MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci UJD w Częstochowie przetestowali swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w praktyce

Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Studenci Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie poszerzają swoją wiedzę nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Z myślą o nich uczelnia zorganizowała "Dzień Bezpieczeństwa i Profilaktyki w Ruchu Drogowym". Dzięki temu można było spotkać się nie tylko z policjantami, ale również przekonać się na własnej skórze, jak przebiega dachowanie pojazdu.

- Akcja była poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Realizujemy ją w ramach projektu edukacyjnego „Praktyczne spotkania z kryminalistyką i systemami bezpieczeństwa” - mówił Adrian Wasik, wykładowca UJD. - Projekt poświęcony jest szeroko rozumianemu bezpieczeństwu w różnych aspektach - wyjaśnia.

Dzięki organizacji wydarzenia studenci mogli skorzystać z symulatora zdarzeń w ruchu drogowym - na miejscu dostępny był symulator dachowania samochodu i symulator zderzeniowy.

- Rzeczywiście pojazd działa na wyobraźnie. Co prawda czas w nim spędzony nie był długi, ale w normalnych warunkach drogowych z pewnością odczuwa się to zdecydowanie bardziej - Justyna Staszczuk, studentka UJD.

Poza tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zaprezentowali swoje motocyke służbowe i oznakowany radiowóz. Przy tej okazji funcjonariusze opowiadali również o zasadach obsługi zdarzeń drogowych przy wykorzystaniu specjalistycznego radiowozu i kryminalistycznego sprzętu.

- Przy okazji takich spotkań możemy przekazać, jak wygląda codzienna służba - wyjaśnia aspirant sztabowy Tomasz Krzemiński z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Zainteresowane osoby ze społeczności akademickiej i społeczności lokalnej mogły również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego w ramach mobilnego stanowiska do przeprowadzenia egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, a także sprawdzić swój czas reakcji na bodźce zewnętrzne, jako potencjalni kierujący.

- Jako wieloletni policjant wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie mam przyjemność prowadzić zajęcia na UJD - wyjaśnia Grażyna Dudek, wykładowca UJD. - Postanowiłam więc teorię połączyć z praktyką.

Na miejscu obecni byli również przedstawiciele straży miejskiej, którzy prezentowali pojazd służbowy wraz z wyposażeniem wykorzystywanym do kontroli przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W ramach projektu edukacyjnego „Praktyczne spotkania z kryminalistyką i systemami bezpieczeństwa” odbyły się też spotkania dotyczące cyberbezpieczeństwa, zwalczania przestępczości zorganizowanej, czy gospodarczej.

- Spektrum spotkań jest bardzo szerokie. Staramy się zawsze zapraszać praktyków, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem - podsumowuje Adrian Wasik, wykładowca UJD.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni