tylko do godz. 17. Również Stokrotka na poziomie -1 czynna była do godz. 17.

3 STAWY KATOWICE: GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK

W centrum handlowym3 Stawy w Katowicach w sylwestra zakupy zrobiliśmy tylko w godz. 9-17. Auchan był natomiast otwarty od godz. 8 do 18. W Nowy Rok centrum handlowe będzie nieczynne.

SUPERSAM KATOWICE: GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK

W katowickim Supersamie przy ul. Skargi zakupy 31 grudnia, w sylwestra można było zrobić w godzinach od 9 do godz. 17. W Nowy Rok Supersam będzie zamknięty.

EUROPA CENTRALNA GLIWICE: GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK

Centrum Handlowe Europa Centralna w Gliwicach w sylwestra było czynne w godz. 9:00-17:00, z kolei market Tesco Extra w godz. 6:00-17:00. W Nowy Rok Europa Centralna będzie zamknięta.

FASHION HOUSE SOSNOWIEC: GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW NOWY ROK

Fashion House w Sosnowcu 31 grudnia, w sylwestra był czynne tylko w godz. 10:00-15:00. W Nowy Rok będzie zamknięte.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY
Jak zatem będą otwarte sklepy polskich sieci handlowych w sylwestra?

 brak

Sklepy otwarte 26 12 2018 w drugi dzień świąt Bożego Narodze...

Auchan - godziny otwarcia w sylwestra

 • Sylwester - do 18:00

Biedronka - godziny otwarcia w sylwestra

 • Sylwester - do 19:00

Carrefour - godziny otwarcia w sylwestra

 • Sylwester - do 18:00

E.Leclerc
W związku z faktem, iż sklepy E.Leclerc są niezależnymi przedsiębiorstwami, decyzje o godzinach otwarcia placówek w sylwestra zostaną podjęte indywidualnie przez poszczególne sklepy sieci.

Kaufland - godziny otwarcia w sylwestra

 • Sylwester - do 18:00

Lidl - godziny otwarcia w sylwestra

 • Sylwester - do 18:00

POLOmarket - godziny otwarcia w sylwestra

 • Sylwester - do 18:00

Żabka
Decyzja o otwarciu sklepu Żabka w sylwestra należy do ajentów poszczególnych sklepów.

Wolna Wigilia w 2019 roku?

Istnieje prawdopodobieństwo, że Wigilia będzie dniem wolnym od pracy. Posłowie PSL i UED złożyli projekt ustawy zawierający propozycję zmian. Ich efektem już w 2019 mogłaby być:

 • wolna Wigilia
 • wolny Wielki Piątek

Jeśli projekt ustawy przejdzie przez parlament i podpisze się pod nim prezydent, proponowane zmiany mogą wejść w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku - czytamy w projekcie ustawy.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Dlaczego miasta zabraniają pokazów fajerwerków w Sylwestra?

Sylwester: noc zabawy i tragedii

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

01.01.2019, 16:41

CHORY KRAJ JEST ŻABAK JEST CZYNNA NOWY ROK

01.01.2019, 16:06

Basta konsumpcjonizmowi!!!

EllyLilly (gość) 29.12.2018 09:12

Wolna Wigilia i Wielki Piątek. Jestem za ! Ludzie pracujący w handlu też mają rodziny, dzieci. Bez pomocy medycznej trudno się obyć ale bez zakupów już tak. Można je zrobić wcześniej. Ale Polaczek Polakowi wilkiem i najchętniej co niektórzy chcieli by by sklepy otwarte były również w 1 i 2 dzień świąt. Bo przeciw Kowalsky kończy pracę o 14 A inni niech zapier... W sklepie do 24:00 no ale przecie zakupy trza robić na ostatnią chwilę, bo wcześni to po co

31.12.2018, 17:54

A SENS RZYCIA KOrPO RATa I LIBER WYKRZTAuciuCHA LEMINNGA TO KASSA KARRIERA PO TRUPACH I ZAKU POholliZM

31.12.2018, 14:28

dużo w tym prawdy

31.12.2018, 13:14

To jest niestety standard. Poziom jest wprost proporcjonalny do tego co dzieje się w szkolnictwie od lat. Spadek jakosci nauczania, gimnazja i inne nowotwory, prywatne uczelnie i dyplomy za kasę, matura dla debili i mamy efekt. Teraz każdy kretyn może być kim chce, niezależnie od wiedzy i predyspozycji. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

31.12.2018, 11:56

Kolejny przejaw egoizmu. Sprzedawcy nie są niewolnikami i również mają własne życie. Może Pani zamknie ich całkowicie w sklepach? Tyle samo szumu było o wolne niedziele w handlu. Kwestia dobrej organizacji, której każdemu życzę. Szanujmy swój czas jak i innych.

31.12.2018, 11:50

Ten artykuł jasno pokazuje że nikt tego co się wrzuca nie weryfikuje. Inaczej nikt by nie dopuścił do takiego opisu, że większość sklepów otwarta będzie do 18:00 wyjątkiem jest np LIDL który będzie otwarty do 18:00. Szkoda, że nikt się nie podpisuje pod artykułami z imienia i nazwiska, od razu by zmniejszyła się jakość wpisów. Tak samo komentarze jak mój nie powinny posiadać możliwości wpisywania nicka tylko prawdziwe dane :) Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim życzę !

30.12.2018, 20:20

Trzeba sobie zadać pytanie czy w ogóle pracować. Nikt nikogo do pracy nie zmusza zawsze tez można ją zmienić na inną mozna nawet zostać prezesem. I mieć wolne kiedy się chce. Ale jeśli pracuje się w handlu to trzeba wiedzieć że ludzie którzy kupują tez pracują i właśnie wyszli z pracy po chleb i masło.

30.12.2018, 19:52

Po co mi wolny wielki piątek jak w handlu jeszcze jest wielka sobota oczywiście handlowa ktoś o tym pomyślał.
Nikt nie pójdzie na to żeby aż 4 dni były zamknięte sklepy to by był Armagedon dla klientów.

29.12.2018, 09:15

Wolna Wigilia i Wielki Piątek. Jestem za ! Ludzie pracujący w handlu też mają rodziny, dzieci. Bez pomocy medycznej trudno się obyć ale bez zakupów już tak. Można je zrobić wcześniej. Ale Polaczek Polakowi wilkiem i najchętniej co niektórzy chcieli by by sklepy otwarte były również w 1 i 2 dzień świąt. Bo przeciw Kowalsky kończy pracę o 14 A inni niech zapier... W sklepie do 24:00 no ale przecie zakupy trza robić na ostatnią chwilę, bo wcześni to po co

28.12.2018, 21:27

Tylko spróbuj zakłócać czas p.prezesowi ja poskarżę się "mamie"

14.12.2018, 13:53

To skandal! Poskarże sie u Prezesa!

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3