Szczepienia przeciwko COVID-19 w Chorzowie. Seniorzy zapisują się na szczepienia. Limity szybko się wyczerpały

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Jest więcej chętnych niż szczepionek. 22 stycznia rozpoczęły się na szczepienia przeciwko COVID-19 dla dla seniorów powyżej 70. roku życia. W Chorzowie już od rana przed punktami szczepień była spora kolejka. Jeszcze więcej osób próbowało się dodzwonić do najbliższego punktu szczepień w mieście. Nie wszystkim udało się jednak zapisać na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Limity bardzo szybko się wyczerpały.

Seniorzy stoją w kolejce, by zapisać się na szczepienia przeciwko koronawirusowi w Chorzowie

W piątek, 22 stycznia, rozpoczęły się zapisy na szczepienia seniorów powyżej 70 roku życia. Przypomnijmy, że już wcześniej, bo 15 stycznia, ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 rok życia. W Chorzowie szczepienia dla tych osób rozpoczną się w przyszłym tygodniu - około 25-26 stycznia.

Seniorzy z Chorzowa mogli zgłosić się do rejestracji na szczepienie przeciwko koronawirusowi w 16 punktach w mieście. Od rana w tych punktach rozbrzmiały telefony, a przed placówkami ustawiła się kolejka seniorów. Trudno było się dodzwonić do wielu miejsc, przez to, że telefony były ciągle zajęte. Bardzo dużo seniorów 70+ chciało zapisać się na szczepienie. Nie wszędzie była jednak już taka możliwość. W niektórych miejscach szybko wyczerpały się limity.

W punkcie szczepień - Zakład Diagnostyki Obrazowej, przy ul. Strzelców Bytomskich w Chorzowie (Resonica Połetek i Wspólnicy) - limit zapisów wyczerpał się w przeciągu 1,5 godziny. Związane jest to po pierwsze z tym, że bardzo dużo seniorów 80 + i 70+ zgłosiło się do szczepienia, a po drugie z tym, że w ciągu tygodnia placówka może wykonać jedynie 30 szczepień. Więcej szczepionek po prostu nie ma. Rejestracje na szczepienia w tej placówka przyjmowane są głównie telefonicznie. Obecnie trwają tu szczepienia grupy 0. Szczepienia dla seniorów powyżej 80 roku życia rozpoczną się w Chorzowie 26 stycznia. Z kolei w siemianowickim punkcie, przy ulicy Olimpijskiej, szczepienia ruszą 27 stycznia.

Przed Centrum Medycznym "BETAMED" w Chorzowie również już od rana była spora kolejka seniorów, którzy chcieli zapisać się na szczepienie. Tu również lista zapisów została już zamknięta. W tej placówce również pracownicy są w stanie zaszczepić 30 osób tygodniowo. Taki jest limit związany z dostępnością szczepionek. Zdecydowanie jest więcej chętnych na szczepienia, niż rzeczywista możliwość ich wykonania.

Duża kolejka, już od samego rana, była także w Centrum Medycznym Hajduki przy ul. Jubileuszowej w Chorzowie. Seniorzy stali nawet przed budynkiem. Tam, do godziny 11.00 na szczepienie zarejestrowało się przeszło 200 seniorów. Cały czas dzwonią też telefony. Bardzo dużo osób chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.

Seniorzy, którzy już nie mogli zapisać się w danej placówce w Chorzowie na szczepienie, z powodu wyczerpania limitów, mogą dzwonić na infolinię 989, by tam spytać czy w jakimś innym punkcie w Chorzowie są jeszcze dostępne miejsca na szczepienie. W innych miastach również wyczerpany jest limit miejsc na zapisy, więc bardzo dużo osób dzwonią na tę infolinię. Może być problem, by się w ogóle dodzwonić.

Jak jeszcze osoba 70+ może zarejestrować się na szczepienie?

 • przez infolinię 989
 • przez e-rejestrację na stronie - TUTAJ
 • w punkcie szczepień
 • przez SMS o treści SZCZEPIMY SIE na numer 664 908 556

Szczepienia medyków i seniorów powyżej 80. roku życia. Punkty szczepień w Chorzowie

Obecnie w Chorzowie trwają szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób z grupy 0. Mija trzeci tydzień szczepienia tej grupy. W ciągu dwóch pierwszych tygodniu w Zespole Szpitali Miejskich zaszczepiono ponad 1250 osób. Na przyszły tydzień, od 25 stycznia, zaplanowano szczepienia tej grupy już drugą dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi. W przyszłym tygodniu rozpoczną się też szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia.

Grupy 0 to m.in. personel szpitala, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni czy studenci kierunków medycznych.

Jak umówić się na szczepienie?

 • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną ogołnopolską infolinię o szczepieniach - nr tel. 989
 • Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
 • Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień (dane poniżej).

Punkty szczepień na COVID-19 w Chorzowie:

 1. Centrum Medyczne Hajduki, ul. Jubileuszowa 3, tel. 32462541
 2. Centrum Medyczne "BETAMED" Filia Nr 11, ul. Racławicka, tel. 324202900
 3. Resonica Połetek i Wspólnicy, Zakład Diagnostyki Obrazowej, ul. Strzelców Bytomskich, tel. 324457722
 4. Przychodnia "Na Trzynieckiej", ul. Trzyniecka, tel. 322464540
 5. Centrum Medyczne św. Pawła, ul. Św. Pawła, tel. 322410300
 6. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarzy Rodzinnych Słomczyńska, ul. Św. Pawła, tel. 664987444
 7. Szpital Specjalistyczny w Chorzowie, poradnia hepatologiczna, ul. Zjednoczenia, tel. 323463682
 8. NZOZ Przychodnia Lekarska "Przychodnia", ul. Henryka Majętnego, tel. 577112052
 9. "Urovita", ul. Strzelców Bytomskich, tel. 321114200
 10. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich, ul. Strzelców Bytomskich, tel. 323499228
 11. Poradnia medycyny pracy Dariusz Galus, św. Pawła 11 A, tel. 323481555
 12. Centrum Medycyny Specjalistycznej ON CLINIC, ul. Kazimierza Wielkiego, tel. 601474485
 13. NZOZ Nasza Poradnia POZ, ul. Młodzieżowa, tel. 504018906
 14. Poradnia lekarza POZ Roman Elias, u. Stefana Batorego, tel. 502317253
 15. Przychodnia "MEDICUS", ul. Lompy, tel. 322413714
 16. Starochorzowska Fundacja Zdrowia i Ekologii, poradnia ogólna POZ, ul. G. Narutowicza, tel. 327362059

oraz szpital węzłowy - Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

Szczepienia dla osób z niepełnosprawnościami i problemami z mobilnością w Chorzowie

Osoby, których schorzenia i stopień niepełnosprawności nie pozwalają na swobodne przybycie do punktu szczepień, w uzgodnieniu z przychodnią, w której są umówione na szczepienie, mogą skorzystać z:

 • transportu do punktu szczepień
 • wizyty mobilnego zespołu szczepień w swoim domu

O formie pomocy każdorazowo decyduje przychodnia lub punkt szczepień.

W przypadku problemów z transportem osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, punkty szczepień mogą zgłosić swoje zapotrzebowanie pod specjalnym, miejskim, numerem informacyjnym: 504 358 013. Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie