MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza w swoje progi gości. Zobaczcie, co się działo!

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Dni otwarte Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich.
Dni otwarte Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich. Arkadiusz Gola
W jaki sposób produkowano kiedyś atrament? Które leki świecą? Czy zawód szeptuchy ma szansę znowu zaistnieć? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było odkryć podczas kolejnej edycji dni otwartych zorganizowanych przez Śląski Uniwersytet Medyczny. Z myślą o przyszłych studentach organizatorzy przygotowali wiele interesujących wydarzeń, w tym pokazów, warsztatów i wykładów.

Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza w swoje progi gości

Dni otwarte Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich. To doskonała okazja, aby nie tylko poznać uczelnię i ofertę edukacyjną, ale przede wszystkim dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać Śląski Uniwersytet Medyczny, jakie perspektywy zawodowe daje studiowanie właśnie w tym miejscu i czym zajmują się różne zawody medyczne.

Z myślą o przyszłych studentach także i w tym roku organizatorzy przygotowali wiele interesujących wydarzeń, w tym pokazów, warsztatów i wykładów. W ciągu ośmiu dni zainteresowani mogą odwiedzać każdy z pięciu wydziałów uczelni:

  • Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu,
  • Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu,
  • Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu,
  • Wydział Nauk Medycznych w Katowicach,
  • Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach.

Po raz pierwszy uczelnia zaprasza również do nowo otwartej filii SUM w Bielsku-Białej.

W dniach 12-13 marca można było oglądać Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu. 11 kwietnia uczelnia zaprosiła do filii SUM w Bielsku-Białej. W dniach 16-18 kwietnia zainteresowani mogli z bliska przyjrzeć się Wydziałowi Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, a 18 kwietnia Wydziałowi Nauk o Zdrowiu w Katowicach.

W Sosnowcu przyszli studenci mogli zobaczyć między innymi jak pod mikroskopem stereoskopowym wygląda rozwój goździków i fiołków na szalkach, dowiedzieć się, w jaki sposób produkowano kiedyś atrament poznać tetracykliny, czyli leki, które świecą, a także zobaczyć mikroskop konfokalny do obserwacji komórek i otrzymywania obrazów 3D.

Kolejna okazja, aby poznać uczelnię będzie w dniach 23-24 maja. Wtedy to będzie można odwiedzić Wydział Nauk Medycznych w Katowicach oraz Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu.

Śląski Uniwersytet Medyczny jako jedna z najlepszych uczelni w kraju

Śląski Uniwersytet Medyczny należy do grona największych uczelni w kraju. Obecnie na 20 kierunkach kształci się ponad 10 000 studentów. Wysoki poziom zajęć gwarantuje ponad 1500-osobowa kadra nauczycieli akademickich docenianych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. SUM to 5 wydziałów i sześć szpitali klinicznych, w których studenci zdobywają praktyczną wiedzę. To także nowo powstała filia w Bielsku-Białej.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera