Stal Mielec - Górnik Zabrze 0:2. Górnik Zabrze pokazał swoją wyższość w Mielcu. Zobaczcie gola Manneha!

Stal Mielec - Górnik Zabrze 0:2. Górnik Zabrze pokazał swoją wyższość w MielcuZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KZ
Górnik Zabrze nie zwalnia tempa! Zespół Marcina Brosza w Mielcu pokonał Stal, odnosząc trzecie już, a drugie ligowe, zwycięstwo w tym sezonie. Genialnym strzałem popisał się Alasana Manneh.

Stal Mielec, wielki rywal Górnika Zabrze z lat 70., pierwszy od ćwierćwiecza mecz z czternastokrotnymi mistrzami Polski, zaczęła z impetem. Beniaminek grał odważnie, Andreja Prokić napędził obronie gości nieco strachu, ale im więcej minut upływało, tym większą przewagę zaczynał osiągać lider PKO Ekstraklasy.

Kulminacja naporu osiągnęła szczyt w 36 minucie meczu. Najpierw Bartosz Nowak idealnie podał do Jesusa Jimeneza, ale strzał z lewej strony szczęśliwie na poprzeczkę przerzucił Rafał Strączek. Piłka odbita od tej bariery wyszła na rzut rożny, ten wykonał Nowak, a w polu karnym Paweł Bochniewicz przeskoczył otaczających go obrońców i dał Górnikowi prowadzenie!

Zabrzanie mogli podwyższyć prowadzenie tuż przed przerwą, gdy Przemysław Wiśniewski huknął z dystansu omal nie przełamując rąk bramkarza, ale 2:0 zrobiło się dopiero tuż po wznowieniu drugiej połowy. I cóż to był za gol! Dariusz Pawłowski wystawił piłkę na 17 metr, a tam Alasana Manneh nadał jej nieprawdopodobnej rotacji trafiając do siatki tuż przy słupku.

W 70 minucie Piotr Krawczyk również oddał efektowny strzał, jednak Strączek zdołał go efektownie obronić, a dobijający piłkę Jesus Jimenez, poszukujący swojej czwartej bramki w sezonie, był na spalonym.

Ekipa Marcina Brosza miała ten mecz pod kontrolą i zwolniła tempo. Po pucharowym zwycięstwie nad Jagiellonią oraz ekstraklasowym nad Podbeskidziem, przyszła kolej na pierwszą wygraną wyjazdową. Bilans otwarcia Górnika wygląda imponująco. Po tygodniowej przerwie na reprezentację w sobotę 13 września na Roosevelta przyjedzie Pogoń Szczecin.

Stal Mielec - Górnik Zabrze 0:2 (0:1)