MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa EURO 2024. Zobaczcie, gdzie w Śląskiem znajdziecie Strefy kibica.Tam obejrzycie z innymi mecze Polaków i całe mistrzostwa

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Tak kibicowaliśmy Biało-Czerwonym w Śląskiem podczas mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku oraz Euro, które rozegrane zostało w 2021 rokuZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tak kibicowaliśmy Biało-Czerwonym w Śląskiem podczas mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku oraz Euro, które rozegrane zostało w 2021 rokuZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc. DZ
Euro 2024 zbliża się coraz większymi krokami. Czuć już atmosferę wielkiego, piłkarskiego święta. Po raz kolejny mamy okazję kibicować reprezentacji Polski, a jak wiadomo najlepiej doping wypada we wspólnych strefach kibica, gdzie czasem emocje aż kipią, a wszyscy trzymają kciuki, by ekipa w biało-czerwonych barwach wyszła ze swoich pojedynków zwycięsko. Takich stref kibiców mnóstwo będzie także w Śląskiem podczas Euro 2024.

Euro 2024 w Niemczech: kiedy i gdzie gra reprezentacja Polski?

Euro 2024 rozpoczyna się w piątek 14 czerwca. Tradycyjnie na inaugurację na murawę wybiegną gospodarze – Niemcy. O godz. 21 będą starali się udowodnić swoją piłkarską wyższość nad zespołem Szkocji. I to będzie właśnie przedsmak tych ogromnych emocji i mnóstwa sportowych wrażeń, które czekają na fanów futbolu przez cały miesiąc, aż do finałowego pojedynku 14 lipca o godz. 21.

Pewnie wielu z nas, mimo plagi kontuzji, jaka w dwóch meczach sparingowych dopadła ostatnio polskich piłkarzy, skrycie marzy, że to właśnie w finałowym pojedynku będzie mogła zobaczyć Biało-Czerwonych. Pod wodzą Michała Probierza spisują bowiem ostatnio całkiem nieźle, co pozwala na umiarkowany optymizm.

Zanim jednak przyjdzie czas na dalszą rywalizację trzeba na boisku wywalczyć awans z grupy, a tak jest naprawdę trudna i wymagająca od Polaków wzniesienia się na wyżyny swoich umiejętności. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz cztery z trzecich miejsc.

Grupowe mecze reprezentacji Polski:

 • Niedziela 16 czerwca godz. 15 Polska – Holandia na Volksparkstadion w Hamburgu
 • Piątek 21 czerwca godz. 18 Polska - Austria na Olympiastadion w Berlinie
 • Wtorek 25 czerwca godz. 18 Polska – Francja na Westfalenstadion w Dortmundzie


Grupy Euro 2024:

 • Grupa A: Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria
 • Grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania
 • Grupa C: Słowenia, Dania, Serbia, Anglia
 • Grupa D: Polska, Holandia, Austria, Francja
 • Grupa E: Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina
 • Grupa F: Turcja, Gruzja, Portugalia, Czechy

Strefy kibica w Śląskiem podczas Euro 2024 w Niemczech

W Śląskiem przygotowanych zostało wiele stref kibica, w których wspólnie będzie można obejrzeć piłkarskie zmagania reprezentacji Polski. Część z nich organizują miasta, inne pojawią się m.in. w barach, pubach, restauracjach i lokalach gastronomicznych.

Strefy kibica pojawią się m.in. w nowym obiekcie Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom (ul. Piłkarska 8), na rynkach w Bielsku-Białej, Jaworznie i Bieruniu, przy Galerii Libero w Katowicach a także na Placu Hoffa w Wiśle.

Tylko i wyłącznie mecze reprezentacji Polski będą mogli zobaczyć w strefie kibica podczas piłkarskiego Euro 2024 fani piłki nożnej w Jastrzębiu-Zdroju. Będzie się ona mieściła na jastrzębskim lodowisku Jastor.

- Strefa Kibica Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej będzie uruchomiona na terenie hali Lodowiska Jastor w dniach, kiedy rozgrywane będą mecze z udziałem reprezentacji Polski - informuje Małgorzata Krzeszkiewicz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

W przypadku awansu do fazy pucharowej zapowiedziano jednak jej dalsze funkcjonowanie. Podczas meczów fazy grupowej reprezentacji Polski w strefie kibica na Jastorze fani będą mogli nie tylko zobaczyć mecz. - Na terenie strefy będzie gastronomia oraz konkursy dla kibiców - mówi Małgorzata Krzeszkiewicz, dodając, że wstęp do strefy będzie darmowy.

W Czeladzi przez całe Mistrzostwa Europy strefa kibica zapraszać będzie do amfiteatru w Parku Grabek. Tam będzie można zobaczyć wszystkie mecze, a wspólne kibicowanie Polakom w meczu z Holendrami 16 czerwca połączone zostało z tegorocznymi obchodami Dni Czeladzi. Zaraz po zakończeniu pojedynku piłkarskiego będzie można bawić się wspólnie do wieczora m.in. z Oskarem Cymsem i Dawidem Kwiatkowskim.

- W trakcie piłkarskich pojedynków reprezentacji Polski na wszystkich czekać będzie multimedialny quiz z wykorzystaniem smartfonów, gdzie będzie można gromadzić punkty. Jest się o co starać, bowiem nagrody są bardzo atrakcyjne, a jedną z nich jest wyjazd na mecz FC Barcelony do Hiszpanii – zachęca do odwiedzin Czeladzi w czasie Euro 2024 Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi.

Oficjalna strefa kibica Euro 2024 zaprasza też na plac główny PreZero Areny w Gliwicach. Tam będzie można zobaczyć grupowe mecze reprezentacji Polski. Wejście jest bezpłatne. Organizatorzy zapowiadają także animacje i zabawy, które umilą czas dzieciom, pozwalając rodzicom w pełni cieszyć się atmosferą kibicowania. Będzie też strefa gastronomiczna.

W Pszczyńskim Centrum Kultury przy ul. Jagiełły 1 będzie można oglądać na dużym ekranie wszystkie mecze w grupie „polskiej” oraz ćwierćfinały, półfinały i mecz o absolutny prymat w Europie. Bilety są do kupienia online oraz w kasie stacjonarnej. Kosztują 25 złotych.

Od 14 czerwca do 14 lipca przed Będzin Areną w Będzinie także będzie funkcjonowała Strefa Kibica Euro 2024, w której mieszkańcy obejrzą m.in. wszystkie spotkania reprezentacji Polski. Wstęp jest wolny. Piłkarskie zmagania będzie można oglądać na ogromnym, zewnętrznym telebimie Będzin Areny. Organizatorzy strefy chcą ustawić tu przenośną trybunę na około 300 osób. Pojawią się także wygodne leżaki.

- Będzie też sklepik, w którym będzie się można zaopatrzyć we wszystko w biało-czerwonych barwach, a więc m.in. koszulki czy szaliki – podkreśla Łukasz Dytko, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Wiele będzie się też działo w trakcie Euro 2024 w Dąbrowie Górniczej. Fabryka Pełna Życia w śródmieściu zaprasza do strefy kibica na mecze grupowe Polski w finałach piłkarskich mistrzostw Europy 2024 pod hasłem: „Razem kibicujemy biało-czerwonym”! W budynku Warsztatu zostanie zaaranżowana przestrzeń do wspólnego oglądania meczów reprezentacji Polski. Będą leżaki, popcorn, specjalny biało-czerwony wystrój oraz możliwość oglądania spotkań na dużym ekranie. Wstęp do strefy kibica jest wolny.

- Do udziału we wspólnym oglądaniu i przeżywaniu sportowych emocji zaprosiliśmy także ciekawych gości oraz drużynę Klubu Sportowego Unia Dąbrowa Górnicza, której jesteśmy partnerem. Podczas pierwszego meczu, w niedzielę, 16 czerwca, razem z nami będzie doświadczony sędzia piłkarski Sebastian Jarzębak, który odkryje tajemnice VAR-u – mówi Adam Pawlicki z Fabryki Pełnej Życia.

- Prowadzący spotkania ekstraklasy i I ligi przedstawi nam zasady systemu wideoweryfikacji. Będzie można się dowiedzieć na czym on polega i kiedy z niego może skorzystać sędzia piłkarski. Będzie to znakomity wstęp do oglądania meczu i próby zrozumienia decyzji sędziowskich. W trakcie całego wydarzenia nie zabraknie konkursów o tematyce piłkarskiej z nagrodami, którymi będą piłki Euro 2024 i piłkarskie szaliki. Wcześniej od godziny 14.00 na łące w Fabryce swoje umiejętności prezentować będą zawodnicy z Akademii Unii Dąbrowa Górnicza. Nie zabraknie gier i zabaw dla najmłodszych – dodaje.

Dla wszystkich obecnych w tym czasie w Fabryce Pełnej Życia, tak jak przez cały letni okres, otwarta będzie nasza Strefa Smaku z 7. punktami gastronomicznymi, które polecają różnorodne dania, od pizzy, zapiekanek, frytek po makarony, dania kuchni włoskiej, dania vege, ciasta, lody, bajgle oraz napoje zimne i ciepłe. Tutaj na pewno każdy znajdzie coś dla swojego podniebienia.

Harmonogram strefy kibica Euro 2024, budynek Warsztatu, 16 czerwca (niedziela) – mecz Polska – Holandia:

 • 14:00 - otwarcie Strefy Kibica,
 • 14:00 - 15:00 - gry i zabawy piłkarskie z Unią Dąbrowa Górnicza na fabrycznej łące,
 • 14:30 - 14:50 - spotkanie z sędzią piłkarskim Sebastianem Jarzębakiem o systemie VAR,
 • -14:50 - 15:00 - konkursy z nagrodami,
 • 15:00 - 15:45 - I połowa meczu,
 • 15:45 - 15:50 – krótka historia Unii Dąbrowa Górnicza,
 • 15:50 - 16:00 - konkursy z nagrodami,
 • 16:00 - 16:50 - II połowa meczu,
 • 16:50 - 17:00 - konkursy z nagrodami.

Uwaga! Liczba miejsc w strefie kibica jest ograniczona.

W Zawierciu mecze będzie można oglądać przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 101, na parkingu w dawnej Strefie Przemysłowej na obrzeżach miasta. Strefę kibica organizują prywatni organizatorzy, przedsiębiorcy, wspierani przez miasto. Strefa będzie działała 30 dni, z wyłączeniem tych, kiedy będzie deszczowa pogoda. W strefie obejrzymy wszystkie mecze.

Strefa będzie podzielona na trzy części:

 • kibicowania - z 21,5-metrowym ekranem LED o wysokiej rozdzielczości i bardzo dobrą widocznością.
 • gastronomiczna - z food truckami, lokalnym browarem.
 • strefa dla dzieci - z dmuchańcami, piłkarzykami, gry i zabawy dla dzieci.

W dniach meczów Biało-Czerwonych będą też koncerty lokalnych artystów, specjalnych gości. Strefa ma mieć własne studio przedmeczowe.

Strefy kibica Euro 2024. Tu obejrzycie mecze:

 • A Hospoda U Kubusia Ustroń, 3 Maja 27A
 • Ambasada pub Lubliniec. pl. Mańki 4
 • Bar kasyna Katowice,ul. Bytkowska 1a
 • Bar kasyna w hotelu Prezydent Bielsko Biała,ul. 3 Maja 12
 • Bel Mon Resort Rybnik,ul. Stalowa 1
 • Biała Małpa Multitap Katowice,ul. 3 Maja 38
 • Bobi Cafe Presso Kawiarnia Cieszyn Zamkowa
 • Boston Burger Bistro Czechowice-Dziedzice Kolejowa 33
 • Browar Pod Czarnym Kogutem Cieszyn, Katowicka 136
 • California Restaurant Tarnowskie Góry Legionów 37c
 • Druid Pub Ruda Śląska Piotra Niedurnego 69
 • F.H.U Utropek Ustroń, al. Legionów
 • Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 3
 • Fight Club Pub Szczyrk, ul. Myśliwska 6
 • FlyPark Radlin, ul. Rybnicka 125C
 • FREZMAT Rybnik, ul. Rudzka 390
 • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach, Gumna Dolna 5
 • Gospoda ogrodowa Sylwia Zender-Kopieczek Cieszyn, ul. Towarowa 5
 • Hotel DeSilva Inn Katowice Airport Pyrzowice, ul. Równoległa 2
 • Hotel Ibis Katowice Zabrze Zabrze, ul. Jagiellońska 4
 • Hotel Ibis Styles Bielsko-Biała, ul. Żywiecka 93
 • Ichtiopark Kalety, ul. Fabryczna
 • Kaktusy Kato Koncept Kulinarny Katowice, ul. Dworcowa 9-11
 • Karczma u Gazdy S.C Cieszyn, ul. Stawowa 20
 • Katofonia jazz&blues club Katowice, ul. Mielęckiego 6
 • Keywords Studios Katowice, ul. Zabrska 17
 • Kino na starówce Żory, ul. Kościuszki 3
 • Kolorova Patryk Cybulin Bytom, ul. Gliwicka 8
 • Kręgielnia i Restauracja CoolKa Kłobuck, ul. Jasna 73
 • Księgarnia S.C. Sosnowiec, ul. Małachowskiego 22
 • Lodowisko Jastor Jastrzębie-Zdrój, ul. Aleja Jana Pawła II 6A
 • Lokal STS Zakłady Bukmacherskie Gliwice, ul. Zwycięstwa 63 lok. nr II
 • Lokal STS Zakłady Bukmacherskie Katowice, ul. Rynek 7
 • Lokal STS Zakłady Bukmacherskie Sosnowiec, ul. Warszawska 1 lok. nr 1
 • Nexteer Automotive Poland Tychy, ul. Towarowa 6
 • Nowy Obiekt Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom Bytom, ul. Piłkarska 8
 • Ogródek letni Gostyń, ul. Tyska 57
 • Park Grabek Czeladź, Park Grabek
 • Park miejski im. Adama Mickiewicza w Zawierciu, ul. Leśna
 • Park Turystyki Brenna, ul. Malinowa 2b
 • PreZero Arena Gliwice Gliwice, ul. Akademicka 50
 • Pszczyńskie Centrum Kultury Pszczyna, ul. Jagiełły 1
 • PUB BAS Zabrze, ul. Tuwima 5
 • Pub Sportowy Dąbrowa Górnicza, Aleja Róż 3
 • PUH Renata Piszczek Katowice, ul. Śląska 75
 • Q Hotel Plus Katowice, ul. Wojewódzka 12
 • Remedium Summer Sosnowiec 3 Maja
 • Restauracja Gilera Świętochłowice, Aleja Parkowa 1
 • Restauracja Staroofka Gliwice Dolnych, ul. Wałów 5
 • Restauracja Stylowa Bieruń, Pl. św. Walentego 2
 • Rynek 12 Bieruń, Rynek
 • Rynek główny Jaworzno, Rynek
 • Rynek, Bielsko-Biała, ul. Rynek
 • Strefa kibica Kłobuck, Rynek Jana Pawła II
 • Telepizza Katowice, ul. Poleska 6
 • Telepizza Katowice, ul. Tysiąclecia 31
 • LIBERO Katowice, ul. Kościuszki 229
 • Vienna House Easy by Wyndham Katowice, ul. Sokolska 24
 • Wall Street Burger sport bar Częstochowa, Al. NMP 51
 • Wiślański Ogród Wisła, Plac Hoffa 3
 • Woda Beach Bar Katowice, ul. Lotnisko 80
 • Zajazd Leśniczówka Tarnowskie Góry, ul. Śniadeckiego 2
 • Zamkowa, Racibórz 2
 • Zawiercie, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 101
 • Zymft Żory Górne, przedmieście 3

A gdybyście w czasie Euro 2024 zawitali np. do Warszawy, to tam mecze będzie można obejrzeć w strefie kibica na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. W Krakowie wspólne dopingowanie zaplanowane zostało na Błoniach. Emocji nie zabraknie także na terenie MTP Poznań Expo, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie mecze, podobnie jak na wrocławskim rynku.

współpraca: Piotr Chrobok, Bartosz Żołnierczyk

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni