W Żorach walczą ze smogiem... pastorałką. Teledysk powstanie...

  W Żorach walczą ze smogiem... pastorałką. Teledysk powstanie z udziałem mieszkańców

  ml, UM Żory

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pastorałka nosi tytuł "Anty-smogowa bossanova" i ma zwracać uwagę na zanieczyszczenie powietrza w Żorach
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©arc

  Urząd Miasta w Żorach zachęca mieszkańców do wystąpienia w teledysku do pastorałki autorstwa zespołu MuzyKajaka. Utwór nosi tytuł "Anty-smogowa bossanova" i ma zwracać uwagę na zanieczyszczenie powietrza w mieście. W samą porę...
  Piosenka pod tytułem „Anty-smogowa bossanova” zespołu MuzyKajaka została już nagrana z udziałem młodzieży z żorskich szkół i przedstawicieli Urzędu Miasta, a w najbliższą sobotę, 8 grudnia powstanie do niej teledysk. Może w nim wziąć udział każdy chętny. By wystąpić w teledysku, wystarczy o godz. 9:30 przyjść na żorski rynek, w okolice karuzeli „Żorzanki”.

  „Pastorałki znad rzeki Rudy” to tytuł nowej, świątecznej płyty żorskiego zespołu MuzyKajaka, która powstaje przy wsparciu Gminy Miejskiej Żory. Na płycie znalazła się pastorałka ze szczególnym przesłaniem – „Anty-smogowa bossanova” ma zachęcać do wspólnych starań o czyste powietrze. Każdy chętny może pomóc w szerzeniu tej idei, biorąc udział w nagraniu teledysku Wystarczy w najbliższą sobotę przyjść na żorski rynek - mówią w Urzędzie Miasta.


  - Pragniemy do nagrania zaangażować wszystkich mieszkańców Żor, w tym urzędników, pracowników miejskich jednostek oraz uczniów żorskich szkół. „Anty-smogowa bossanova” porusza temat zanieczyszczenia powietrza, czyli problemu, który dotyka nas wszystkich – mówi Piotr Krówka, basista i wokalista zespołu MuzyKajaka.

  Premierowe wykonanie „Anty-smogowej bossanovy” zaplanowano na sobotę, 15 grudnia, kiedy zespół MuzyKajaka wystąpi w ramach Jarmarku Świątecznego na żorskim rynku. Początek koncertu o godz. 17:00.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo