MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W najbliższy piątek w Sosnowcu odbędzie się bicie rekordu śpiewania piosenki Jacka Cygana: „Wszystkie dzieci nasze są” - zgłoszenia trwają

OPRAC.:
Ignacy Krzemiński
Ignacy Krzemiński
W najbliższy piątek w Sosnowcu odbędzie się bicie rekordu w śpiewaniu piosenki „Wszystkie dzieci nasze są” autorstwa Jacka Cygana. Organizatorem jest szkoła podstawowa nr. 13 w Sosnowcu, zgłoszenia trwają do 25 kwietnia do godz. 12.00.

Z inicjatywy Szkoły Podstawowej nr 13 w Sosnowcu w najbliższy piątek 26 kwietnia odbędzie się próba pobicia rekordu na największą ilość osób, które zaśpiewają piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”. Utwór został napisany przez Jacka Cygana 35 lat temu i stał się przebojem wykonywanym przez piosenkarkę dla dzieci Majkę Jeżowską.

Kto może brać udział w biciu rekordu?

Do 25 kwietnia do godziny 12.00 każdy może zgłosić swoje uczestnictwo w biciu rekordu, bez względu na wiek, mogą to być zarówno osoby indywidualne jak i rodziny, instytucje, placówki oświatowe, przedszkola, szkoły itp.

Bicie rekordu odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godzinie 10.15. Śpiewać można... wszędzie tam gdzie akurat się będzie przebywać, w domu, pracy, szkole ważne, żeby pobrać i wypełnić Kartę Zgłoszenia do 25 kwietnia do godziny 12.00 na adres mailowy: [email protected] z dopiskiem: REKORD.

Potwierdzenie swojego udziału

  • Należy nagrać video (nie dłuższe niż 3 minuty) lub zrobić zdjęcie podczas wykonania piosenki (w filmie lub na zdjęciu muszą być widoczne wszystkie osoby śpiewające),
  • Video wraz z  informacją o ilości osób biorących udział w Rekordzie prosimy przesłać na adres mailowy: [email protected] z dopiskiem : REKORD w terminie do 27.04.2024r.

Jacek Cygan

Autor tekstów ponad tysiąca piosenek, poeta, dramaturg, prozaik, autor tekstów piosenek, scenarzysta, twórca musicali. Laureat wielu nagród i wyróżnia, Jego teksty śpiewali wybitni polscy wykonawcy m.in.: Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Ewa Bem, Edyta Geppert – wymieniać można by długo, lista ta wydaje się nie mieć końca.

Doceniany twórca

Nieco ponad miesiąc temu, 21 marca bieżącego roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Uroczystość odbyła się w Pałacu Kultury Zagłębia. Jest to najwyższa godność akademicka, którą otrzymują osoby wybitne i szczególnie zasłużone.

Pochodzący z Sosnowca Jacek Cygan i jego bogata twórczość od lat jest doceniana, np. dwa lata temu powstał piękny mural na ścianie kamienicy na rogu ul. Kościelnej i Sienkiewicza w Sosnowcu. W Parku Sieleckim zainstalowano specjalną muzyczną ławeczkę, gdzie można posłuchać sześciu piosenek z tekstami autora.

zobacz także

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera