To już 6. edycja akcji "Uskrzydlamy" Domu Aniołów Stróżów ZAPOWIEDŹ

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczyna się 6. edycja akcji "Uskrzydlamy"
  1/5
  przejdź do galerii

  Rozpoczyna się 6. edycja akcji "Uskrzydlamy" ©Arc/Dom Aniołów Stróżów

  Już1 grudnia startuje coroczna akcja Domu Aniołów Stróżów "Uskrzydlamy". W ponad 100 punktach w regionie będzie można nabyć pierniki oraz kartki cegiełki. W ten sposób można pomóc ponad 700 podopiecznym stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.
  W sobotę 1 grudnia rozpoczyna się coroczna akcja Domu Aniołów Stróżów „Uskrzydlamy”. Biorąc udział w tej akcji można pomóc ponad 700 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, którzy otrzymują wsparcie w świetlicach, klubach terapeutycznych, a także w ramach działań ulicznych w Katowicach Załężu, Chorzowie Batorym, Chorzowie Centrum oraz Sosnowcu Juliuszu.

  Zobacz galerię

  W wielu lokalach w województwie śląskim będą stały puszki, do których będzie można wrzucać dodatki i w zamian zabrać pierniczka lub zabrać kartkę świąteczną.

  Inauguracja akcji będzie , 3 grudnia, o godz. 16.00 w w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia w Katowicach. Oczywiście zaplanowano już tradycyjnie wspólne zdobienie pierników.

  - Przygotowane już wcześniej przez naszych podopiecznych i wolontariuszy słodkości będą dekorować nie tylko dzieciaki, ale także nasi przyjaciele oraz wszyscy, którzy tego dnia będą chcieli do nas dołączyć - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.

  W ponad 100 punktach w regionie będzie można nabyć pierniki oraz kartki cegiełki. Anioły zapraszają także do zaprzyjaźnionych miejsc, które w grudniu dedykowały na akcję "Dobrą Uskrzydloną Rzecz: – danie, napój lub usługę, z której cały lub część dochodu trafi na konto stowarzyszenia. Inną formą wsparcia są zakupy w charytatywnym sklepiku (szukaj na www.anioly24.pl), gdzie można znaleźć kartki świąteczne zaprojektowane na bazie rysunków dzieci oraz poszetki i apaszki stworzone specjalnie na akcję w katowickiej manufakturze „Poszetka”.

  Ponadto odbędą się kiermasze, świąteczna loteria fantowa w Silesia City Center (15-16 grudnia), świąteczne warsztaty w DH Supersam (15 grudnia), a także podczas Silesia Baazar na Stadionie Śląskim (16 grudnia). W planach jest również wspólna akcja z GKS Katowice i licytacja unikatowych bombek pomalowanych przez poszczególne sekcje klubu. Wcześnie, bo 12 grudnia odbędzie się zbiórka funduszy podczas meczu siatkówki.

  Co więcej, w sobotę, 8 grudnia, odbędzie się charytatywna aukcja Radia Katowice, podczas której będzie można kupić przedmioty stworzone przez studentów ASP w Katowicach, biżuterię Lilou – wisiorek z aniołkiem, piękny wisior – serce z węgla od Pracowni bro.kat oraz ozdoby świąteczne małych artystów z Domu Aniołów Stróżów. 8 grudnia stowarzyszenie będzie obecne ze świątecznym kiermaszem podczas mikołajkowego biegu Park Run w Parku Kościuszki.

  W tegoroczną akcję włączyło się już prawie 160 partnerów, a wśród nich ponad 20 szkół i przedszkoli, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Legendia, restauracje, kawiarnie, firmy, centra handlowe, salony fryzjerskie i wiele innych.Przypomnijmy, że w zeszłym roku, dzięki wsparciu 130 partnerów oraz ofiarności ludzi, udało się zebrać rekordowe 100 tys. zł.

  W jaki sposób można pomóc Aniołom?
  • Upiecz pierniki i przywieź je do Domu Aniołów Stróżów
  • Ustaw uskrzydloną puszkę, pierniczki i kartki w swoim punkcie i przeprowadzać zbiórkę – nie tylko wśród swoich pracowników, ale i klientów (nie musisz się niczym martwić – dostarczymy Ci puszkę, pierniczki, kartki, plakaty i ulotki)
  • Dedykuj na akcję Dobrą uskrzydloną Rzecz – dedykuj w grudniu rzecz lub oferowaną przez Ciebie usługę, z której cały dochód lub procent trafi na konto Aniołów. To kontynuacja naszej akcji „Dobra Rzecz”, która odbyła się w ramach Kilometrów Dobra, a która zgromadziła dziesiątki partnerów. O akcji możesz przeczytać tutaj
  • Zamów dla swojej firmy charytatywne kartki świąteczne zaprojektowane na bazie rysunków dzieci. Kartki możesz spersonalizować; dodać swoje logo, treść życzeń czy podpisy. Z pełną ofertą będziesz mógł zapoznać się wkrótce tutaj
  • Kup wyjątkowe produkty – promujemy ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Uskrzydlamy to możliwość kupna unikatowych, stworzonych specjalnie dla Aniołów poszetek i apaszek od katowickiej manufaktury „Poszetka” . Szczegółowe oferty wkrótce znajdziesz tutaj. Twoi pracownicy lub partnerzy biznesowi na pewno na długo zapamiętają taki prezent!
  • Jeśli dysponujesz miejscem zaproś nas na świąteczny kiermasz, na którym pracownicy Twojej firmy lub jej klienci, uczniowie szkół czy też grupy znajomych, będą mogli nabyć ręcznie wykonane świąteczne produkty
  • Wpłać darowiznę na konto bankowe z dopiskiem USKRZYDLAMY 2018!, odlicz ją od podatku i pomóż dzieciom! Nr konta: ING Bank Śląski SA o/Katowice 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Około 1000 stanowisk do objęcia przez PiS w województwie śląskim


  PiS przejął władzę na Śląsku, gdy Wojciech Kałuża zmienił partyjne barwy  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał