TOP 8 miejsc w województwie śląskim, w których można pogłaskać alpaki

Stefan Kowlaski
PHU Rosa, Jagiellońska 13d/355 41-200 SosnowiecZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
PHU Rosa, Jagiellońska 13d/355 41-200 SosnowiecZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arch. właścicieli
Osiem miejsc w województwie śląskim, w których można pogłaskać alpaki. Nie tylko pogłaskać, ale też nakarmić, wziąć udział w warsztatach lub zooterapii. Gdzie się one znajdują? Zobaczycie w galerii zdjęć.

Osiem miejsc w województwie śląskim, w których można pogłaskać alpaki

Szukacie pomysłu na rodzinne popołudnie, które chcielibyście spędzić na łonie natury, a najlepiej w kontakcie ze zwierzętami? Mamy dla Was rozwiązanie. Przygotowaliśmy listę ośmiu miejsc w województwie śląskim, gdzie można pogłaskać alpaki!

Tak, alpaki, to nie jest żaden "chochlik drukarski" w tekście. Te zwierzęta od pewnego czasu są w Polsce bardzo popularne. W naszym regionie również znajdują się hodowle i inne miejsca, które oferują spotkania z alpakami.

Nie tylko będziecie mieli tutaj okazję zobaczyć te egzotyczne z naszego punktu widzenia zwierzęta, ale również je pogłaskać, nakarmić lub wziąć udział w warsztatach i innych zajęciach z ich udziałem. Alpaki są także bardzo często używane w zooterapii, jednak, zanim zdecydujemy się na taki krok, należy skonsultować się z lekarzem.

Co oferują miejsca, w których możemy zobaczyć alpaki?

  • Wizyty rodzinne
  • Zajęcia edukacyjne dla dzieci
  • Warsztaty
  • Terapię
  • Gastronomię

Wszystko jest uzależnione od właścicieli poszczególnych hodowli i innych miejsc, które oferują nam spotkania z alpakami. Przed wizytą najlepiej zapoznać się z ofertą, którą bez problemu znajdziemy w internecie.

Nie przeocz

Skąd pochodzą alpaki, jak wyglądają i do czego są wykorzystywane?

Alpaki to zwierzęta stawne, które naturalnie występują w Ameryce Południowej. Możemy kojarzyć je głównie z krajobrazem Andów, które przebiegają przez Wenezuelę, Kolumbię, Ekwador, Peru, Boliwię, Chile oraz Argentynę. Tam alpaki spotkamy na wysokości nawet od 3500 do 5000 metrów nad poziomem morza. Szacuje się, że w Chile jest ich nawet ponad trzy miliony.

Nie mają one zbyt wielkich wymagań względem klimatu, dlatego wiele osób decyduje się na hodowlę alpak również na innych kontynentach, np. w Polsce.

Musisz to wiedzieć

Ciało alpak mierzy zazwyczaj 128-151 centymetrów długości. Ich wysokość szacuje się na 80-100 centymetrów, a wagę na 55-85 kilogramów. Przypominają nieco lamy, ale ich budowa kojarzy się także z owcami. W ubarwieniu alpak wyróżnia się aż 22 kolory.

W przeszłości alpaki hodowano głównie ze względu na futro, które jest cieplejsze i bardziej delikatne niż owcza wełna. Jest też hipoalergiczne. Dziś futro alpak służy do produkcji najwyższej jakości odzieży. Wykorzystuje się je także w zooterapii.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie