USA przywróciło sankcje wobec Iranu. Donald Trump: "Jestem...

  USA przywróciło sankcje wobec Iranu. Donald Trump: "Jestem gotowy na spotkanie w dowolnym momencie"

  x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Stany Zjednoczone przywróciły we wtorek sankcje wobec Iranu, które zniesiono po zawarciu w 2015 roku przez sześć światowych mocarstw porozumienia z Teheranem w sprawie ograniczenia jego programu nuklearnego. USA wycofały się z porozumienia w maju. Restrykcje wymierzone są w dostęp do amerykańskiej waluty, handel metalami, węglem, oprogramowaniem przeznaczonym dla przemysłu oraz w sektor motoryzacyjny.
  30 lipca prezydent USA zgłosił gotowość do rozmów z Iranem w celu unormowania wzajemnych stosunków. - Mogę spotkać się z każdym. Na pewno chciałbym spotkać się z władzami Iranu, gdyby wyraziły taką chęć - powiedział prezydent USA Donald Trump. - Nie wiem, czy władze Iranu są gotowe na spotkanie. Mają teraz ciężki czas. Zerwałem z nimi umowę, bo była niedorzeczna - podkreślił Trump.
  Prezydent USA podkreślił, że nie stawia żadnych warunków przed spotkaniem z władzami Iranu. - Jeśli władze Iranu chcą się spotkać, spotkamy się w dowolnym momencie. To jest dobre dla ich kraju, dobre dla nas i dla całego świata. Nie ma żadnych warunków wstępnych - zaznaczył.

  - Jeśli rząd Stanów Zjednoczonych jest gotowy na spotkanie, powinien wypłacić reparacje Iranowi za ingerencję w życie Irańczyków od 1953 roku do chwili obecnej - mówił prezydent Iranu Hasan Rowhani na kilka godzin przed wprowadzeniem amerykańskich sankcji wobec Teheranu. - Ameryka ma dług wobec narodu irańskiego, a za nieustające interwencje w Iranie jest nam winna przeprosiny i zadośćuczynienie za szkody. Niech wypłacą nam odszkodowania, to jak zwykle będziemy gotowi do rozmów - powiedział Rowhani.

  Źródło: RUPTLY  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo