Wisła: kierowcy nagminnie łamali tu przepisy, teraz powstał...

  Wisła: kierowcy nagminnie łamali tu przepisy, teraz powstał separator

  AJD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W tym miejscu kierowcy tak często łamali przepisy, że konieczny był separator
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©UM Wisła

  Dojazd do otwartego w zeszłym roku centrum handlowego w Wiśle sprawiał sporo problemów, wiele osób łamało tu prawo i skręcało do centrum mimo zakazu. Teraz to się skończy - na drodze stanął separator.
  W Wiśle nietrudno o korki, a błędy kierowców owocują często zatorami na drodze. Tak działo się między innymi przy Metro Park, nowym centrum handlowym, które w ubiegłym roku zostało otwarte przy zjeździe z drogi wojewódzkiej do Wisły-Jawornika.

  - Problem z wykroczeniami w tym miejscu stale się powtarzał odkąd powstało centrum handlowe. Kierowcy nie stosowali się do znaku nakazu jazdy prosto i jadąc od strony centrum Wisły skręcali w lewo, przy okazji blokując płynność ruchu - tłumaczą urzędnicy z wiślańskiego magistratu.

  Dzielnicowy z komisariatu policji w Wiśle, Bartłomiej Duraj od dawna reagował na zagrożenia związane z tym miejscem i postanowił działać. Dzielnicowy prowadził w ramach swoich działań priorytetowych akcję profilaktyczną w opisywanym miejscu, kierował pisma i uwagi w tym zakresie do zarządców drogi, interweniował też wśród osób zarządzających terenem, na którym znajduje się centrum handlowe. Zarządca drogi wojewódzkiej nr 941 ostatecznie w miejscu skrętu ustawił separator drogowy, który już skutecznie powstrzymuje kierowców od łamania przepisów ruchu drogowego.

  Zobacz zdjęcia:

  Zobacz galerię

  - Jest to zwieńczenie planu działania priorytetowego dzielnicowego. To działanie miałem ukończyć do lutego. Montaż separatora oznacza, że zadanie udało się w stu procentach skutecznie zrealizować, co na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie. Cieszę się bardzo, że sprawa ta została pomyślnie zakończona, a kierowcy nie będą już nagminnie popełniać wykroczeń w tym miejscu – mówi Bartłomiej Duraj z wiślańskiej policji.

  Przypomnijmy: już w marcu droga wojewódzka prowadząca z Ustronia do Wisły zostanie przebudowana. W tym miejscu, aż do ronda w Wiśle Oazie, czekać nas będą duże utrudnienia, a prace przy przebudowie potrwają aż trzy lata. Droga nie będzie poszerzona, ale powstaną lewoskręty.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY