W Rybniku uruchomiono wypożyczalnię samochodów...

  W Rybniku uruchomiono wypożyczalnię samochodów elektrycznych! WIDEO + ZDJĘCIA

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Rybniku uruchomiono wypożyczalnię samochodów elektrycznych!
  1/16

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Aleksander Król

  W Rybniku uruchomiono wypożyczalnię samochodów elektrycznych. Dziś zaprezentowano auta na Placu Wolności w Rybniku. Każdy będzie mógł je wypożyczyć korzystając z aplikacji. Sprawa jest bajecznie prosta. Za minutę jazdy zapłacimy złotówkę. WKRÓTCE WIDEO

  W Rybniku uruchomiono wypożyczalnię samochodów elektrycznych


  W Rybniku uruchomiono wypożyczalnię samochodów elektrycznych. Na początku rybniczanie będą mogli wypożyczyć 5 nowoczesnych elektryków marki BMW. Jeśli usługa się sprawdzi, firma jest w stanie dostarczyć do Rybnika kilkadziesiąt takich pojazdów.

  Wypożyczenie kosztuje 1 złotych za minutę korzystania z BMW. W tej opłacie jest zarówno ubezpieczenie, kwestie podatkowe, energia elektryczna – mówi Tomasz Jędrusik z firmy GreenGoo sp. z o.o oferującej usługi car-sharingu.

  Uruchomienie wypożyczalni samochodów elektrycznych i stacji ładowania pojazdów wpisuje sie w realizację planu mobilności miejskiej w Rybniku.

  Zobaczcie zdjęcia:
  Zobacz galerię


  - W Rybniku mamy zarejestrowanych blisko 30 samochodów elektrycznych i powoli ich przybywa.
  Organizacja transportu będzie się zmieniała w kolejnych latach, będziemy szukali nowych rozwiązań i dziś to pierwszy krok do tego, by rybniczanie w szerszym zakresie korzystali z pojazdów elektrycznych.
  Mamy ustawę, która zobowiązuje samorządy, by zwiększać ilość transportu ekologicznego w miastach. Miasto będzie to realizowało, ale prywatni właściciele, osoby, które korzystają z tego typu pojazdów, mają teraz zaplecze, które będzie rozwijane – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.


  Na terenie Rybnika są już 3 stacje ładowania samochodów elektrycznych, ale jeszcze nie wszystkie działają. Póki co, tylko w tej na Placu Wolności jest już energia elektryczna i można się ładować.

  Stacje ładownia są przeznaczone zarówno dla naszego użytku jak i użytkowników zewnętrznych, którzy mają własne samochody elektryczne – mówi Krzysztof Gawełek z firmy GreenGoo sp. z o.o oferującej usługi car-sharingu.

  Co ciekawe rybniczanie swoje samochody elektryczne mogą ładować je za darmo! Przez dwa lata!

  Stacje będą też na ulicy Białych i Budowlanych. Ta na Białych czeka już tylko na podłączenie do sieci, w ciągu 2 – 3 tygodni będzie działać.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY