Warta Poznań – Zagłębie Sosnowiec 2:3 RELACJA, WYNIK Sosnowiczanie zdobyli twierdzę Warty. Horror w końcówce

Tomasz KuczyńskiZaktualizowano
Zagłębie Sosnowiec wygrało drug mecz pod wodzą trenera Dariusza Dudka.
Zagłębie Sosnowiec wygrało drug mecz pod wodzą trenera Dariusza Dudka. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 3:2 (1:0). Sosnowiczanie w drugim meczu pod wodzą trenera Dariusza Dudka zaliczyli drugie zwycięstwo! Zagłębie prowadziło już 3:0, ale w końcówce musiało drżeć o wygraną.

Do Zagłębia wrócił trener Dariusz Dudek i na „dzień dobry” sosnowiczanie wygrali z Sandecją Nowy Sącz 3:1. W sobotę spadkowicz z Ekstraklasy zagrał z Wartą, która w tym sezonie była niepokonana w Grodzisku Wlkp., gdzie rozgrywa mecze w roli gospodarza. Trener Dudek wystawił do boju taką samą jedenastkę, która rozpoczęła mecz z Sandecją.

Na początku groźniej atakowała Warta. W 12. minucie w pole karne przedarł się z lewej strony Mateusz Kupczak i strzelił z bliska z ostrego kąta – Matko Perdijić nie dał się zaskoczyć.

Z czasem do głosu doszli goście, wspierani przez dużą grupę kibiców. Pierwszą dogodną sytuację miał Patryk Małecki, który zatrudnił Adrian Lisa próbując uderzenia z ostrego kąta. Następnie po rzucie rożnym Szymona Pawłowskiego główkował Piotr Polczak i bramkarza Warty wyręczył Łukasz Trałka, wybijając głową piłkę zmierzającą do bramki.

W 28. minucie Zagłębie dopięło swego. Pawłowski posłał piłkę ze skrzydła, idealnie podając do Fabiana Piaseckiego. Aleks Ławniczak źle obliczył jej lot, a napastnik gości wykorzystał ten błąd i z czterech metrów głową uderzył nie do obrony.

Sosnowiczanie po zdobyciu bramki starali się spokojnie operować piłką i schodzili do szatni z zasłużonym prowadzeniem.

W 55. minucie było blisko podwyższenia wyniku. Na pozycji sam na sam z bramkarzem znalazł się Stanisław Biłeńkyj. „Objechał” Lisa, ale za bardzo się wyrzucił i trafił w słupek.

Chwilę potem dwukrotnie Zagłębie ratował Perdjić. Najpierw wygrywając pojedynek z Gracjanem Jarochem (na pograniczu faulu na rzut karny), a potem fantastycznie broniąc strzał z rzutu wolnego Mariusza Rybickiego.

Sosnowiczanie odpowiedzieli w najlepiej jak to możliwe – bramką na 2:0. Pawłowski posłał piłkę wzdłuż pola bramkowego, która odbiła się od nóg bramkarza i obrońcy, trafiając do Patryka Mularczyka. Rezerwowy Zagłębia posłał ją do pustej bramki.

Goście po efektownym golu Rafała Grzelaka, który huknął z rzutu wolnego, prowadzili 3:0, ale Warta nie odpuszczała. W 78. minucie Michał Jakóbowski główką z bliska pokonał Perdijcia i gospodarze uwierzyli, że jeszcze można coś zmienić.

I tak się stało. Drugą asystę zaliczył Serhij Napołow (tym razem z wolnego), a Mateusz Kupczak główką dał trafienie na 2:3!

W 88. minucie czerwoną kartkę, po drugiej żółtej, dostał Grzelak i Zagłębie kończyło mecz w dziesiątkę. Warta z pasją dążyła do wyrównania, ale Zagłębie nie dało sobie wydrzeć zwycięstwa.

Warta Poznań – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1)

0:1 Fabian Piasecki (28-głową), 0:2 Patryk Mularczyk (64), 0:3 Rafał Grzelak (73), 1:3 Michał Jakóbowski (78), 2:3 Mateusz Kupczak (87)

Warta: Lis - Kiełb, Kieliba, Ławniczak, Grobelny (80. Kiklaisz) - Rybicki (68. Napołow), Kupczak, Trałka, Janicki, Jakóbowski - Jaroch (71. Laskowski).

Zagłębie: Perdijić - Nawotka, Radkowski, Polczak, Grzelak - Małecki, Sinior (84. Babiarz), Hołota, Pawłowski - Biłeńkyj (60. Mularczyk), Piasecki.

Żółte kartki: Grobelny - Hołota, Grzelak, Nawotka

Czerwona kartka: Rafał Grzelak (88' Zagłębie, po drugiej żółtej)

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.