MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sparing: Korona Kielce - Ruch Chorzów. Niebiescy remisowali do przerwy, ale w drugiej połowie dostali trzy ciosy

W maju w meczu ligowym Korona Kielce wygrała z Ruchem Chorzów 2:0. W sobotę 29 czerwca te zespoły zagrały w sparingu. echodnia.eu
W sobotę 29 czerwca 2024 roku w meczu sparingowym rozegranym w Kielcach Korona wygrała z Ruchem Chorzów 4:1 (1:1). Dla Niebieskich był to drugi sparing w czasie przygotowań do nowego sezonu w I lidze.

W poprzednim sezonie Korona Kielce i Ruch Chorzów grały w PKO Ekstraklasie. Kielczanie utrzymali się w krajowej elicie, a Niebiescy po roku wrócili do I ligi. Chorzowianie przebywają na zgrupowaniu w Busku-Zdroju i w ramach przygotowań rozegrali sparing w Kielcach.

W wyjściowym składzie Ruchu na sobotni sparing było trzech zawodników pozyskanych latem - bramkarz Jakub Szymański (Widzew Łódź) oraz Martin Konczkowski (Śląsk Wrocław) i Słowak Denis Ventura (Sigma Ołomuniec). Zabrakło Daniela Szczepana, który ma lekki uraz.

Pierwotnie mecz na Suzuki Arenie miał rozpocząć się o godz. 11, ale był opóźniony o 15 minut.

Ruch objął prowadzenie w 25. minucie. Filip Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska, a Przemysław Szur strzelił z woleja z kilku metrów. Strzelec gola dla chorzowian został zmieniony przed przerwą z powodu lekkiego urazu. Korona wyrównała wykorzystując błąd gości. Niebiescy stracili piłkę przy jej wyprowadzaniu i Dawid Błanik płaskim strzałem pokonał Szymańskiego. Na drugą połowę do bramki Ruchu wszedł obchodzący w sobotę 18. urodziny Marcel Potoczny. Kielczanie w "prezencie" zaaplikowali mu trzy gole. Szczególnej urody była bramka Jakuba Konstantyna na 4:1 po uderzeniu z 30 metrów. Niebiescy po przerwie poprzez zmiany w składzie stracili jakość, co przełożyło się na wynik...

W pierwszym sparingu w czasie letnich przygotowań Ruch przegrał na stadionie przy Cichej z ekstraklasową Puszczą Niepołomice 0:1.

Sparing: Korona Kielce - Ruch Chorzów 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Przemysław Szur (25), 1:1 Dawid Błanik (32), 2:1 Jewgienij Szykawka (71), 3:1 Jakub Konstantyn (76), 4:1 Jakub Konstantyn (81)

Ruch: Jakub Szymański (46. Marcel Potoczny) - Szymon Szymański (85. Daniel Myśliwiec), Przemysław Szur (39. Tomasz Wójtowicz), Maciej Sadlok - Martin Konczkowski, Filip Starzyński (70. Kamil Lipiński), Miłosz Kozak (76. Jakub Sobeczko), Bartłomiej Barański (46. Mike Huras), Denis Ventura (83. Krzysztof Przydacz), Łukasz Moneta (70. Ksawery Kwiatkowski) - Soma Novothny (62. Szymon Bąk).