Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Podlesicach na Jurze powstanie nowa droga do Morska wraz ze ścieżką rowerową. Połączy m.in. Górę Zborów ze Zamkiem Bąkowiec. WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W ramach rozwoju infrastruktury drogowej i turystycznej w jurajskiej gminie Kroczyce, powstanie w Podlesicach nowa ponad 2 km droga gmina, wzdłuż której w drugim jej odcinku, pobiegnie ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Droga będzie łączyła turystyczne Podlesice, w których znajduje się m.in. słynna Góra Zborów z Morskiem, opodal którego znajduje się średniowieczny Zamek Bąkowiec. Zobaczcie wideo i zdjęcia z "jurajskiego Zakopanego".

W Podlesicach na Jurze powstanie nowa droga do Morska wraz ze ścieżką rowerową. Połączy m.in. Górę Zborów z Zamkiem Bąkowiec

Gmina Kroczyce zrealizuje zadanie dofinansowane ze środków Nowego Ładu pn. „Budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz infrastruktury drogowej w Gminie Kroczyce". W jego ramach w Podlesicach powstanie nowa droga gminna o długości ponad 2 km, wzdłuż której w drugim jej odcinku pobiegnie bitumiczna ścieżka rowerowa, łącząca Podlesice z Morskiem. To dwie malownicze jurajskie miejscowości, gdzie w pierwszej znajduje się m.in. Góra Zborów czy Jaskinia Głęboka. W Morsku przy stoku narciarskim gdzie będzie się kończyć inwestycja, znajduje się średniowieczny Zamek Bąkowiec oraz inne malownicze trasy rowerowe i wapienie.

Całość zadania została podzielona na odcinek I oraz odcinek II. Pierwszy odcinek to przebudowa drogi gruntowej na drogę gminą, w okolicy siedziby Jurajskiej Grupy GOPR w Podlesicach o długości blisko 1 km.

Drugi odcinek obejmuje wykonanie drogi gminnej o długości ok. 1,3 km wraz ze ścieżką rowerową od Podlesic do Morska. Taki szlak ułatwi m.in. łatwiejszą komunikację między Rezerwatem Góry Zborów, a Zamkiem Bąkowiec w Morsku.

Przybliżona mapa TUTAJ.

Celem inwestycji jest zapewnienie dostępu do niezbędnej infrastruktury mieszkańcom, a także turystom, czy prowadzącym agroturystykę.

- Gmina Kroczyce stawia na infrastrukturę turystyczną, wspierającą rozwój turystyki. Jest to gałąź, którą stoimy. Stawiamy na infrastrukturę drogową, oświetleniową, ścieżki rowerowe, co ma jeszcze bardziej rozwijać turystycznie gminę Kroczyce. Wykonanie inwestycji zapewni bezpieczeństwo oraz komfort komunikacji mieszkańcom, a także turystom chętnie odwiedzającym tereny gminy Kroczyce - komentuje Ewa Kaziród-Kula, sekretarz gminy Kroczyce.

Całość zadania to koszt ponad 6 mln złotych. Inwestycje wykona firma Alfa z Katowic. Termin wykonania zadania to X 2024 roku. Inwestycja została dofinansowana ze środków z Programu Polski Ład. W niedawnym czasie ruszył przetarg na budowę obwodnicy Kroczyc, co ma jeszcze bardziej wzmocnić przepustowość ruchu turystycznego i wzmocnić prestiż gminy.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera