Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkolenia wojskowe 2015 obowiązkowe: 5 dni i do 60. roku życia [ZASADY SZKOLENIA] Służba wojskowa

Redakcja
Szkolenia wojskowe 2015 w Polsce obejmą każdego zdolnego do noszenia broni. A co z emigrantami? Okazuje się, że obowiązkowe szkolenie wojskowe dotyczy wszystkich mężczyzn i kobiet do 50. roku życia (oficerów do 60. roku życia)
Szkolenia wojskowe 2015 w Polsce obejmą każdego zdolnego do noszenia broni. A co z emigrantami? Okazuje się, że obowiązkowe szkolenie wojskowe dotyczy wszystkich mężczyzn i kobiet do 50. roku życia (oficerów do 60. roku życia) Jaroslaw Pruss
Szkolenia wojskowe 2015 w Polsce obejmą każdego zdolnego do noszenia broni. A co z emigrantami? Okazuje się, że obowiązkowe szkolenie wojskowe dotyczy wszystkich mężczyzn i kobiet do 50. roku życia (oficerów do 60. roku życia) POZNAJ ZASADY I WARUNKI OBOWIĄZKOWEGO SZKOLENIA WOJSKOWEGO + Obowiązkowa służba wojskowa

Szkolenie wojskowe 2015 obowiązkowe dla mężczyzn i kobiet:

Sytuacja na Ukrainie każe postawić pytanie, czy członkostwo Polski w NATO jest w stanie powstrzymać potencjalnego agresora przed atakiem na nasz kraj. Nie mamy ani dobrej obrony powietrznej, ani silnej armii. Nic dziwnego, że pojawił się pomysł, by wezwać na wojskowe ćwiczenia praktycznie każdego zdolnego do służby.

TO MUSISZ WIEDZIEĆ: PRAWDA I MITY O SZKOLENIU REZERWISTÓW:
OBOWIĄZKOWE ĆWICZENIA REZERWISTÓW WIOSNA 2015

Rozporządzenie z 11 lutego, podpisane przez premier i ogłoszone 9 marca, mówi o pięciodniowych szkoleniach. Wezmą w nich udział ci, którzy przeszli zasadniczą służbę wojskową. W przypadku szeregowych górną granicą jest wiek 50 lat, jeśli chodzi o oficerów – 60.

ZOBACZ TAKŻE:
Mobilizacja 2015: Za udział w ćwiczeniach wojskowych nie dostaniesz wypłaty! Ale rekompensatę

A co z tymi, którzy czynnej służby nie odbyli? Mogą spać spokojnie.

Dziś trudno byłoby wyegzekwować obowiązkową służbę wojskową od kogokolwiek, a szczególnie emigrantów. Dlatego prawdopodobieństwo przywrócenia jej jest niewielkie, nawet gdyby wiązała się ona z otrzymywaniem dodatkowych świadczeń” – mówi serwisowi infoWire.pl dr hab. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Owszem, są kraje, w których powszechna służba wojskowa się sprawdza. Ale nawet w państwach nordyckich, gdzie poziom patriotyzmu i gotowość poświęcenia się dla kraju są wysokie, można odmówić służby militarnej z powodu religii lub przekonań.

Zwiększa się poczucie wolności jednostki, czego następstwem jest anihilacja powinności wobec społeczeństwa, w którym przyszło nam żyć – komentuje ekspert.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!