MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielka majówka w Dąbrowie Górniczej. Dębowy Maj Festiwal pełen atrakcji, pokazów, koncertów i turniejów dla całych rodzin

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Dębowy Maj Festiwal każdego roku zapewnia mnóstwo atrakcji, aktywności w plenerze i rodzinnej zabawyZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Dębowy Maj Festiwal każdego roku zapewnia mnóstwo atrakcji, aktywności w plenerze i rodzinnej zabawyZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE M. Wesołowski/D.Nowak/L.Nenow/PAS
Dębowy Maj Festiwal na stałe zapisał się w kalendarium inaugurującym letni sezon wypoczynku, atrakcji w plenerze i dobrej zabawy. Tak więc tej wyjątkowej, przepełnionej przeróżnymi propozycjami dla młodszych, starszych i najstarszych mieszkańców Dąbrowy Górniczej i całego regionu nie zabraknie również w 2024 roku. Impreza stratuje w środę 1 maja i potrwa do 3 maja, a wraz z kilkoma wydarzeniami towarzyszącymi przedłuży się do 5 maja. Oto, co nas czeka w najbliższych dniach!

Dębowy Maj Festiwal 2024 w Dąbrowie Górniczej

1 maja (środa)

W pierwszy dzień maja organizatorzy zapraszają do Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona, do Parku Zielona, Parku Hallera i na Pogorię III.

Park Zielona

Wycieczka rowerowa z Rowerową Dąbrową, godzina 10

Kto jeszcze nie rozpoczął sezonu rowerowego, będzie miał do tego idealną okazję! Szykujcie kaski i rowery! Razem ze stowarzyszeniem Rowerowa Dąbrowa przejedziemy z Parku Zielona (zbiórka pod fontanną) do parku w sosnowieckim Kazimierzu. Trasa liczy ok. 20 km w obydwie strony, ale każdy da radę – tempo zostanie dostosowane do uczestników, więc zapraszamy rodziny z dziećmi.

Europejski Kapsel Cup, godzina 11

Kapsel Cup to zabawa w grę w kapsle dla najmłodszych i najstarszych, bez względu na wiek. Zawodnicy przesuwają swój kapsel po linii toru, pstrykając kapsel tak, aby nie wyskoczył poza granice toru. 1 maja przypada 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, więc nie zabraknie europejskich akcentów. Każdy może wziąć udział! Zapisy w Biurze Zawodów w godzinach 11-12.

Dębowa Gra Miejska, godzina 13.30

W Dębowej Grze Miejskiej każdy będzie mógł wziąć udział bez wcześniejszego przygotowania. Tym razem tematyką gry będzie otaczająca uczestników dąbrowska natura, wypoczynek oraz miejskie aktywności na świeżym powietrzu. Gra ma charakter multimedialny, na przystankach będą czekać na Was kody QR, które przekierują do rebusów, quizów oraz zadań wykorzystujących otaczającą przyrodę. Zabawa nie ma limitów czasowych, dlatego zapraszamy całe rodziny przy okazji majówkowego spaceru w parku. Regulamin dostępny tutaj [POBIERZ REGULAMIN].

Miejska Orkiestra Dęta, godzina 17

Podczas Dębowego Maj Festiwalu nie może zabraknąć uroczystego występu Miejskiej Orkiestry Dętej!

Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona

W CSLiW na Zielonej będzie się działo! Nie zabraknie sportowych emocji.

Turniej siatkówki z Volleyem, godzina 9

Podczas DMF-u nie zabraknie sportowej rywalizacji! 1 maja zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju siatkówki dla kobiet i mężczyzn. Obowiązują zapisy (kliknij). Wpisowe: 30 zł za parę. Zachęcamy też wszystkich do kibicowania!

Plenerowy serwis rowerowy z E-Kolarski Sklep&Serwis i wypożyczalnia rowerów Orbea, godzina 10-17

Tutaj będziecie mogli sprawdzić przerzutki i dowiedzieć się, czy Wasz rower jest gotowy na wakacyjne przejażdżki. Na miejscu będzie można również wypożyczyć i wypróbować rowery marki Orbea (do Waszej dyspozycji będzie 25 sztuk).

Zasady wypożyczenia rowerów:

  • wypożyczamy rower na godzinę na podstawie umowy wypożyczenia (Zabierz dowód osobisty)
  • testy będą odbywały się w grupach prowadzonych przez jednego z naszych testerów, który będzie do Waszej dyspozycji, służył pomocą, odpowiadał na pytania.
  • zabierzcie swoje buty SPD i pedały!
  • twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – MUSISZ POSIADAĆ SWÓJ KASK! (nie udostępniamy roweru Orbea nikomu, kto nie będzie miał kasku)
  • pamiętajcie o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.

Spotkanie ze Stowarzyszeniem Sztuk Walki Viking, godzina 11-13

Myślicie o tym, żeby zacząć trenować brazylijskie jiu-jitsu? Stowarzyszenie Sztuk Walki Viking zaprezentuje pokaz sztuk walki. Będzie można porozmawiać z zawodnikami i przekonać się, że trenowanie sztuk walki może być świetną przygodą!

Podczas wydarzenia odbędzie się pokaz jiu-jitsu podopiecznych stowarzyszenia, a po treningu poprowadzone zostaną animacje sportowe (głównie sporty walki) dla uczestników w formie wyzwań dobranych pod wiek oraz poziom zaawansowania. Będzie można nauczyć się padów i przewrotów, podstawowych chwytów i technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą utytułowani zawodnicy: Roksana Kołkowska i Bartosz Kulczycki.

Bokserskie zmaganie z Centrum Sportów Walki FightBoxing, godzina 11-14

Nie martwcie się – nikt nie ucierpi! Dowiecie się, na czym polega boks i zapoznacie się z ofertą Centrum Sportów Walki FightBoxing. Zapraszamy na „dąbrowski ring”, na którym zostanie przeprowadzony pokaz przykładowego treningu. Publiczność zachęcamy do wzięcia udziału w walkach sparingowych.

Karate dla wszystkich! Trening z Uczniowskim Klubem Sportowym Ronin 1, godzina 11.30-14

Chcesz poznać tajniki karate oraz dowiedzieć się, jak wykorzystać tę sztukę walki do samoobrony? Przyjdź na pokaz sztuk walki karate sportowego. Kobiety dowiedzą się, jak obronić się przy pomocy kluczy czy torebki. Klub Sportowy Ronin pokaże także, że niepełnosprawność nie wyklucza treningu karate. Czekają też konkursy! Prowadzącymi będą utytułowani zawodnicy i trenerzy.

Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, godzina 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.

Spotkanie z Klubem Sportowym Olimpus – podstawy sztuk walki i MMA, godzina 12-14

Klub Sportowy Olimpus pokaże swoją ofertę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nieważne, czy jesteś początkujący, czy masz już jakieś doświadczenie ze sportami walki – może to dobry moment, żeby znaleźć nową pasję. Przyjdźcie na pokaz MMA (Mieszane Sztuki Walki) – pokaz dla dwóch grup (dzieci od godziny 12, młodzież i dorośli od g. 14). Trenerzy: Karol Rutkowski i Daniel Wojańczyk. Wszystkim zainteresowanym wręczone zostaną ulotki uprawniające do zniżki 50% na zajęcia w klubie Olimpus.

Szach Maj – szachowe rozgrywki z Szachowym Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych Zagłębie, godzina 13-17

Spróbujcie swoich sił w szachowych rozgrywkach! Czekać na Was będzie kilka stoisk z szachownicami, gdzie będziecie mogli zmierzyć się w tym logicznym pojedynku. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w symultancie szachowej! Dla trójki najlepszych zawodników przewidziane są nagrody książkowe i dyplomy. Do symultany można dołączyć w każdej chwili w godzinach 13-16.30. Pojedynek prowadzić będzie na zmianę dwóch Indywidualnych Mistrzów Polski w szachach korespondencyjnych, a także instruktorów szachowych Rafael Pierzak i Janusz Pietrzak.

Angielski na majówkę z British School, godzina 14-17

British School zabierze najmłodszych mieszkańców w podróż po języku angielskim. Nauka poprzez zabawę to doskonały pomysł na wartościowe spędzenie wolnego czasu! Przed Wami quizy, animacje, malowanie buziek i mnóstwo dobrej zabawy!

Maraton zumby z La Culturą i Fitness Klubem Salsa, godzina 16-18

Pod koniec dnia warto się trochę poruszać. O pozytywną energię i taneczne rytmy zadbają instruktorzy z La Cultury i Salsy.

Park Hallera

W Skateparku odbędzie się kolejna edycja zawodów DG Skate Session. Zaczynamy o godzinie 11. Na najlepszych czekać będą deskorolkowe fanty! Będzie też można spróbować swoich sił na deskorolce i rolkach pod okiem instruktorów ze Skate Roomu (na miejscu będzie można za darmo wypożyczyć sprzęt, ale jego ilość jest ograniczona, więc warto mieć sprzęt ze sobą). Więcej informacji pod numerem telefonu 536 920 454.
Pogoria 3

Trening biegowy, godzina 19

Duchowa Środa ze stowarzyszeniem W Pogonii za Duchem to tradycyjny trening biegowy dla każdego, kto lubi się trochę zmęczyć w pozytywnym towarzystwie. Start przy molo na Pogorii, dystans ok. 6 km.

2 maja (czwartek)

Dębowy skatepark, dębowe wspinanie, turniej siatkówki i nowość, czyli wieczorne SUP-owanie i ognisko! Takie atrakcje czekają w czwartek.

Park Hallera

Dębowy skatepark, godzina 11-14

W skateparku w parku Hallera będą czekać na Was instruktorzy ze Skate Roomu. Pod ich czujnym okiem będzie można spróbować swoich sił na deskorolce, hulajnodze i rolkach (warto mieć sprzęt ze sobą). Więcej informacji pod numerem telefonu 536 920 454.
CSLiW Zielona

Turniej siatkówki z Volleyem, godzina 9

Podczas DMF-u nie zabraknie sportowej rywalizacji! 2 maja zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju siatkówki dla młodzieży – kategorie damskie. Obowiązują zapisy (kliknij). Wpisowe: 30 zł za parę. Zachęcamy też wszystkich do kibicowania!

Pneumatyczne boisko do piłki nożnej, godzina 11-19

Boisko będzie ogólnodostępne dla każdego, kto chce poczuć sportową rywalizację!

Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, godzina 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy zadbają o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.
Pogoria 3

Wieczorne SUP-owanie i ognisko, godzina 18.00

Próbowaliście kiedyś pływania na SUP-ach? Jeśli nie, to teraz macie dobrą okazję. Wieczorne SUP-owanie w pozytywnej atmosferze i ognisko, podczas którego będzie można wymienić się wrażeniami i spędzić miło czas. O deski zadba wypożyczalnia Kayak Bujak Watersports, ale ich ilość jest ograniczona. Można zabrać swoją deskę. Zapraszamy osoby, które mają już SUP-owe doświadczenie. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 603 523 698.

3 maja (piątek)

W piątek będzie europejsko, ale nie zabraknie sportowych emocji!

Park Zielona

Nasza Europa, czyli z kulturą przez Europę! Piknik rodzinny, godzina 13-18.30

W majówkowy weekend minie dokładnie 20 lat, odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej. Z tej okazji zapraszamy na europejski piknik rodzinny, podczas którego przybliżymy Wam europejskie kraje, zaprezentujemy kulturę, historię i sztukę poszczególnych krajów, nietypowe zwyczaje i zdobyć nagrody w konkursach! Zabierzemy Was w podróż do Włoch, Grecji, Austrii, Niemiec, Irlandii, Francji i Alzacji, Holandii, Hiszpanii i Ukrainy.
CSLiW Zielona

Turniej siatkówki z Volleyem, godzina 9

Podczas DMF-u nie zabraknie sportowej rywalizacji! 3 maja zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju siatkówki mikstów. Obowiązują zapisy (kliknij). Wpisowe: 30 zł za parę. Zachęcamy też wszystkich do kibicowania!

Trening pilates z Kają Delewską, godzina 11

Weźcie ze sobą maty i chodźcie na trening pilatesu z Kają Delewską – dąbrowską zwyciężczynią tegorocznej edycji Półmaratonu!

Dębowy Skatepark, godzina 11-14

Tym razem zapraszamy Was do Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona. Pod czujnym okiem instruktorów ze Skate Roomu możecie spróbować swoich sił na deskorolce, rolkach i hulajnodze (sprzęt można wypożyczyć, jednak jego ilość jest ograniczona, więc warto mieć go ze sobą). Więcej informacji pod numerem telefonu 536 920 454.

Spróbuj swoich sił ze Stowarzyszeniem Centrum Formy, godzina 11-15

Poznacie techniki trójboju siłowego, będziecie mogli zapoznać się z ofertą Stowarzyszenia Centrum Formy i dowiedzieć się, dlaczego warto ćwiczyć siłowo. Przewidziany został pokaz konkurencji trójboju siłowego (przysiady, wyciskanie leżąc, martwy ciąg). Przeprowadzony zostanie konkurs dla chętnych pań w wyciskaniu sztangi 20 kg na ilość powtórzeń oraz dla panów 55 kg. Zapraszamy wszystkich „siłaczy”. Trening przeprowadzony przez i z medalistami Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Pneumatyczne boisko do piłki nożnej, godzina 11-19

Boisko będzie ogólnodostępne dla każdego, kto chce poczuć sportową rywalizację!

Miasteczko Decathlon Sosnowiec na Majówkę, godzina 12-18

Decathlon Sosnowiec przygotował atrakcje dla dzieci​,​ młodzieży i dorosłych. W ramach rodzinnej aktywności zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym torze przeszkód. Podczas trwania wydarzenia będzie można również skorzystać ze sprzętu outcourt​,​ który dostępny jest w ofercie Decathlon. Każda osoba zapisana na to wydarzenie otrzyma od Decathlon Sosnowiec voucher w kwocie 20 zł. Obowiązują zapisy tutaj [kliknij].

Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, godzina 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy będą dbać o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.

Koncert solistów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, godzina 17

DMF to nie tylko sportowe emocje! Soliści z MOPT-u zabiorą nas w muzyczną podróż.

Majówkowa zumba z La Culturą, godzina 18

Pod koniec dnia warto się trochę poruszać. O pozytywną energię i taneczne rytmy zadbają instruktorzy z La Cultury.

Muzeum Miejskie Sztygarka

Zlot pojazdów zabytkowych – urodziny Borewicza, godzina 12-15

Zlot pojazdów zabytkowych z okresu PRL odbędzie się na parkingu przed Muzeum Miejskim Sztygarka. To gratka nie tylko dla fanów motoryzacji!

Wydarzenia towarzyszące:

4 maja (sobota)

CSLiW Zielona

Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, godzina 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy będą dbać o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.
Park Podlesie

Dzień Hutnika, od godziny 15

W Parku Podlesie odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Hutnika. W programie atrakcje dla całej rodziny: konkurs wiedzy o hutnictwie, wystawa o osiedlach hutniczych, warsztaty artystyczne, malowanie buziek, darmowy poczęstunek dla uczestników pikniku. Nie zabraknie muzycznych akcentów: wystąpi Maja Cembrzyńska, Przemek Smolarski w duecie, uczestnicy zajęć wokalnych PKZ i dzieci z dąbrowskich szkół podstawowych. Dzień Hutnika organizuje Pałac Kultury Zagłębia i Muzeum Miejskie Sztygarka.

5 maja (niedziela)

CSLiW Zielona

Dębowe wspinanie na ściance wspinaczkowej ze Speleoklubem, godzina 12-18

Jak co roku zapraszamy najmłodszych mieszkańców do spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Czekać na Was będą instruktorzy z dąbrowskiego Speleoklubu, którzy będą dbać o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę.
Boisko piłkarskie przy ul. Konopnickiej 29

I Dąbrowski Turniej Oldbojów im. Krzysztofa Bernasia, godzina 9-13

To integracja dawnych zawodników dąbrowskich klubów sportowych, którzy ukończyli 35. rok życia, wiąże się z przypadającym tuż po weekendzie majowym Dniem Hutnika, a także upamiętnieniem zmarłego w ubiegłym roku wieloletniego zawodnika i działacza klubu RKS Krzysztofa Bernasia. Zakłada się uczestnictwo w turnieju od 6 do 8 drużyn z terenu Zagłębia Dąbrowskiego i rozegranie spotkań systemem „każdy z każdym”, a po meczach wręczenie podziękowań dla drużyn uczestniczących i poczęstunek dla zawodników. W ramach wydarzenia przewidziano również zbiórkę żywności dla psów, którą po turnieju przekażemy do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Turniej odbywać się będzie na boiskach piłkarskich Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Konopnickiej 29.

W Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Parku Zielona i na Pogorii III można bezpłatnie skorzystać z grilla, który 1-3 maja będzie ogólnodostępny w godzinach 17-20.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni