MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Ślęzak został nowym prezesem katowickiej spółki Węglokoks

PAP
PAP
Lucyna Nenow
Tomasz Ślęzak został we wtorek wybrany przez radę nadzorczą Węglokoksu nowym prezesem tej spółki. Ślęzak, dotąd związany z ArcelorMittal Poland, zastąpił Tomasza Heryszka, który był prezesem Węglokoksu od maja 2019 r. Wiceprezesami spółki zostali: Agnieszka Walter i Adrian Sienicki.

„Decyzją Rady Nadzorczej Węglokoks SA nastąpiły zmiany w składzie zarządu. Z dniem 12 marca br. odwołano z funkcji prezesa zarządu pana Tomasza Heryszka, z funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansowych pana Łukasza Śmigasiewicza, z funkcji wiceprezesa zarządu ds. grupy kapitałowej Pana Marka Akcińskiego” - podały w komunikacie służby prasowe Węglokoksu.

Jak dodano, „z dniem 13 marca br. na funkcję prezesa zarządu Węglokoks SA powołano pana Tomasza Ślęzaka, na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych panią Agnieszkę Walter, a na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. grupy kapitałowej pana Adriana Sienickiego”.

Tomasz Ślęzak od 2007 r. pracował w ArcelorMittal Poland, ostatnio pełniąc funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za współpracę z sektorem publicznym. Wcześniej przez kilkanaście lat pracował w ING Banku Śląskim. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (studia podyplomowe), a także IESE Business School. Jest członkiem rady nadzorczej Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Powołanie nowego zarządu Węglokoksu to efekt rozstrzygnięcia konkursów na stanowiska w zarządzie, które ogłoszono 4 marca. Zmiany kadrowe w Węglokoksie rozpoczęły się 27 lutego br., kiedy nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki odwołało dotychczasowych członków rady nadzorczej: Piotra Czajkowskiego oraz Dariusza Puchałę. W ich miejsce Minister Aktywów Państwowych powołał Marcina Kropkę oraz Roberta Wolnego.

Do grupy Węglokoksu należą hutnicze spółki: Huta Łabędy w Gliwicach, Walcownia Blach Grubych Batory w Chorzowie oraz Huta Pokój Profile i Huta Pokój Konstrukcje w Rudzie Śląskiej. W segmencie energetycznym grupa jest właścicielem spółki Węglokoks Energia.

W segmencie logistycznym grupa Węglokoks posiada spółki Inter Balt i Polské uhlí, jest także większościowym właścicielem spółek Port Północny i Polkarbon, a mniejszościowym - spółki Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, zarządzającej lotniskiem Katowice. Aktywa węglowe grupy (spółka Węglokoks Kraj posiadająca kopalnię Bobrek oraz pakiet akcji Polskiej Grupy Górniczej) zostały w ostatnich latach zbyte na rzecz Skarbu Państwa.

autor: Mateusz Babak

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera