Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Bytomiu trwają konsultacje społeczne dotyczące strefy płatnego parkowania. Władze miasta zapowiadają zmiany

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Jak powinna funkcjonować Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu? Trwają konsultacje społeczne.
Jak powinna funkcjonować Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu? Trwają konsultacje społeczne. Szymon Bijak
Co powinno zmienić się w ramach Strefy Płatnego Parkowania w Bytomiu? Takie pytanie zadają przedstawiciele Urzędu Miejskiego. W znalezieniu odpowiedzi ma im pomóc internetowa ankieta, którą do 15 października mogą wypełnić mieszkańcy miasta, jak i kierowcy spoza Bytomia.

Bytom: konsultacje społeczne w sprawie parkowania w mieście trwają

Nie tak dawno, bo w czerwcu tego roku, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu przeprowadził diagnozę sytuacji parkingowej na terenie miasta. Podczas wspomnianych badań sprawdzano czas parkowania pojazdów w SPP czy rotację samochodów. Ankieterzy pytali także kierowców o takie kwestie jak chociażby stawki za parkowanie.

- Przeprowadziliśmy analizy funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania, z których wynika, że, aby usprawnić jej działanie, konieczne są zmiany. Zanim jednak podejmiemy konkretne decyzje, chcemy skonsultować je z mieszkańcami – wyjaśnia Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Dlatego też wszystkie osoby zainteresowane tym tematem mogą wziąć udział w badaniu ankietowym, które potrwa do czwartku, 15 października. Jak zapowiedzieli przedstawiciele Urzędu Miejskiego, po podsumowaniu wyniki badania zostaną opublikowane na stronie internetowej miasta.

Nie przeocz

- Wypełnienie kwestionariusza zajmie około 10 minut, a odpowiedzi na takie pytania jak: częstotliwość parkowania, dostępność miejsc parkingowych, ograniczenie ruchu pojazdów w centrum miasta, rozszerzenie strefy czy okres funkcjonowania strefy z pewnością będą dodatkowym źródłem informacji związanym z planowanymi zmianami w Strefie Płatnego Parkowania - informuje Tomasz Sanecki z biura prasowego bytomskiego magistratu.

Kwestionariusz można znaleźć w TYM miejscu.

Strefa Płatnego Parkowania w Bytomiu - najważniejsze informacje

SPP w Bytomiu obejmuje obszar ścisłego centrum miasta. Parkowanie jest płatne w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9 do 17 z wyjątkiem parkingu pod Urzędem Miejskim, na którym opłaty są pobierane w dni robocze w poniedziałki w godzinach od 8 do 17:30, natomiast od wtorku do piątku - od 8 do 15.

Opłatę za postój należy uiścić niezwłocznie po rozpoczęciu parkowania. Minimalna opłata wynosi 0,50 zł, każde kolejne 10 gr przeliczane jest na minuty parkowania zgodnie ze stawkami. Oto one:

  • 1,50 zł - za pierwszą godzinę postoju,
  • 1,80 zł - za drugą godzinę postoju,
  • 2,10 zł - za trzecią godzinę postoju,
  • 1,50 zł - za czwartą i każdą kolejną godzinę postoju.

Warto pamiętać, że klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą korzystać z bezpłatnego postoju na parkingu pod magistratem, ale tylko przez pierwszą godzinę.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera