Skoki narciarskie. Dzisiaj w Oberstdorfie drugi KONKURS, WYNIKI Kamil Stoch najlepiej z Polaków. Wygrał Stefan Kraft

W sobotnim konkursie Kamil Stoch był najlepszy z Polaków.
W sobotnim konkursie Kamil Stoch był najlepszy z Polaków. Arkadiusz Gola
W niedzielę 25 lutego 2024 roku w Oberstdorfie odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich. Wygrał Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch. Poniżej WYNIKI.

Skoki narciarskie NA ŻYWO 25.02.2024

Puchar Świata w lotach w Oberstdorfie NA ŻYWO: Konkurs LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Stefan Kraft ma już 40 wygranych w Pucharze Świata.

Koniec konkursu. Wygrał Stefan Kraft. Drugi był Peter Prevc, trzeci Ryoyu Kobayashi.
Miejsca Polaków: 11. Kamil Stoch, 21. Piotr Żyła, 23. Aleksander Zniszczoł. Dawid Kubacki zaliczył upadek w kwalifikacjach i nie wszedł do konkursu.

ZAPIS RELACJI LIVE

Kamil Stoch - 221,5 m. Zajmuje drugie miejsce.

Została czołowa dziesiątka.

Piotr Żyła - 213,5 m. Jest czwarty.

Aleksander Zniszczoł - 200,5 m. Teraz jest 5.

Zaczęła się seria finałowa.

Koniec I serii. Prowadzi Ryoyu Kobayashi. Kamil Stoch jest 10. Piotr Żyła 20., Aleksander Zniszczoł 21.

Kamil Stoch - 219 metrów. Zajmuje 2. miejsce.

Aleksander Zniszczoł - 204,5 m. Jest szósty, za Żyłą.

Piotr Żyła - 206 metrów. Zajmuje teraz 4. miejsce.

Zaczęła się pierwsza seria konkursowa.

Zakończyły się kwalifikacje. Wygrał Stefan Kraft. Miejsca Polaków: 10. Aleksander Zniszczoł, 12. Kamil Stoch, 28. Piotr Żyła. Dawid Kubacki, który zaliczył upadek zajął 41. miejsce, a awans uzyskało 40 zawodników.

Kamil Stoch - 209,5 m.. Czwarte miejsce, za Zniszczołem.

Aleksander Zniszczoł - 214 m. Jest drugi.

Piotr Żyła - 191,5 m. Jest w konkursie.

Belka znów w górę.

Dawid Kubacki zaczął kwalifikacje. Polak upadł przy lądowaniu! Na szczęście się pozbierał, pokazał, że jest OK. Osiągnął 176,5 m.

Organizatorzy zdecydowali o podwyższeniu belki startowej, bo wiatr jest w plecy zawodników.

O godz. 14.30 miały zacząć się kwalifikacje, ale wiatr na razie jest zbyt mocny.

W czwartek latanie na mamuciej skoczni w Oberstdorfie uniemożliwił wiatr i nie można było przeprowadzić treningów i kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego. W piątek odbył się konkurs duetów, w który Polacy (Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł) zajęli 5. miejsce, a przed ostatnim skokiem byli nawet na 3. pozycji.

Sobotni konkurs wygrał Słoweniec Timi Zajc, drugi był jego rodak Peter Prevc, trzeci Austriak Stefan Kraft. Najlepiej z polskich skoczków spisał się Kamil Stoch, który awansował w serii finałowej o dziewięć miejsc i zajął 12. lokatę. Miejsca pozostałych Polaków: 19. Aleksander Zniszczoł, 26. Piotr Żyła, 39. Dawid Kubacki (zakończył zawody po pierwszej serii).

W niedzielnych kwalifikacjach wystąpi 48 zawodników z 13 reprezentacji. Numery startowe Polaków: Dawid Kubacki (1), Piotr Żyła (23), Aleksander Zniszczoł (30) i Kamil Stoch (37). Do konkursu awansuje 40 skoczków.

PŚ w lotach w w Oberstdorfie: Program na sobotę i niedzielę