Szwecja - Słowenia 5:0 RELACJA LIVE + ZDJĘCIA [Ćwierćfinał hokeja SOCZI 2014]

Szwecja - Słowenia
Szwecja - Słowenia EPA/LARRY W. SMITH
Udostępnij:
Mecz ćwierćfinałowy w hokeju Szwecja - Słowenia RELACJA LIVE w serwisie dziennikzachodni.pl Końcowy wynik 5:0 ZOBACZ ZDJĘCIA

5:0, 60 minuta - koniec meczu. Szwedzi w półfinale i czekają na rywala z meczu Rosja - Finlandia. Początek tego hitowego spotkania o 13.30, transmisja live oczywiście na dziennikzachodni.pl.

5:0, 59 minuta - do końca spotkania 60 sekund. Bilans strzałów 39:19.

5:0, 56 minuta - Carl Hagelin dobija Słoweńców. To jego drugi gol w tym meczu.

4:0, 55 minuta - oba zespoły czekają już na końcową syrenę.

4:0, 54 minuta - w półfinale Szwedzi spotkają się ze zwycięzcą meczu Rosja - Finlandia. Początek tego hitowego spotkania o 13.30, transmisja live oczywiście na dziennikzachodni.pl.

4:0, 53 minuta - Słoweńcy przestają nadążać za rywalami. Płacą rachunek za dodatkowy, wygrany, mecz barażowy o udział w ćwierćfinale.

4:0, 53 minuta - Szwedzi rozklepali Słoweńców i Carl Hagelin z bliska podwyższa wynik.

3:0, 52 minuta - Skandynawowie specjalnie nie naciskali. Oba zespoły w komplecie.

3:0, 50 minuta - Szwedzi w przewadze.

3:0, 50 minuta - Słoweńcy chcą strzelić honorowego gola, ale jeśki im się to nie uda, i tak nikt im honoru nie odmówi.

3:0, 49 minuta - Szwed wjechał ze skrzydła i potężnie strzelił tuż obok głowy bramkarza, który nie miał szans na reakcję.

3:0, 49 minuta - trafia za to Loui Eriksson. Właściwie jest po meczu.

2:0, 48 minuta - kapitalna akcja Rodmana. Słoweniec jak niegdyś inny Rodman minął rywali, ale nie pokonał bramkarza.

2:0, 47 minuta - Słoweńcy się starają, ale mają za mało argumentów. Zresztą zarobki samego bramkarza Szwedów pozwoliłyby my zapewne kupić całą drużynę rywali.

2:0, 46 minuta - Trzy Korony w komplecie, to znaczy w sześciu.

2:0, 45 minuta - Szwedzi raczej atakują niż się bronią, bo wiedzą, co jest najlepszą obroną.

2:0, 45 minuta - Słoweńcy wciąż jednak mają problem z zamknięciem Szwedów w zamku. Minuta kary za nami.

2:0, 44 minuta - kara dla Marcusa Johanssona za wyrównanie rachunków za rzucenie go w bandę.

2:0, 43 minuta - Słoweńcy w krytycznej sytuacji. Muszą wszystko postawić na jedną kartę.

2:0, 42 minuta - gol dla Szwecji. Błąd obrońców, zagranie zza bramki Loiu Erikssona i Daniel Sedin z Vancouver wrzuca krążek do siatki.

1:0, 42 minuta - wznowienie w buliku. Po raz 22 górą Szwed, przy 12 zgarniętych krążkach przez Słoweńców.

1:0, 41 minuta - początek trzeciej tercji.

1:0, 40 minuta - koniec drugiej tercji, w której Szwedzi oddali 16 strzałów, a Słoweńcy 5. W sumie bilans wynosi 26:11. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Alexander Steen w 18 minucie i 50 sekundzie. Wracamy po przerwie.

1:0, 38 minuta - seria wznowień w strefie obronnej Słowenii po tym, jak Robert Kristan "zamrażał" krążek pod swoją rękawicą.

1:0, 38 minuta - 110 sekund do końca drugiej tercji. Zakotłowało się pod bramką Słoweńców.

1:0, 38 minuta - trwa ostra walka. Przy bandzie trzeszczą szyby i kości.

1:0, 36 minuta - bilans strzałów 22:11 dla Szwedów. Ale Słoweńcy wciąż tracą tylko jedną bramkę i nadal mogą marzyć o olimpijskim półfinale.

1:0, 34 minuta - na lodzie równowaga sił.

1:0, 34 minuta. Słoweńcy w przewadze. W czterech na czterech też grali lepiej.

1:0, 33 minuta - Kristan udowadnia, że dobry bramkarz to połowa sukcesu. Po minucie oblężenia faul Sedina na Kranjcu. Przez minutę zespoły będą grały czterech na czterech, a potem 60 sekund w przewadze dla Słoweńców.

1:0, 32 minuta - napór Słoweńców kończy się karą dla Sabahudina Kovacevica za podcięcie rywala. Zamiast remisu może być 2:0. Ale czy będzie?

1:0, 31 minuta - świetna okaza dla Słoweńców na wyrównanie. Akcję trzech na dwóch kończy strzałem Urbas, za chwilę ma jeszcze jedną sytuację i też nie daje rady.

1:0, 30 minuta - połowa meczu za nami.

1:0, 29 minuta - bilans strzałów 18:8, co oznacza, że w ciągu pięciu minut Szwedzi uderzali na bramkę 8 razy.

1:0, 28 minuta - Szwedzi doszli do siebie. Przeprowadzają falowe ataki, ale Robert Kristan robi wszystko, żeby jakiś klub NHL wykupił go ze słowackiej Nitry.

1:0, 28 minuta - przerwa na czyszczenie lodu.

1:0, 27 minuta - Słoweńcy są bliżsi wyrównania niż Szwedzi podwyższenia wyniku!

1:0, 26 minuta - refleks obu bramkarzy każe ich podejrzewać o wszczepione implanty :)

1:0, 25 minuta - sądząc po minach kibiców w żółtych bluzach wyrównany przebieg meczu jest dla nich zaskoczeniem.

1:0, 24 minuta - Lundqvist ratuje Szwedów po strzałach Słoweńców. Bilans strzałów już tylko 10:8. Oba zespoły w komplecie.

1:0, 23 minuta - Słoweńcy w ataku, domagali się kary dla kolejnego Szweda, ale sędzia miał inne zdanie.

1:0, 23 minuta - kara dla Gabriela Landeskoga. Czy Słoweńcy skorzystają z okazji?

1:0, 22 minuta - na koniec kary Szwed uderza tak potężnie, że łamie kij, a krążek ledwo sunie po lodzie.

1:0, 22 minuta - Słoweńcy przetrwali grę w osłabieniu.

1:0, 21 minuta - zaczynamy drugą tercję.

1:0, 20 minuta - koniec pierwszej tercji. Drugą Szwedzi rozpoczną od gry w przewadze przez 70 sekund. Wracamy po przerwie.

1:0, 19 minuta - Robert Sabolic na ławce kar za uderzenie kijem Szweda mającego szansę na dobicie strzału.

1:0, 19 minuta - Alexander Steen dobija krążek do pustej bramki, po tym jak bramkarza i obrońców zdezorientował strzał w bandę za bramką przez Erika Karlsoona.

1:0, 19 minuta - GOL DLA SZWEDÓW

0:0, 18 minuta, ostrzeliwanie bramki z szybko założonego zamka trwa. Ale minuta gry w osłabieniu już za Słoweńcami.

0:0, 18 minuta - kara dla Jana Mursaka. Szwedzi po raz pierwszy zagrają w przewadze. Roberta Kristana czekają trudne chwile!

0:0, 17 minuta - Słoweńcy w 2013 roku spadli z Dywizji I, Grupy A. Są trochę jak dawno temu Polacy, za słabi na elitę, za mocni na jej zaplecze. Słowenia ma około 2 milionów mieszkańców, z których niespełna 900 uprawia hokej. A jednak na olimpiadzie grają. Może dlatego, że grają w hokej, a nie w tę grę, jaką oglądamy w polskiej lidze?

0:0, 17 minuta - dobry, twardy mecz. Słoweńcy nie ustępują Szwedom pod względem przygotowania fizycznego.

0:0, 15 minuta - spotkanie nieco się wyrównało. Przerwa na czyszczenie lodu. Szwedzi zastanawiają się, jak skruszyć obronę Słoweńców.

0:0, 14 minuta - w półfinale zwycięzca z tej pary trafi na lepszego z meczu Rosja - Finlandia (gpdz. 13.30, relacja live także na dziennikzachodni.pl)

0:0, 13 minuta - znowu niebezpiecznie pod bramką Trzech Koron, ale krążek przelatuje nad poprzeczką.

0:0, 12 minuta - Słoweńcy w ataku grają coraz odważniej, Szwedzi usłyszeli dzwonek ostrzegawczy i uporządkowali grę w obronie.

0:0, 10 minuta - bramkarz Szwedów uznawany jest za jednego z najlepszych na świecie, a już na pewno jest najlepiej zarabiający. Za każdy rok z nowego siedmioletniego kontraktu z New York Rangers dostaje 8,5 miliona dolarów. Jest mistrzem olimpijskim i dwukrotnym wicemistrzem świata.

0:0, 10 minuta - Słowenia bliska gola!!! Kapitalna kontra, ale Henrik Lundqvist górą w pojedynku sam na sam z Blazem Gregorcem.

0:0, 9 minuta - koniec kary, Szwedzi nie pozwolili rywalom nawet na oddanie strzału.

0:0, 8 minuta - przez 40 sekund Słoweńcy nie dali radę założyć zamka. Szwedzi bronią się bezstresowo.

0:0, 7 minuta - kara dla Jonathana Ericssona. Słoweńcy będą grali w przewadze.

0:0, 7 minuta - w całej swojej hokejowej historii Szwedzi mają na koncie dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe krążki.

0:0, 5 minuta - Słoweńcy mają problem z przejściem przez linię środkową. W strzałach jest 5:0 dla Szwedów, ale Robert Kristan zachowuje czyste konto.

0:0, 4 minuta - w zespole Słoweńców jest tylko jeden hokeista z NHL - Anze Kopitar z Los Angeles Kings, mający w dorobku Puchar Stanleya z 2012 roku.

0:0, 2 minuta - trwa atak Szwedów, mistrzów olimpijskich z 2006 roku. Cztery lata temu w ćwierćfinale Trzy Korony przegrały 3:4 ze Słowacją. Dla Słowenii start w Soczi jest olimpijskim debiutem.

0:0, 1 minuta - zaczęli! Szwedzi w żółto-niebieskich strojach, Słoweńcy w granatowo-czarnych.

0:0, przed meczem. Szwecja - Słowenia to pierwszy z olimpijskich ćwierćfinałów. Zdecydowanymi faworytami są Szwedzi, którzy w dodatku mieli więcej czasu na odpoczynek, bo wygrali swoją grupę, a Słoweńcy musieli wczoraj rozegrać dodatkowy mecz o miejsce w ósemce.