Sparing: Korona Kielce 1-0 Podbeskidzie. Dobry sprawdzian Górali

Podbeskidzie w najbliższy piątek wyleci na zgrupowanie do Turcji, które potrwa blisko dwa tygodnie Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W sobotnim sparingu rozegranym w Kielcach Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z Koroną 0-1. Jedyną bramkę w drugiej połowie zdobył Senegalczyk Elhadji Pape Diaw.

Obie drużyny są w zupełnie innym momencie przygotowań do sezonu - dla Korony sparing na Kolporter Arenie był ostatnim sprawdzianem przed rundą wiosenną Ekstraklasy, zaś Podbeskidzie ma przed sobą jeszcze miesiąc przygotowań i obóz przygotowawczy w Turcji. Mimo tego, bielszczanie dosyć wysoko postawili poprzeczkę wyżej notowanemu przeciwnikowi.

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, co przypieczętowali jedyną tego popołudnia bramką. W 24. minucie Goran Cvijanović, który chwilę wcześniej zmarnował pod bramką Podbeskidzia doskonałą szansę na gola, popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a Elhadji Pape Diaw głową skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie obie drużyny miały okazje na strzelenie bramki, ale dobrych okazji nie wykorzystali Nika Kaczarawa i Jakub Żubrowski po stronie Korony i Łukasz Hanzel i Ľuboš Kolár po stronie gości.

Podbeskidzie w Turcji będzie przebywać od 9 do 21 lutego. Rozegra w tym czasie cztery sparingi - na razie nie wiadomo, kim będą rywale "Górali". Wcześniej, w najbliższą środę 7 lutego bielszczanie zmierzą się jeszcze z MKS-em Kluczbork.

Korona Kielce 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała