Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zaprasza na piknik artystyczny
Od 28 do 30 czerwca, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny świętuje 71. urodziny oraz zakończenie sezonu artystycznego. Imprezę zainaugurował piątkowy pokaz Klubu Sportowego FiT Art (17:15). Następnie sceną władali miłośnicy folkloru. Zaproszenie do Koszęcina przyjęli tańczący i śpiewający pasjonaci z Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Krakus”. O dobry humor na zakończenie tego dnia zadbał natomiast kabaret „Zdolni i skromni”.
Sobota rozpoczęła się od "Organowej wycieczce po Europie". Na koncert w wykonaniu Huberta Maronia organizatorzy zaprosili do Kameralnej Sali Koncertowej w siedzibie Zespołu „Śląsk”. Na scenie głównej wystąpili: Studio Piosenki MDK z Lublińca oraz Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet. Wieczorem zgromadzona publiczność mogła wysłuchać duetu Julii Pietruchy i Marty Zalewskiej. Później w muzyczną podróż zabrał wszystkich Tomasz Ørganek. Na zakończenie wystąpił kabaret „Paranienormalni”.
To jednak nie koniec wspólnego świętowania. Na niedzielne, muzyczne popołudnie 30 czerwca zapraszają: Szulerzy (16:10), zespół Autentikos (17:20) i Wiktor Waligóra (18:30). Gwiazdą wieczoru będą gospodarze imprezy – chór, balet i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w swoim przebojowym repertuarze ludowo-narodowym. Koncert pt. „A to Polska właśnie” rozpocznie się o godz. 19:45. Na zakończenie „Święta Śląska” kropkę nad i postawią artyści Kabaretu Moralnego Niepokoju: Maciej Cieślak i Rafał Zbieć (21:00).
Podczas świętowania dużo dodatkowych atrakcji
W ciągu trzech dni pikniku nie brakowało licznych atrakcji dodatkowych. W piątek i sobotę można było zwiedzić pałac – siedzibę Zespołu „Śląsk”, a w nim ekspozycje dokumentujące działalność instytucji. Wśród wystawienniczych niespodzianek była m.in. największa koronka koniakowska na świecie, zgłoszona do Księgi Rekordów Guinessa. Można ją było obejrzeć w dawnej kaplicy pałacowej.
Poza tym instruktorzy Zespołu „Śląsk” przygotowali dla dzieci gry i zabawy edukacyjno-artystyczne. Ze swoją prezentacją pojawiły się zaprzyjaźnione służby mundurowe: 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej, Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca oraz Straż Graniczna.
Było również coś dla amatorów dobrych smaków oraz miłośników rękodzieła i pamiątek.
Nie przeocz
- Bytom w latach 50. i 60. na koloryzowanych zdjęciach. Tak kiedyś wyglądało miasto!
- Dni Gminy Poraj przyciągnęły tłumy! Na scenie Long&Junior i Andrzej Piaseczny
- Męskie Granie 2024 w Żywcu. Aż dwie Orkiestry i premierowo „Wolne Duchy” ZDJĘCIA
- Hubertus Mysłowice 10 lat temu. Jak wyglądało znane kąpielisko?
Musisz to wiedzieć
Strefa Biznesu: Polska nie jest gotowa na system kaucyjny?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?