Po sukcesie I oraz II Częstochowskiego Konkursu Modelarskiego „Modelikarz”, w którym uczestniczyło wielu czołowych modelarzy z Polski oraz Częstochowy, wystawiających kilkaset modeli w konkursie i na wystawie, organizatorzy postanowili kontynuować tę inicjatywę.
Konkurs, który odbędzie się podczas imprezy ma charakter otwarty. Jest przeznaczony dla modelarzy indywidualnych i zrzeszonych w różnych organizacjach w kraju i zagranicą. Wstęp na imprezę jest wolny.
Celem częstochowskiego festiwalu jest popularyzacja modelarstwa redukcyjnego jako interesującej formy rozwijania zainteresowań techniczno-historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Promowanie modelarstwa, jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu i sposobu aktywizacji lokalnych grup społecznych. Rozpowszechnienie zainteresowania nauką, techniką i historią.
Imprezie towarzyszyć będą pokazy grup rekonstrukcji historycznych. W Częstochowie zagoszczą grupy z Torunia, Koszęcina i kilku innych miejscowości. Do tego organizatorzy będą przypominać zwiedzającym o 75 . rocznicy Bitwy o Anglię.
W częstochowskich szkołach zorganizowano również III Konkurs „Polskie lotnictwo w plastyce” nawiązujący do tematyki festiwalu. Jego uzupełnieniem będą warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży oraz pokaz grup rekonstrukcji historycznych.
*Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
*Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
*Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
*Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?