SZKOŁA Z ENERGIĄ – MALUJEMY WIATR

Materiał informacyjny Grupy Tauron
Trwa kampania edukacyjna „SZKOŁA Z ENERGIĄ – MALUJEMY WIATR”. W jej ramach TAURON zaprasza na siedem pikników edukacyjnych, które odbędą się we Wróblewie, Nowej Brzeźnicy, Goleszach Dużych, Wodzisławiu, gminie Walce, gminie Rudnik, Starych Bogaczowicach oraz piknik finałowy, który odbędzie się w Katowicach. Zapraszamy także dzieci do udziału w konkursie plastycznym, dzięki któremu turbina jednego z wiatraków zostanie oklejona kolażem prac laureatów konkursu. Do wygrania: tablety, wycieczki i nagrody pieniężne dla szkół laureatów.

TAURON realizuje strategię Zielonego Zwrotu, jest ona nie tylko szeregiem inwestycji
w elektrownie wiatrowe czy fotowoltaiczne, ale także promocją zmian postaw szczególnie wśród najmłodszych. Cykl pikników i konkurs plastyczny mają przybliżać dzieciom i młodzieży nowoczesne wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych – mówi Wojciech Więcławek, prezes zarządu TAURON Zielona Energia.
Pikniki edukacyjne odbędą się:
12.11 - woj. Śląskie - gmina Rudnik, powiat Raciborski
18.11 - woj. Dolnośląskie - Stare Bogaczowice
25.11 - woj. Śląskie - Katowice

Uczestnicy będą mieli okazję do zabawy, do obserwacji doświadczeń i spotkań z ekspertami. Wspólnym mianownikiem pikników jest promowanie odnawialnych źródeł energii, ze szczególnym naciskiem na energetykę wiatrową.
Laureaci konkursu plastycznego pod nazwą: „MALUJEMY WIATR” otrzymają atrakcyjne nagrody, takie jak: rodzinny wyjazd do parku rozrywki czy tablet. Dodatkowo, szkoły zwycięzców uhonorowane zostaną nagrodami pieniężnymi. Finał konkursu odbędzie się w Katowicach.
Myślą przewodnią kampanii edukacyjnej jest wzmocnienie przekonania, że każdy z nas ma odpowiednie narzędzia do promowania ekologicznych postaw, które pomagają mądrze korzystać z dostępnych zasobów. Zakręcanie wody i gaszenie świateł to pierwsze kroki w stronę odpowiedzialności ekologicznej. W trakcie pikników, chcemy zainspirować uczestników do samodzielnego poszukiwania proekologicznych zachowań, które będą formą szacunku dla Matki Ziemi, ale także przyniosą ulgę domowym budżetom.
Szczegółowy plan działań w trakcie kampanii „SZKOŁA Z ENERGIĄ – MALUJEMY WIATR” dostępny jest pod adresem: https://tze.tauron.pl/szkola-z-energia

REGULAMIN KONKURSU
https://pliki.serwisyregionalne.pl/ckie/pliki_emisyjne/REGULAMIN_KONKURSU_TAURON.pdf

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!