MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy nowe inwestycje drogowe w Czeladzi. Powstanie kolejna obwodnica, która skomunikuje tereny przemysłowe i mieszkaniowe

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Wiosną 2024 roku rozpocznie się remont ulicy Bytomskiej Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Wiosną 2024 roku rozpocznie się remont ulicy Bytomskiej Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
W Czeladzi szykują się kolejne inwestycje drogowe. Kierowcy powinni być zadowoleni, bowiem po ich zakończeniu poprawi się komfort jazdy jedną z głównych dróg prowadzących przez miasto, a więc ul. Katowicką. Powstanie też zupełnie nowa droga, będąca pierwszym etapem budowy obwodnicy „Rojce”, która będzie prowadzić od ul. Będzińskiej za terenami inwestycyjnymi aż do wiaduktu przy ul. Grodzieckiej.

Od wiosny 2024 roku remont ulicy Bytomskiej w Czeladzi

Samorząd Czeladzi pozyskał 1,5 mln złotych z rządowego Funduszu Drogowego na generalny remont i przebudowę ulicy Bytomskiej. Kwota ta stanowi 50 procent funduszy potrzebnych na remont pozostałej części tej ulicy.

- Pozostałej, bo kilka lat temu wyremontowaliśmy już tę część ulicy Bytomskiej, która nie wymagała wymiany podziemnych sieci i budowy kanalizacji. To znakomita wiadomość, bo dzięki pozyskanym funduszom zakończymy proces skanalizowania i wymiany sieci w tej części Starego Miasta. Przypomnę bowiem, że niedawno przeprowadziliśmy, też za pozyskane w części pieniądze, kompleksowe remonty sąsiednich ulic Kilińskiego, Niwy i Boguckiego i nieco wyżej ul. Ogrodowej – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz czeladzi.

Dzięki inwestycji na ul. Bytomskiej, której realizacja planowana jest od wiosny 2024 roku, cały obręb Starego Miasta będzie miał kanalizację, wymienione wszystkie pozostałe sieci i odnowione nawierzchnie dróg oraz chodników.

W Czeladzi powstanie kolejna obwodnica

Kolejne 2 mln zł z Funduszu Drogowego pozwolą na budowę nowej drogi, która stanowić będzie alternatywne połączenie ulicy Grodzieckiej z ulicą Będzińską.

- Projekt na budowę pierwszego etapu obwodnicy "Rojce", bo tak roboczo nazwaliśmy nową drogę, uzyskał bardzo wysoką ocenę i otrzymał z Funduszu Drogowego dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln zł. To jest 50 procent wartości inwestycji. Nowa obwodnica nie tylko stworzy alternatywny dojazd do ul Będzińskiej, ale też otworzy dostęp do miejskich terenów budowlano-mieszkaniowe, obok powstającego już osiedla przy Będzińskiej – poinformował Zbigniew Szaleniec.

Wjazd na obwodnicę od strony Będzina planowany jest przez skrzyżowanie od ul. Północnej (za MLP) a wyjazd przy wiadukcie na ul. Grodzieckiej. Pierwszy etap budowy obwodnicy prowadził będzie od ul. Grodzieckiej a kończył się na zapleczu terenów MLP i realizowany będzie w 2024 roku roku.

Kolejny etap remontu ul. Katowickiej w Czeladzi

Powiat będziński także pozyskał z rządowego Funduszu Drogowego 1,1 mln zł. Suma ta pozwoli na remont części ulicy Katowickiej. To także 50 procent wartości inwestycji, a pozostałą kwotę dołoży powiat.

- Warto było poczekać z tą inwestycją, która miała być realizowana już w tym roku a sponsorem brakującego miliona złotych miała być nasza gmina. W ramach tej inwestycji od wiosny przyszłego roku powiat wyremontuje jezdnię i drugą stronę chodników na odcinku od wjazdu do dawnej Skałki do skrzyżowania z ul. Nowopogońską – poinformował burmistrz Czeladzi.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni