MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warta Poznań - Raków 0:2. Częstochowianie nie zwalniają tempa ZDJĘCIA

Raków Częstochowa wygrał w Grodzisku Wlkk. z Wartą PoznańZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Waldemar Wylęgalski
W pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań przegrała z Rakowem Częstochowa 0:2. Bohaterem meczu był Ivi Lopez. Hiszpan strzelił drugiego gola, a przy pierwszym zaliczył asystę.. Podopieczni trenera Marka Papszuna nie zwalniają tempa i wciąż pozostają niepokonani w tym roku. Zobaczcie zdjęcia z meczu Warta - Raków.

Warta Poznań - Raków 0:2. Częstochowianie nie zwalniają tempa

Raków nie zwalnia wiosną tempa. Walczący o miejsce na podium częstochowianie pokonali na wyjeździe dobrze radzącą sobie wiosną Wartę przerywając serię dwóch zwycięskich spotkań poznaniaków.

Obydwa zespoły po raz drugi walczyły o punkty w PKO Ekstraklasie w Grodzisku Wielkopolskim i po raz drugi częstochowianie wygrali 2:0, a grający tam w roli gospodarza poznaniacy sami strzelili sobie gola. W poprzednim sezonie pechowcem, który przypieczętował wygraną Rakowa był Jakub Kiełb, a teraz piłkę do własnej siatki skierował Robert Ivanov.

Piłka spadła na nogę kompletnie zaskoczonego Fina po dobrej centrze z rogu Ivi Lopeza. Ivanov nie zdążył zareagować i odbita od niego futbolówka wtoczyła się do bramki. Był to jedyny celny strzał w I połowie spotkania, w której goście byli drużyną dużo lepszą. Tuż przed przerwą wynik mógł podwyższyć Patryk Kun, lecz strzelił wprost w bramkarza Warty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU WARTA - RAKÓW

W ekipie poznaniaków jest trzech piłkarzy wypożyczonych z Rakowa. Jordan Courtney-Perkins siedział na ławce rezerwowych, Daniel Szelągowski wszedł na boisko w końcówce, natomiast Miguel Luis wybiegł na murawę w podstawowym składzie. Portugalczyk zaraz po zmianie stron miał świetną okazję do wyrównania. Grający w bramce Rakowa młodzieżowiec Kacper Trelowski obronił jednak to uderzenie.

Poznaniacy w II połowie byli dużo groźniejsi. Dobrą sytuację miał Frank Castaneda, lecz w ostatniej chwili Kolumbijczyka uprzedził w polu karnym Patryk Kun. Raków przetrzymał ataki Warty, a na kwadrans przed końcem zadał decydujący cios. Ivi Lopez uderzył z rzutu wolnego nad murem, a piłka skozłowała przed bramkarzem i zaskoczyła Adriana Lisa. Dla Hiszpana był to 15. gol w tym sezonie i znów został samodzielnym liderem strzelców PKO Ekstraklasy.

W Rakowie po raz pierwszy w podstawowym składzie zagrał Ilja Szkurin. Białorusin nie pokazał jednak niczego specjalnego i po 54 minutach gry został zmieniony. Częstochowian w Grodzisku Wlkp. wspierała głośnym dopingiem spora grupa kibiców, którzy w dobrych humorach wracali do domów.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
0:1 Robert Ivanov (28-samobój), 0:2 Ivi Lopez (76-wolny)