Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwają prace przy odbudowie dachu świątyni pw. św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu, który doszczętnie spłonął w czerwcu tego roku. ZDJĘCIA

OPRAC.:
Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Potrzeby jednak wciąż są duże, dlatego diecezja Sosnowiecka i parafia prosi o dalsze wsparcie, które można przekazywać na konto parafii
Potrzeby jednak wciąż są duże, dlatego diecezja Sosnowiecka i parafia prosi o dalsze wsparcie, które można przekazywać na konto parafii ks. Przemysław Lech - diecezja sosnowiecka
Pomimo zimowych warunków atmosferycznych trwa odbudowa dachu kościoła św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu. Do pożaru doszło w środę 21 czerwca 2023 roku. Dach spalił się doszczętnie i wpadł do wnętrza świątyni, znacząco je uszkadzając. Strażacy walczyli z żywiołem całą noc. W szybkim czasie, dzięki ludziom dobrej woli, zebrano niezbędne środki do rozpoczęcia odbudowy, która właśnie trwa. Zobaczcie zdjęcia.

Trwają prace przy odbudowie dachu świątyni pw. św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu. Dach spłonął doszczętnie w wyniku pożaru w czerwcu tego roku

Dach będzie wykonany z płyt warstwowych. Każda z płyt składa się z dwóch warstw blachy, między którymi będzie wypełnienie z 25 cm warstwy izolacji z niepalnej wełny mineralnej. Zapewnia to doskonałą izolację termiczną obiektu w przyszłości. Płyty opierać się będą na konstrukcji drewnianej, która obecnie jest montowana na bryle kościoła.

- Krokwie powstały na specjalne zamówienie i zostały wykonane z drewna klejonego. Technologia produkcji głównych elementów dachu w tej technologii trwa 10 tygodni. Poziom zaawansowania prac przy montażu konstrukcji nośnej ocenia się na ok. 90% (stan na 2 grudnia br.).

W szczycie dachu zostanie umieszczony również specjalny świetlik. Ks. Andrzej Mróz, proboszcz parafii pw. św. Floriana – wyraża ogromną wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli za dotychczasowe wsparcie odbudowy spalonej świątyni.

Zobaczcie zdjęcia z aktualnych prac

Potrzeby jednak wciąż są duże, dlatego diecezja Sosnowiecka i parafia prosi o dalsze wsparcie, które można przekazywać na konto parafii. Numer konta parafii to: 30 1020 2498 0000 8802 0018 8060. Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Floriana Męczennika, ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego 2, 41-219 Sosnowiec.

Głównym wykonawcą robót jest firma Comostal Sp. z o.o. z Sosnowca. Autorem projektu i drewnianej konstrukcji jest firma Budrew z Krakowa.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera