Sylwester z Ubogimi w Katowicach: Ty też możesz pomóc w jego...

  Sylwester z Ubogimi w Katowicach: Ty też możesz pomóc w jego organizacji

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sylwester z Ubogimi w Katowicach: Ty też możesz pomóc w jego organizacji
  Choć niewiele osób o tym wie, Sylwester z bezdomnymi to katowicka tradycja. Organizowany jest już od ponad dwudziestu lat przez kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium w Katowicach. Corocznie uczestniczy w nim średnio ok. 150-200 osób bezdomnych i ubogich, mając okazję do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru przy ciepłym posiłku oraz na wspólnej modlitwie.
  Sylwester z Ubogimi w Katowicach: Ty też możesz pomóc w jego organizacji
  Dawniej wszystko odbywało się na katowickim dworcu PKP, z biegiem czasu przeniesiono się do domu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości (założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty) na Krasińskiego. Jednakże z upływem lat dotychczasowy format spotkania trochę się zdezaktualizował, stał się niewystarczający – duża grupa gości i niewspółmierna do niej ilość wolontariuszy oraz mała powierzchnia miejsca utrudniały sprawną organizację jak i właściwie uniemożliwiały nawiązanie bliższego kontaktu z przybyłymi.


  - W 2014 roku połączonymi siłami świeckich wolontariuszy, kleryków oraz hojnych darczyńców zorganizowaliśmy – w odmienionej formie – Sylwestra z Ubogimi. Zrezygnowaliśmy z ciasnej sali, niewygodnych ławek, poczęstunku na stojąco... Przenieśliśmy się do auli przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach, przy ul. Mikołowskiej 32. Tym razem w pięknie ozdobionej sali każdy z blisko 150 zaproszonych gości znalazł dla siebie imienne miejsce (z indywidualną wizytówką) przy bogato zastawionym stole. Nasi kelnerzy wydali prawdziwą Sylwestrową kolację. Nie zabrakło wodzireja, wspólnych zabaw i tańców. Ponadto żaden z gości nie wyszedł z pustymi rękami – każdy przy wyjściu otrzymał prezent oraz prowiant. Oprócz uczty dla ciała, znalazła się także i strawa duchowa – uderzające w serce słowa, wspólna modlitwa oraz Msza święta odprawiona równo o północy - wspominają ubiegłoroczną noc sylwestrową organizatorzy przedsięwzięcia.

  W tym roku także odbędzie się "Sylwester z Ubogimi" i oczywiście potrzebni są wolontariusze.

  "Nie musisz mieć specjalnych zdolności. Nie wymagamy referencji, doświadczenia zawodowego ani nawet CV. Nie musisz być osobą wierzącą. Wystarczy, że jesteś gotów do spojrzenia z miłością na drugiego człowieka.
  Podczas Sylwestra będziesz mógł wcielić się w rolę kelnera i obsługiwać gości, krzątać się po kuchni i przygotowywać jedzenie do wydania lub po prostu dotrzymać towarzystwa naszym ubogim – porozmawiać, wysłuchać, razem się pobawić. Potrzebna będzie również pomoc w samych przygotowaniach (dekoracja i przyszykowanie sali, pakowanie prezentów). Zajęcie znajdzie też fotograf, muzyk... Jeśli sam masz własny pomysł, jak mógłbyś nam pomóc – napisz nam o tym!
  Sylwester z Ubogimi, choć to chyba oczywiste, odbędzie się dnia 31 grudnia 2015 roku. Jeśli chcesz być z nami – zapraszamy Cię na spotkania dla wolontariuszy" - czytamy na stronie internetowej organizatorów.

  Spotkanie dla wolontariuszy odbędzie się 29 listopada o godzinie 19 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION