Weekend za pół ceny trwa w całej Polsce. Taniej w hotelach,...

  Weekend za pół ceny trwa w całej Polsce. Taniej w hotelach, restauracjach, muzeach LISTA ATRAKCJI W WOJ. ŚLĄSKIM

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Akcja Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny, 5-7.10 2018 r.Lista miejsc w woj., w których można skorzystać z promocji bez konieczności wcześniejszej
  1/15

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mat. prasowe

  5. edycja akcji Polska za połowę - weekend za pół ceny odbędzie się od 5 do 7.10 2018 r. O 50 proc. ceny obniżą w pierwszy weekend października nie tylko hotele i pensjonaty, ale też restauracje, muzea, przewoźnicy, firmy wynajmujące samochody, wypożyczalnie rowerów, teatry, zoo.
  Celem akcji jest przedłużenie tradycyjnego sezonu turystycznego. Jesienna odsłona inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej przypada na pierwszy weekend października.

  Zobacz miejsca w woj. śląskim, gdzie możesz bez wcześniejszej rezerwacji skorzystać z akcji Polska Zobacz więcej:

  Zobacz weekend za pół ceny:
  Zobacz galerię


  – Przed nami druga w tym roku i piąta ogółem edycja akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”.
  Ten projekt rozwija się niezwykle dynamicznie. Podczas jesiennej odsłony swoje usługi, w obniżonych cenach, zaoferuje turystom rekordowa liczba 757 partnerów. Cieszę się, że dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło atrakcyjnie spędzić czas, odkrywając uroki Polski – mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka.

  Coraz chętniej wypoczywamy w rodzimych kurortach


  Każdy obiekt sam ustala warunki promocji, obowiązuje ona tylko w okresie od 5 do 7.10, i zniżka wynosi 50 proc., ale w przypadku obiektów noclegowych często promocji podlegają pakiety - np. 2 noclegi z wyżywieniem. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona, w niektórych hotelach może już nie być miejsc w weekend 5-7.10.

  „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” wykorzystuje sprawdzoną formułę weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i przenosi ją na poziom krajowy. Celem MSiT i POT jest prezentacja bogatej oferty turystycznej i zachęcanie coraz większej liczby Polaków do podróżowania po kraju, również poza tradycyjnym sezonem letnim czy zimowym. Od dwóch lat akcja organizowana jest dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Piąta edycja rozpocznie się 5 października (piątek) i potrwa przez cały weekend.

  Lista obiektów z woj. śląskiego biorących udział w akcji

  – Dane statystyczne potwierdzają, że coraz chętniej wypoczywamy w rodzimych kurortach. Przykładowo w I kwartale 2018 r. liczba podróży krajowych wzrosła w stosunku do analogicznego okresu 2015 r. o 18,5 proc. Chcemy ten trend wzmacniać. Dzięki efektywnej współpracy z partnerami akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” coraz więcej osób może skorzystać z bogatej i kompleksowej oferty turystycznej w całym kraju – podkreśla sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

  Akcja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. To efekt zwiększającego się z każdą edycją zainteresowania turystów. Z pierwszej, pilotażowej odsłony skorzystało 60 tys., z drugiej 77,5 tys., z trzeciej już ponad 110 tys. osób. Ostatnia, wiosenna edycja przyciągnęła aż 132 tys. turystów.

  – To naturalne, że wraz ze wzrostem liczby partnerów rośnie też popularność akcji wśród turystów. „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” na stałe wpisała się w weekendowe plany wielu Polaków. Oferty proponowane przez naszych partnerów wyprzedają się bardzo szybko, dlatego zachęcam do zapoznania się z propozycjami i rezerwowania usług już dziś. Dzięki akcji każdy może zaplanować 3 dni pełne atrakcji w obniżonych cenach – dodaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo