Tour de Pologne 2018: Chorzów UTRUDNIENIA na drogach 6...

  Tour de Pologne 2018: Chorzów UTRUDNIENIA na drogach 6 sierpnia

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2018: Chorzów - Zabrze
  To będzie już 3 etap Tour de Pologne: Trzeci dzień rywalizacji to ponownie płaski etap i dynamiczna walka na trasie. Miejsce startu to Stadion Śląski
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Arkadiusz Gola

  Trzeci etap 75. Tour de Pologne wyruszy ze Stadionu Śląskiego. Peleton wystartuje o godzinie 15.40. Bramy stadionu będą otwarte jednak już po godzinie 13. Przeczytajcie jaką trasę pokonają kolarze i jakie utrudnienia czekają na drogach.

  Tour de Pologne 2018 w Chorzowie  Peleton w poniedziałek 6 sierpnia wystartuje ze Stadionu Śląskiego o godzinie 15.40. Kolarze przejadą przez bieżnię lekkoatletyczną stadionu, a następnie wyjadą tunelem w kierunku bramy nr 7. Kibice będą mogli wejść na trybuny i stamtąd kibicować sportowcom. Wejście na trybuny możliwe będzie od godz. 13.00 bramami nr 3, 4 oraz 5. Wstęp wolny.


  Tour de Pologne 2018 AKTUALNOŚCI

  - Za nami mecz piłkarski, impreza lekkoatletyczna, koncert. Przed nami wielkie kolarskie emocje, które wracają do „Kotła Czarownic”. Zapraszam wszystkich do kibicowania i oglądania najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu - mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

  TOUR DE POLOGNE 2018 STADION ŚLĄSKI - ZABRZE MAPKI + TRASA

  Trzeci dzień rywalizacji to ponownie płaski etap i dynamiczna walka na trasie. Miejsce startu to Stadion Śląski w Chorzowie, stąd kolarze wyruszą na południe. Na trasie napotkają trzy Lotne Premie LOTTO w Rudzie Śląskiej, Rybniku i Knurowie, a także Górską Premię TAURON IV kategorii w Rybniku. Po wjeździe do Zabrza cztery szybkie rundy po 6 kilometrów i prawdopodobnie finisz z peletonu.

  TOUR DE POLOGNE 2018 ETAPY + TRASY

  Tour de Pologne 2018 Chorzów - Zabrze UTRUDNIENIA NA DROGACH


  Trasa III etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2018 (6.08. – poniedziałek) prowadzona będzie ulicami Parkową (od skrzyżowania z al. Harcerską), Kościuszki, Poniatowskiego, Konopnickiej, Dąbrowskiego, Armii Krajowej, Szpitalną, Batorego (do granicy z miastem Ruda Śląska przy ul. Radoszowskiej).


  Utrudnienia 6 sierpnia podczas przejazdu kolarzy


  W związku z przejazdem kolarzy mieszkańcy Chorzowa muszą przygotować się na utrudnienia. Wprowadzone zostaną ograniczenia postoju pojazdów (cały dzień) w okolicy ulic:
  1. Parkowej na odcinku pomiędzy rondem przy C.H. Carrefour i ul. Kościuszki (rondo),
  2. Poniatowskiego na odcinku pomiędzy ulicami Konopnickiej i Kościuszki (rondo),
  3. Konopnickiej na odcinku pomiędzy ulicami Bogedaina i Poniatowskiego,
  4. Konopnickiej na odcinku pomiędzy ulicami Katowicką i Bogedaina,


  Przypomnijmy, że 75. Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości rozpoczął się 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W wyścigu startuje 18 najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams, a także cztery zespoły z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski oraz CCC Sprandi Polkowice. Na starcie 75. Tour de Pologne pojawi się m.in. Michał Kwiatkowski. Aż cztery etapy rozegrane zostaną w województwie śląskim. Na Stadionie Śląskim rozpocznie się 140 – kilometrowy, trzeci etap z finiszem w Zabrzu.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Na rowerze przez Katowice z Czesławem Langiem


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratulacje

  a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Gratulujemy odcięcia dojazdu do szpitala w Chorzowie...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo