Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sosnowiec. Remont ulicy Piłsudskiego i Małachowskiego. Będą utrudnienia drogowe

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Trwa remont torowiska na ul. Małachowskiego w Sosnowcu. W przyszłości fragment ulicy ma się zmienić w deptak. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa remont torowiska na ul. Małachowskiego w Sosnowcu. W przyszłości fragment ulicy ma się zmienić w deptak. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM Sosnowiec
W Sosnowcu dwa zapowiadane już wcześniej remonty mogą dać o sobie dotkliwie znać mieszkańcom oraz kierowcom. Pierwsza z ulic to Piłsudskiego. Gdy wymieniano torowisko pomiędzy jezdniami uszkodzona została nawierzchnia drogi, teraz jest naprawiana. To już drugi etap tego remontu. Wykonuje go Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Katowic. Prace będą kosztować prawie 1 milion złotych.

Remontują ulicę Piłsudskiego w Sosnowcu. Będą utrudnienia

Utrudnienia na ulicy Piłsudskiego zaczną się już od 22 marca po porannym szczycie komunikacyjnym. Wtedy to zamknięty zostanie ruch na fragmencie ulicy - od skrzyżowania z ulicą Kresową do ronda im. W. Bartoszewskiego (na pasie w kierunku centrum Sosnowca). Kierowcy będą poruszać się nitką w kierunku Milowic. Taka organizacja ruchu ma potrwać co najmniej dwa tygodnie.

Zakres prac całego remontu obejmuje wymianę nawierzchni drogi i krawężników na ok. 1,5 km odcinku jezdni od wiaduktu nad trasą S86 do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego i Kilińskiego.

Nie przeocz

- Tam, gdzie będzie podbudowa kamienna utraciła swoją nośność i występują spękania, firma zajmie się też jej wymianą. Wszystkie studnie, zasuwy, wpusty uliczne znajdujące się w jezdni trzeba będzie wyregulować - wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Remont ulicy Małachowskiego w Sosnowcu. Najpierw zmiany na torowisku

Trwają już prace nad przebudową torowiska tramwajowego na ulicy Małachowskiego. Wjazd w ulicę od strony skrzyżowania z ulicami Mościckiego i Kościelnej jest niemożliwy.

Ważne zmiany czekają na mieszkańców tej i okolicznych ulic. Aby umożliwić kierowcom dostęp do podziemnego parkingu na 50-metrowym fragmencie ulicy Małachowskiego do bocznej odnogi al. Zwycięstwa wprowadzono ruch dwukierunkowy. Dojazd do podziemnego parkingu możliwy jest jedynie poprzez boczną odnogę al. Zwycięstwa.

Jak informuje Urząd Miejski, torowisko powstające na fragmencie ulicy Małachowskiego od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja wybudowane będzie w nowoczesnej konstrukcji płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn w komorach z wykorzystaniem mas zalewowych. Zmodernizowany zostanie też m.in.: układ zasilania, sieć trakcyjna i system oświetlenia ulicznego, a przebudowa obejmie również przystanek i instalacje podziemne.

Zobacz koniecznie

Małachowskiego to popularna ulica w mieście. Przed lockdownem, gdy lokale gastronomiczne były otwarte sosnowiczanie spędzali tu wolny czas. Znajduje się tutaj sporo świetnych restauracji czy kawiarni. Ta część ulicy, która obecnie jest modernizowana ma zamienić się w deptak. Plany miasta w tym zakresie są bezpośrednio związane z inwestycją spółki Tramwaje Śląskie S.A. Zakres miejski remontu ma być realizowany po zakończeniu prac torowych.

– Będziemy współdziałać z Tramwajami Śląskimi przy tej inwestycji, ponieważ chcemy kompleksowo zmienić oblicze tej części ulicy. Poza pracami zleconymi przez spółkę, my przebudujemy skwery i architekturę w rejonie tej ulicy, a także fragmenty ul. Kościelnej i Targowej, czyli handlowych ulic krzyżujących się z ul. Małachowskiego – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera