Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Śląscy policjanci dzielą się krwią. Pod komendą wojewódzką w Katowicach trwa akcja "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Przyłącz się do akcji

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Śląscy mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzają 16 listopada katowicką komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych.
Śląscy mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzają 16 listopada katowicką komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. pixabay
Przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach 16 listopada 2023 roku odbędzie się honorowa zbiórka krwi. To część akcji "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna", organizowanej po raz 12. przez Straż Graniczną dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

W czwartek,16 listopada przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się honorowa zbiórka krwi. Policjanci oddadzą krew w ramach trwającej ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna", organizowanej już po raz 12. przez Straż Graniczną dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Akcja prowadzona jest w terminie 25 października – 20 grudnia 2023 roku w jednostkach Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej oraz punktach krwiodawstwa. Objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Zbiórka krwi pod Komendą Wojewódzką w Katowicach

Śląscy mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzają 16 listopada katowicką komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic będzie czekał na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ul. Lompy 19 w godzinach od 8 do 13.

-Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc w ratowaniu życia i zdrowia pacjentów wymagających leczenia krwią, a także skojarzenie munduru opatrzonego symbolami i godłem Rzeczypospolitej Polskiej z gotowością oddania drugiemu człowiekowi cząstki siebie – krwi. Policjanci są zawsze gotowi by nieść pomoc drugiemu człowiekowi, również w taki sposób, dzieląc się krwią z tymi, którzy jej potrzebują - przekazują śląscy funkcjonariusze. - O tym, że warto oddawać krew, policjanci wiedzą doskonale, ponieważ w swojej pracy są świadkami różnego rodzaju tragedii, szczególnie wypadków na drogach. Dlatego też wśród mundurowych jest tak wielu honorowych dawców tego drogocennego płynu - dodają.

Każdy, kto spełnia warunki zdrowotne może oddać krew podając hasło ,,Nasza krew – nasza Ojczyzna” .

- Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce pod hasłem Nasza krew-nasza Ojczyna". Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia - apelują policjanci. -Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci - przypominają.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być osobą zdrową w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera