Verva Warszawa - Aluron Virtu 3:0. Jurajscy Rycerze nie zdobyli stolicy

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)
W meczu 18. kolejki PlusLigi siatkarze VERVY Warszawa pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie i nadal pozostaje liderem. Dla zespołu z Zawiercia była to 11 porażka w tym sezonie.

Siatkarze z Zawiercia przystępowali do spotkania na Torwarze w dobrych nastrojach. Jurajscy Rycerze wygrali kolejny mecz w 1/8 finału Pucharu Challenge z tureckim zespołem Spor Toto Ankara 3:0. Liczyli, że dobrą passę potrzymają także w stolicy. Lider PlusLigi szybko pozbawił ich złudzeń. Aluron Virtu CMC Zawiercie przegrał na wyjeździe z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 0:3.

Nie przegap

Trener Mark Lebedew nie mógł skorzystać z usług Michała Masnego, który zmienił klub i przeniósł się do Bydgoszczy. Jego następca został Piotr Lipiński, ale w podstawowej szóstce wyszedł Arshdeep Dosanjh. Australijczyk radził sobie całkiem nieźle, jednak nie na tyle, żeby poprowadzić swój zespół do zwycięstwa. Poza składem znalazł się także Taichiro Koga i Pieter Verhees (limit obcokrajowców).

W pierwszym secie do stanu 8:8 gra toczyła się punkt za punkt, wtedy w polu zagrywki pojawił się Bartosz Kwolek i gospodarze wypracowali sobie bezpieczną przewagę. W drugim secie było podobnie, momentami Jurajscy Rycerze byli równorzędnym rywalem dla siatkarzy ze stolicy, ale kiedy ci przyśpieszyli nie potrafili ich zatrzymać.

Dopiero w trzecim secie goście objęli kilkupunktową prowadzenie i mogło się wydawać, że spotkanie nie zakończy się w trzech setach. Zawodnicy trenera Andrei Anastasiego szybko jednak odrobili straty i nie dali już sobie odebrać zwycięstwa za trzy punkty.

Skład: Dosanjh, Malinowski, Ferreira, Penczew, Kania, Czarnowski, Andrzejewski (L) oraz Bociek, Waliński, Lipiński