Tour de Pologne 2018 RYBNIK ŻORY JASTRZĘBIE Utrudnienia na...

  Tour de Pologne 2018 RYBNIK ŻORY JASTRZĘBIE Utrudnienia na drogach 6 sierpnia

  AK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2018 w Rybniku, Żorach Jastrzębiu. Uwaga na utrudnienia!
  1/5
  przejdź do galerii

  Tour de Pologne 2018 w Rybniku, Żorach Jastrzębiu. Uwaga na utrudnienia! ©W.Troszka

  W poniedziałek, 6 sierpnia kolarze Tour de Pologne przejadą przez Rybnik, powiat rybnicki, Żory i Jastrzębie. Mieszkańcy będą mieli okazję podziwiać zmagania kolarzy legendarnego wyścigu, ale też muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu.
  Tour de Pologne: 3 etap ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie do Zabrza wiedzie kilka miast głównymi drogami. Należy się spodziewać wielu utrudnień w ruchu.

  TOUR DE POLOGNE ETAP STADION ŚLĄSKI - ZABRZE MAPY + TRASA

  Tour de Pologne 2018 w Rybniku UTRUDNIENIA


  Tour de Pologne 2018 w Rybniku. W poniedziałek, 6 sierpnia kolarze Tour de Pologne będzie przejadą przez Rybnik oraz powiat rybnicki. Mieszkańcy będą mieli okazję podziwiać zmagania kolarzy legendarnego wyścigu, ale też muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu. Podczas trwania wyścigu wystąpią utrudnienia w Bełku, Palowicach, Szczejkowicach, Świerklanach, Jankowicach, Książenicach oraz niektórych dzielnicach Rybnika. Na czas przejazdu zostaną tymczasowo zamknięte drogi, po których wytyczona została trasa przejazdu peletonu. Utrudnienia w ruchu potrwają w godzinach 15:45 - 18:15. Po przejechaniu wyścigu ruch na zamkniętych odcinkach zostanie wznowiony.

  Tour de Pologne 2018 AKTUALNOŚCI


  W pierwszej kolejności kolarze przejadą następującymi ulicami powiatu rybnickiego:
  Główna oraz Palowicka w Bełku, odcinek od Orzesza do Palowic; Bełkowska oraz Wiejska w Palowicach, odcinek do Szczejkowic; Palowicka i Gliwicka w Szczejkowicach, odcinek do Żor. Następnie trasa ponownie przebiega na naszym terenie. Będą to ulice: 3 Maja, Kościelna oraz Rybnicka w Świerklanach, odcinek od Połomi do Jankowic; Świerklańska w Jankowicach, odcinek do Chwałowic w Rybniku; 1 Maja, Chwałowicka, 3 Maja, Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszki, Powstańców Śląskich, Byłych Więźniów Politycznych, Mikołowska, Robotnicza oraz ks. Jana Pojdy w Rybniku, odcinek do Książenic; ks. Jana Pojdy w Książenicach, odcinek do Knurowa.
  Zobacz galerię
  - Na wyżej wymienionych ulicach w czasie tymczasowego wyłączenia z ruchu obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych oraz pojazdów w obydwu kierunkach. W związku z tym wystąpią również utrudnienia w dostaniu się do autostrady A1 na węzły w Bełku oraz Świerklanach - informuje sierżant sztabowy Dariusz Jaroszewski z rybnickiej policji. Policja apeluje do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apeluje także o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

  Bajtel na kole podczas wyścigu


  Rybniczanie będą mieli okazję jeszcze bardziej przeżywać Tour de Pologne. Z okazji wyścigu przy ulicy Kościuszki, powstanie Miasteczko Rowerowe. Tam właśnie na kibiców czekać będą różne animacje oraz zawody kolarskie dla najmłodszych: BAJTEL na kole. Udział w zawodach jest bezpłatny, zapisy będą przyjmowane w dniu imprezy, w namiocie biura zawodów na parkingu przy ul. Kościuszki, (skwer przy bazylice).

  TOUR DE POLOGNE 2018 ETAPY + TRASY

  Tour de Pologne 2018 w Żorach! UTRUDNIENIA
  W poniedziałek, 6 sierpnia przez Żory przejedzie wypełniony gwiazdami światowego kolarstwa peleton 75. Tour de Pologne! W związku z tym sportowym świętem kierowcy poruszający się ulicami naszego miasta muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

  Czołowi kolarze świata będą rywalizowali w jubileuszowym 75. Tour de Pologne od 4 do 10 sierpnia. Żory znalazły się na trasie 3. etapu wyścigu, który rozpocznie się pod Stadionem Śląskim w Chorzowie a zakończy w Zabrzu. Odbędzie się on w poniedziałek, 6 sierpnia i będzie liczył 139 kilometrów.

  W związku z koniecznością zapewnienia swobodnego przejazdu kolarzom przewidziane są utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Żor, w godzinach od 16:20 – 17:10. Trasa przejazdu peletonu będzie prowadziła ulicami: Szczejkowicką, Rybnicką, Męczenników Oświęcimskich, al. Wojska Polskiego, al. Niepodległości i al. Jana Pawła II w kierunku Jastrzębia-Zdroju. Na czas przejazdu kolarskiego peletonu zamykane będą wymienione ulice i całkowicie wstrzymany zostanie na nich ruch.

  Niemal do samego momentu przejazdu kolarzy zachowana zostanie natomiast przejezdność najważniejszych skrzyżowań w mieście, znajdujących się na trasie wyścigu tj.:

  - skrzyżowania al. Jana Pawła II z al. Zjednoczonej Europy,
  - skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Okrężną,
  - skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Wodzisławską i Stodolną,
  - skrzyżowania ul. Szczejkowickiej z DW 935 (ul. Nad Rudą)

  W związku z utrudnieniami prosimy kierowców o wcześniejsze zaplanowanie przejazdu w obrębie trasy wyścigu.

  Zwracamy się także z prośbą do mieszkańców, by podczas przejazdu kolarzy szczególnie pilnowali swoich zwierząt. Dotyczy to zwłaszcza psów, które w różny sposób reagują na dźwięki wydawane przez kolarski peleton. W miarę możliwości prosimy o ich zamknięcie w domu lub trzymanie ich na smyczy, jeśli będą przebywały w pobliżu trasy wyścigu - informują urzędnicy.

  Tour de Pologne w Jastrzębiu-Zdroju UTRUDNIENNIA
  W poniedziałek, 6 sierpnia, ulicami Jastrzębia-Zdroju przebiegać będzie trasa trzeciego etapu 75. Tour de Pologne. Zgodnie z planem kolarze przejadą przez nasze miasto między 16.50 a 17.15. W związku z tym na niektórych odcinkach nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pojazdów. Pojawią się także drobne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów MZK

  - informuje UM.

  Szczegółowa trasa i przypuszczalne godziny przejazdu w poszczególnych miejscowościach:


  16.20 - 16.30

  Ornontowice - DW 925,
  Orzesze - DW 925 ul. Gliwicka
  Bełk - ul. Główna
  Palowice
  Szczejkowice - DW 924 ul. Gliwicka

  16.30 - 16.50

  Żory - ul. Szczejkowicka, Rybnicka, Męczenników Oświęcimskich, Wojska Polskiego, Al. Niepodległości, Al. Jana Pawła II.

  16.50 - 17.15

  Jastrzębie-Zdrój - ul. Powstańców Śl., Gagarina, Rybnicka, Pszczyńska, Al. Piłsudskiego, Al. Jana Pawła II, ul. Armii Krajowej.

  17.15 - 17.20

  Mszana - ul. Moszczeńska, Wolności, przez Połomię i Świerklany do Rybnika,

  17.20 - 17.50

  Rybnik - ul. Chwałowicka, 3 Maja, Piłsudskiego, Kościuszki, Powstańców Śl., Byłych Więźniów Politycznych, Mikołowska, Robotnicza, przez Kamień, Książenice, Szczygłowice i Knurów w kierunku Zabrza.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Na rowerze przez Katowice z Czesławem Langiem


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo