MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie prezydenta oraz rady miasta w Mysłowicach. Wybrany został nowy przewodniczący

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
6 maja w Mysłowicach odbyło się uroczyste ślubowanie radnych oraz prezydenta miasta. Przedstawiciele władz zadeklarowali współprace ponad podziałami oraz rozwiązywanie problemów mieszkańców za pomocą dyskusji oraz debat. Ponad to wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta w Mysłowicach.

Wybory samorządowe już za nami. Zanim jednak władze miasta Mysłowice przystąpią do 5-letniej pracy, należy ją uroczyście rozpocząć.

Uroczyste ślubowanie w Urzędzie Miasta w Mysłowicach

6 maja o godzinie 12.00 w Urzędzie Miasta w Mysłowicach odbyło się uroczyste ślubowanie radnych miejskich oraz prezydenta miasta. Wraz z prezydentem śluby złożyło 23 mysłowickich radnych takich jak: Krzysztof Bąk, Artur Bula, Andrzej Dombek, Marta Górna, Agnieszka Harmata, Anna Kaczmarzyk, Dorota Konieczny-Simela, Anna Kozłowska, Eugeniusz Lelonek, Marek Mikuła, Piotr Mospinek, Joanna Myszka, Adrian Panasiuk, Katarzyna Polok-Marcol, Sebastian Roncoszek, Grzegorz Sałata, Piotr Styczeń, Mateusz Targoś, Wiesław Tomanek, Dariusz Wendreński, Mariusz Wielkopolan, Rafał Włosek oraz Antoni Zazakowny.

- Wśród nas są debiutanci oraz osoby, które mają doświadczenie w sprawowaniu funkcji radnego. Życzę nam, abyśmy tę władzę i współodpowiedzialność pełnili na podstawie uchwał, które będą wypracowane w toku kompromisów, dyskusji oraz debat. Musimy mieć pewność, że na końcu każdej naszej decyzji jest interes miasta. W imieniu 10-osobowego klubu Koalicji Obywatelskiej deklaruje, że tak będą nasze decyzje podejmowane, w imię dobra miasta oraz jego mieszkańców — przemawiała Dorota Konieczny-Simela, nowo zaprzysiężona radna Mysłowic.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

Ślubowanie Dariusza Wójtowicza

Śluby złożył również wybrany ponownie na prezydenta Dariusz Wójtowicz. Na początku swojego przemówienia podziękował on mieszkańcom za otrzymane zaufanie. Prezydent podsumował również, co udało się dokonać w mieście przez ostatni pięć lat oraz zapowiedział dalszą chęć do działania na rzecz Mysłowic.

- Funkcjonowanie i jakość życia mieszkańców zależy od włodarzy, zarówno prezydenta, jak i rady miasta. Wiem, że dobra współpraca ponad podziałami bez względu na przekonania polityczne daje wspaniały efekt i dobrze wpływa na jakość życia mieszkańców. Dlatego dzisiaj proszę was o wsparcie w realizacji kolejnych inwestycji, na które otrzymaliśmy ogromne rządowej dotacje. Deklaruje otwartość i chęć współpracy z każdym dla kogo liczy się dobro Mysłowic — przemawiał do radnych Dariusz Wójtowicz, prezydent miasta Mysłowice.

Podczas uroczystości nie brakowało również kwiatów oraz osobistych gratulacji. Na wydarzeniu obecna była również poseł Izabela Kloc, która również pogratulowała prezydentowi oraz radnym.

- Życzę wam wszystkiego, co najlepsze. Zarówno w pracy, w radzie, jak i w życiu osobistym, a mieszkańcom gratuluje wyboru. Moi drodzy do roboty, teraz już tylko pracować — mówiła poseł Izabela Kloc.

Nowy przewodniczący Rady Miasta Mysłowice

6 maja był ważnym dniem nie tylko ze względu na odbywające się ślubowania. Tego dnia radni wybrali nowego przewodniczącego. O to stanowisko ubiegał się Mariusz Wielkopolan oraz Dorota Konieczny-Simela. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zwyciężył w głosowaniu, zdobywając 12 głosów radnych, pokonując kandydatkę Koalicji Obywatelskiej, która zdobyła 11 głosów.

- Uważam, że sesja rady miasta powinna być na tyle zwięzła i konstruktywna, aby mieszkańcy mogli w niej uczestniczyć czy to stacjonarnie, czy za ekranu monitora. Chciałbym przenieść dyskusje z rady miasta na dyskusje w komisjach, ponieważ to właśnie tam każdy mieszkaniec może zabrać głos, a tym samym sesja rady miasta trwa odpowiednią ilość godzin — komentował Mariusz Wielkopolan, przewodniczący Rady Miasta w Mysłowicach.

Mariusz Wielkopolan zaznaczył, że będzie pilnował, aby wypowiedzi oraz dyskusje radnych były na wysokim poziomie kultury. Przewodniczący stanie na straży, aby podczas sesji rady miasta skupić się na rozwiązywaniu problemów zamiast wzajemnego się obrażania.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni