MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital Powiatowy w Zawierciu przebuduje wejście główne - powstaną drzwi automatyczne. Wybudowana zostanie także winda w budynku głównym

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Drzwi wejściowe do szpitala zostaną wymienione na drzwi przesuwne automatyczne sterowane poprzez czujnik ruchu.
Drzwi wejściowe do szpitala zostaną wymienione na drzwi przesuwne automatyczne sterowane poprzez czujnik ruchu. Szpital Powiatowy w Zawierciu; Bartosz Żołnierczyk - DZ
W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu rozpoczęły się prace remontowo-budowlane, które mają poprawić komfort pacjentów oraz osób poruszających się po jego terenie. Obejmują one przebudowę wejścia głównego, gdzie powstaną drzwi automatyczne, a także budowę windy w budynku głównym. Wykonany zostanie również remont klatek schodowych w segmencie A i C z przystosowaniem ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zmieni się także zagospodarowanie przestrzenne przed szpitalem. Koszt tych prac to ponad 4,5 mln zł. Jakie są ich szczegóły?

Szpital Powiatowy w Zawierciu z ważną przebudową i znaczącymi remontami

To ważna inwestycja, która ma znacznie ułatwić pacjentom i personelowi przemieszczanie się po placówce.

Wybudowany na początku lat 60. budynek szpitala obecnie posiada trzy windy zlokalizowane w budynku B i C. Taki układ powodował, że osoby mające trudności z poruszaniem się i niemogące skorzystać ze schodów, mogły dostać się na piętra szpitala tylko od strony izby przyjęć, do której należy przejść pieszo przez plac szpitala.

- Budowa nowej windy w głównym budynku zdecydowanie popraw dostępność szpitala dla pacjentów i odwiedzających. Wykonany zostanie także remont klatek schodowych w segmencie A i C, które także zostaną przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami zgodnie ze standardami dostępności polityki spójności na lata 2021-2027 - mówi Agata Kalafarska-Winkler, specjalista ds. współpracy z otoczeniem i zarządzania informacją w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

Przebudowana zostanie również strefa głównego wejścia do szpitala wraz z utworzeniem miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami.

- Drzwi wejściowe zostaną wymienione na drzwi przesuwne automatyczne sterowane poprzez czujnik ruchu. Nad wejściem zamontowane zostanie szklane zadaszenie. Zmieni się również estetyka terenu przed szpitalem. Powstanie nowy chodnik, miejsca odpoczynku i nowe stojaki rowerowe - mówi Agata Kalafarska-Winkler, specjalista ds. współpracy z otoczeniem i zarządzania informacją w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

Koszt całej inwestycji to ponad 4,5 mln zł.

Szpital Powiatowy w Zawierciu inwestuje w poprawę dostępności architektonicznej

To kolejny etap poprawy dostępności architektonicznej w szpitalu. W ubiegłym roku szpital otrzymał prawie 2 mln zł na realizację projektu Dostępność Plus dla Zdrowia w budynku przy ul. Miodowej 14 oraz 300 tys. zł na poprawę dostępności w przychodni przy ul. Gałczyńskiego 1.

Pozwoliło to m.in. na utworzenie miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami przy segmencie B szpitala, a także wykonanie podjazdu i zadaszenia przed wejściem na izbę przyjęć. Na terenie placówki pojawiło się także specjalne oznakowanie ułatwiające poruszenie się osobom niewidomym i słabowidzącym.

- To m.in. nakładki na poręcze z napisami w alfabecie Braille'a oraz tablice tyflograficzne, czyli plany szpitala przedstawione w formie przestrzennej z kontrastową kolorystyką i informacjami w alfabecie Braille'a - mówi Agata Kalafarska-Winkler, specjalista ds. współpracy z otoczeniem i zarządzania informacją w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

Zakupiona została także aparatura medyczna i sprzęt ułatwiający postawienie diagnozy, badanie i leczenie pacjentów ze szczególnymi potrzebami– aparaty EKG, stoły rehabilitacyjne, wózki do transportu chorych i wzmocnione wózki inwalidzkie przeznaczone dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową i o bardzo dużej masie ciała.

Oddziały zostały także wyposażone w krzesła i materace ewakuacyjne umożliwiające bezpieczną ewakuację osób z niepełnosprawnością ruchową i osób leżących.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni