Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółka MBF Group zamówiła 5 mln maseczek ochronnych. Prezesem jest Wojciech Anhert, radny PiS z Chorzowa

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Spółka MBF Group zamówiła 5 mln maseczek ochronnych
Spółka MBF Group zamówiła 5 mln maseczek ochronnych Arc
Spółka MBF Group, której prezesem jest Wojciech Anhert, radny PiS z Chorzowa, zawarła umowę ramową z Fundacją Simedical w zakresie zawiązania ścisłej współpracy dotyczącej sprzedaży produktów medycznych. Dodatkowa działalność związana jest z epidemią koronawirusa. Co więcej spółka ta zakontraktowała i zabezpieczyła dostawę 5 milionów sztuk maseczek ochronnych 3-warstwowych.

Spółka MBF Group rozszerza swoją działalność w związku z epidemią koronawirusa

Spółka MBF Group, której prezesem jest Wojciech Anhert, radny PiS z Chorzowa, zamówiła 5 mln maseczek ochronnych 3-wartstowych. Wyjaśnijmy, że MBF Group SA jest firmą doradczą i consultingową, która świadczy m.in. usługi analizy rynku, badania przedsiębiorstw, doradztwa biznesowego czy pomocy i organizacji w zdobyciu kapitału niezbędnego na rozwój.

Zobacz koniecznie

MBF Group zawarł jednak umowę ramową z Fundacją Simedical w zakresie zawiązania ścisłej współpracy dotyczącej sprzedaży produktów medycznych. Na mocy umowy strony zobowiązały się wykonywać komercyjne usługi oraz obrót towarami związanymi m.in. z profilaktyką i zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV (COVID-19).

Nie przegap

Co to oznacza? Przed kilkoma tygodnia spółka MBF Group rozszerzyła swoją ofertę o rynek medyczny, z uwagi na szeroki popyt i zapotrzebowanie na artykuły medyczne – w tym maseczki. Rozpoczęła działania w celu pozyskania kontrahentów, którzy byliby w stanie sprowadzić do Polski duże ilości tych materiałów. Spółka też zaczęła zbierać informacje o zapotrzebowaniu na hurtowe ilości na naszym polskim rynku.

- W całym tym przedsięwzięciu, w zakresie hurtowego obrotu maseczkami, pełnimy więc rolę brokera, który kojarzy kupującego ze sprzedającym. Nie jesteśmy stroną transakcji. Nie posiadalibyśmy nawet w takiej ilości własnych środków, aby to finansować. Nasze ewentualne wynagrodzenie do doprowadzenie do sukcesu transakcji. Było to zresztą wprost napisane w raporcie giełdowym - wyjaśnia Wojciech Anhert, prezes spółki MBF Group SA.

Warunki i sposób rozliczenia znajdują się w fazie prawnych ustaleń. Źródłem zabezpieczenia finansowego realizacji dostawy będzie końcowy odbiorca towaru - czytamy w raporcie giełdowym.

To oznacza, że płatnikiem dla sprzedawcy w wypadku tej transakcji jest kupujący (a nie MBF Group SA). Kim on jest? Tego jeszcze nikt nie zdradza.

- Umowa zakontraktowania została zawarta z podmiotem prywatnym, który zajmuje się i ma doświadczenie w imporcie artykułów do Polski - mówi Wojciech Anhert. - Kontrakt związany jest z zapotrzebowaniem jakie zgłosił nasz kontrahent na tego rodzaju towar. Wykonujemy dla niego usługę znalezienia towaru po jak najlepszej cenie i ze wszelkimi certyfikatami - dodaje prezes spółki MBF Group SA.

Kontrakt na 5 milionów maseczek ochronnych

Wyjaśnijmy, że spółka MBF Group zakontraktowała i zabezpieczyła dostawę 5 milionów sztuk maseczek ochronnych 3-wartstowych. Pierwsza dostawa powinna nastąpić 25 marca 2020 roku, a kolejne odbywać się będą z przerwami co 2-3 dni. Kontrakt oszacowany został na kwotę ok. 10 mln 176 tys. zł netto. Skąd maseczki trafią do Polski? Prezes spółki MBF Group SA podkreśla, że spółka nie ma wpływu na to skąd maseczki zostaną sprowadzone.

- Źródło ich pochodzenia jest rzeczą wtórną – liczy się cena którą jest w stanie zaakceptować końcowy odbiorca oraz posiadanie wszelkich atestów (ISO/CE). My nie decydujemy o źródle pochodzenia. Otrzymujemy ofertę i staramy się ją spiąć ze stroną kupującą - zaznacza Anhert.

Wojciech Anhert prezes spółki MBF Group SA wyjaśnia. - Nie zajmujemy się i nie mamy w planach zajmować się handlowaniem maseczkami na masową skalę. Zamierzamy natomiast doradzać wszystkich chętnym stronom, oczywiście za stosownym wynagrodzeniem, w tym aby transakcja kupna-sprzedaży była właściwie dopięta prawnie i finansowo.

- Na początkowym etapie próbowaliśmy podjąć znikomą działalność dystrybucji maseczek dla hurtowni farmaceutycznych i w celu zakupu zakontraktowaliśmy 500 tysięcy maseczek, ale cały czas czekamy na dostawę pierwszej partii 100 tysięcy sztuk. Z uwagi na długie terminy oraz bardzo duże różnice kursowe między zamówieniem a dostawą prawdopodobnie porzucimy ten obszar działalności jako zbyt ryzykowny dla spółki i akcjonariuszy - dodaje Wojciech Ahnert.

Spółka MBF Group SA jest notowana na rynku New Connect. Kurs akcji spółki, 24 marca, wynosił 4,24 zł za sztukę. Zmiana wynosi 0,06 (+1.44%).

Gdzie trafią maseczki ochronne?

- W związku z tym, że opublikowaliśmy raport giełdowy w sprawie rozszerzenia działalności o kontraktowanie dużych dostaw – z zapytaniem zgłosiło się także kilka detalicznych odbiorców – w tym szpital lub inne niezależne zakłady opieki zdrowotnej. Ponieważ nie jest to nasza działalność – handel artykułami medycznymi – oferta jaką otrzymali od nas była praktycznie bezmarżowa, a z uwagi na skokowy wzrost kursu dolara na tych drobnych dostawach niewykluczone, że będziemy po prostu stratni. Ale chcemy dotrzymać słowa i dostarczyć maseczki poniżej kosztów - mówi prezes spółki MBF Group SA.

- Zgłaszają się do nas od czasu do czasu internauci, którzy wskazują konkretne potrzeby konkretnych instytucji. Niestety my nie zajmujemy się handlem hurtowym i nie będziemy się tym zajmowali. Niemniej z porozumieniu z naszymi kontrahentami przygotowujemy jakieś dostawy w formie darowizn - zapewnia Wojciech Ahnert.

Zobacz koniecznie

Oświadczenie spółki MBF Group S.A.

Działając w imieniu i na rzecz spółki MBF Group S.A. w związku z opublikowaniem nieprawdziwych lub mogących wprowadzić w błąd informacji na portalu www.wiesci24.pl niniejszym, chciałbym poinformować, że:

  1. Wszelkie zamówienia i zakontraktowania dostaw maseczek są dokonywane przez podpisywanie umów, przeprowadzanie negocjacji lub dokonywanie ustaleń na zasadach rynkowych z podmiotami działającymi na rynku polskim, których działalnością jest import artykułów do Polski.
  2. Spółka nigdy nie dokonywała i nie dokonuje zakupów bezpośrednio za granicą u kontrahentów z Chin lub innych krajów.
  3. Spółka nigdy nie dokonywała i nie dokonuje zakupów na portalu Alibaba.
  4. Zakontraktowanie dostaw maseczek dotyczy dowolnego źródła ich pochodzenia, do którego jest w stanie dotrzeć zleceniobiorca Spółki.
  5. Spółka z racji swego doświadczenia i dotychczasowej działalność pełni rolę podmiotu łączącego nabywcę z odbiorcą, nie jest zaś dystrybutorem rozprowadzającym towar na rynku polskim.
  6. Obecnie Spółka jest w trakcie rozmów z zakładem produkcyjnym w Polsce i tam również planuje dokonać zamówienia w przypadku uzyskania satysfakcjonujących warunków finansowych.

Podsumowując – wydźwięk artykułu i jego treść mija się z prawdą i jest przykładem typowego „fake newsa”, który niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Łączenie funkcji prezesa zarządu z mandatem radnego jest ogromnym nadużyciem. Wszelkie umowy i kontrakty Spółka zawiera z podmiotami prywatnymi na zasadach rynkowych.

W ramach swojej działalności Spółka przed kilkoma tygodnia rozszerzyła ofertę o rynek medyczny, z uwagi na szeroki popyt i zapotrzebowanie na artykuły medyczne – w tym maseczki. Rozpoczęliśmy działania w celu pozyskania kontrahentów, którzy byliby w stanie sprowadzić do naszego kraju duże ilości tych materiałów. Z drugiej zaś strony zaczęliśmy zbierać informacje o zapotrzebowaniu na hurtowe ilości na naszym rodzimym rynku. W całym tym przedsięwzięciu, w zakresie hurtowego obrotu maseczkami, pełnimy więc rolę brokera, który kojarzy kupującego ze sprzedającym. Nie jesteśmy stroną transakcji.

Spółka dąży i działa w kierunku sprowadzenia na rynek Polski jak największej ilości maseczek, tak aby były one dostępne w powszechnym użytku i sprzedaży, po jak najkorzystniejszej cenie dla końcowego konsumenta. W świetle powyższego oświadczamy, że artykuł jest niezgodny z prawdą i świadomie uderza dobre imię firmy.

Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji godzi w interes Spółki oraz jej Akcjonariuszy i może spowodować spadek zaufania do firmy przez podmioty trzecie, co może odbić się na jej bieżących obowiązkach i zawartych umowach.

Wojciech Ahnert
Prezes Zarządu
MBF Group S.A.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Dziennika Zachodniego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera