Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sklepy otwarte w niedzielę 9 sierpnia 2020. Żabka, ABC, Odido, FreshMarket, Globi, Lewiatan. Sklepy czynne 9.08.2020

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
W niedzielę 9 sierpnia 2020 r. obowiązuje ograniczenie handlu, więc nie zrobimy swobodnie zakupów. Niektóre mniejsze sklepy jednak są czynne. Sprawdź, które.
W niedzielę 9 sierpnia 2020 r. obowiązuje ograniczenie handlu, więc nie zrobimy swobodnie zakupów. Niektóre mniejsze sklepy jednak są czynne. Sprawdź, które. Karolina Misztal
Które sklepy są otwarte w niedzielę 9 sierpnia 2020? Ustawa o zakazie handlu w niedzielę wyszła dwa lata temu, ale sklepy spożywcze mogą być czynne - tylko niektóre. Sprawdź wykaz sklepów, w których można zrobić zakupy w niedziele z zakazem handlu. Tak wygląda lista sklepów otwartych 9 sierpnia 2020.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELĘ 9 sierpnia 2020

Żabka, ABC, FreshMarket, Lidl, Biedronka, Aldi, Globi, TESCO, Auchan, Kaufland GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW
9 sierpnia 2020 w niedzielę sklepy są zamknięte. Jest to bowiem niedziela bez handlu. Centra handlowe i spożywcze są nieczynne. A jak z mniejszymi sklepami?

Nie przegap

Które sklepy są otwarte w niedzielę 9 sierpnia 2020 w twojej okolicy? Gdzie kupić podstawowe artykuły spożywcze? Do której godziny sklepy są otwarte w niedzielę 9 sierpnia?

Jak niedziela to na zakupy do Czech! W Rybniku reklamuje się centrum handlowe z Karwiny

Jak niedziela, to na zakupy do Czech! W Rybniku reklamuje si...

Sierpnień 2020 to miesiąc, gdzie w jedną niedzielę jest niedziela bez handlu. Sklepy w niedzielę sierpniu 2020:

  • 2 sierpnia - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 9 sierpnia - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 16 sierpnia - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 23 sierpnia - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 30 sierpnia - niedziela handlowa

Niedziele bez handlu
Wprowadziła je ustawa z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niektóre niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 r.

Jednak ustawa wprowadziła szereg wyjątków od zakazu handlu w niedziele, więc praktycznie można w niedziele z zakazem handlu zrobić zakupy - głównie produktów spożywczych, ale też rzeczy, które można kupić w kioskach.

Nie przegap

Sklepy czynne w niedziele niehandlowe?

Jak uczy doświadczenie, w niedziele niehandlowe czynna jest znaczna część osiedlowych sklepików, w których można zrobić szybkie zakupy.

SKLEP AUCHAN
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu wszystkie sklepy Auchan w całej Polsce są czynne od 7 rano, niektóre hipermarkety Auchan są czynne do godz. 22 (jeśli znajdują się w galeriach handlowych czynnych do tej godziny, np. w CH 3 Stawy w Katowicach).

SKLEP ABC
O otwarciu sklepu w niedzielę niehandlową decyduje właściciel konkretnej placówki. Standardowo powinny być otwarte w godzinach 7-20.

SKLEP ALDI W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy sieci Aldi są czynne od godz. 7 lub 8 (w sporadycznych przypadkach od 9, np. gdy sklep znajduje się w centrum handlowym) do godz. 21.

SKLEP LEWIATAN W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki.

Rok 2021 to drugi rok z rzędu, kiedy niedziele handlowe wypadają tylko w wyjątkowe dni określone w ustawie. To znaczy, że poza 7 niedzielami w roku, w pozostałe niedziele sklepy będą zamknięte. Sprawdź nowy wykaz niedziel handlowych 2021 i zobacz, które  sklepy są otwarte w niedzielę.Sprawdź na kolejnych kartkach z kalendarza, kiedy wypada niedziela handlowa >>>

Niedziele handlowe LUTY 2021. WYKAZ. Czy sklepy są otwarte w...

SKLEP ŻABKA W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki. Jednak na mocy zmiany statusu wszystkich sklepów tej sieci na placówki pocztowe - informują o tym naklejki na drzwiach - sklepy mogą być otwarte w niedziele przez całą dobę.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Żabka znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia.

SKLEP LIDL W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy Lidl w całej Polsce są czynne do godz. 22.

FRESHMARKET W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki. Przeważnie są czynne - lecz zależy to od ajenta.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Freshmarket znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia

SKLEP BIEDRONKA W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy Biedronka są czynne do godz. 22 lub 23, w zależności od lokalizacji sklepu.

SKLEP KAUFLAND W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy tej sieci są czynne w godz. 7-22.

SKLEPY OSIEDLOWE W NIEDZIELĘ
Pamiętajcie, że w dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEP TESCO W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy Tesco są czynne do godz. 22 lub 23.

SKLEP CARREFOUR W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu niektóre hipermarkety tej sieci są czynne do godz. 23.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki. Np. Carrefour Express na dworcu PKP w Katowicach jest czynny w niedziele bez handlu.

SKLEPY GLOBI W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki.

KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE W NIEDZIELĘ
Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE
Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018. Ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości reguluje handel w niedzielę i wprowadza sporo ograniczeń. W 2018 roku sklepy otwarte były w dwie niedziele w miesiącu, pierwszą i ostatnią. Od 2019 roku sklepy były czynne tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. A w 2020 roku jest tylko 7 niedziel handlowych, z tego ani jedna w lutym i marcu 2020.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELE
Od reguły są jednak wyjątki. Mimo zakaz wiele sklepów jest czynnych, tyczy się to małych sklepów, gdzie właściciel stanie za ladą osobiście. Oprócz tego czynne są stacje benzynowe, kawiarnie i kina oraz sklepy zlokalizowane na dworcach kolejowych, autobusowych i na lotniskach.

SKLEPY OTWARTE W CZECHACH
Jeszcze jedną możliwością, by zrobić duże zakupy, jest wycieczka do Czech. Tam nie wprowadzono niedziel bez handlu, więc poza świętami państwowymi sklepy i galerie handlowe w Czechach są czynne w każdą niedzielę.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera