Stomil Olsztyn – Skra Częstochowa WYNIK, RELACJA Dwa niestrzelone karne. O wygranej gości zdecydował… karny

29.10.2021 r. Wojciech Reiman ze Stomilu w walce z Piotrem Noconiem ze Skry Częstochowa w meczu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi Twitter/Fortuna 1. Liga

W piątek 29.10.2021 r. w meczu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa wygrała w Olsztynie ze Stomilem 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kamil Wojtyra z rzutu karnego. Były jeszcze dwa karne - oba niewykorzystane!

Piątkowy mecz w Olsztynie dla Stomilu i beniaminka z Częstochowy był „o 6 punktów”. Skra zaliczyła bardzo cenne zwycięstwo, jednocześnie spychając rywali na dno tabeli.
Już w 5. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie z rzutu karnego. Patryk Mikita nie pokonał jednak Mateusza Kosa, marnując drugą „11” w tym sezonie. W 32. minucie Kamil Wojtyra zdobył gola z karnego i do przerwy było 0:1. W 57. minucie Wojtyra... nie strzelił karnego - Krzysztof Bąkowski obronił.

Co dalej ze Skrą, której Komisja Licencyjna PZPN nakazała powrót do Częstochowy?

- Na pewno trzy ostatnie mecze pierwszej rundy zagramy na wyjazdach - przekazał rzecznik klubu Mariusz Rajek, mając na
myśli spotkania z Puszczą w Niepołomicach (8.11), GKS-em w Jastrzębiu-Zdroju (14.11) i Sandecją w Nowym Sączu (17.11).

Stomil Olsztyn - Skra Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka: Kamil Wojtyra (32-karny)

Stomil: Krzysztof Bąkowski - Karol Żwir, Rafał Remisz, Beniamin Czajka, Jonatan Straus - Piotr Pyrdoł (67. Damian Ciechanowski), Jakub Tecław, Wojciech Reiman (46. Filip Wójcik), Maciej Spychała, Łukasz Moneta (90+3. Jonathan Simba Bwanga) - Patryk Mikita (78. Patryk Zych).

Skra: Mateusz Kos - Krzysztof Napora, Oskar Krzyżak, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Kamil Lukoszek (69. Dawid Niedbała) - Mikołaj Kwietniewski (88. Dominik Bronisławski), Przemysław Sajdak, Marcin Stromecki, Piotr Nocoń - Kamil Wojtyra (69. Maciej Mas).

Żółte kartki: Czajka - Krzyżak

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok)