MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Katarzyna Czyż-Kaźmierczak została wiceburmistrzem Wisły. "To był bardzo naturalny i pewny wybór"

KL
Burmistrz Tomasz Bujok i wiceburmistrz Katarzyna Czyż-Kaźmierczak.
Burmistrz Tomasz Bujok i wiceburmistrz Katarzyna Czyż-Kaźmierczak. Miasto Wisła
Tomasz Bujok, burmistrz Wisły, powołał swoją zastępczynię. Została nią Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dotychczasowa dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury. Teraz pod swoją pieczą będzie miała m.in. referaty i jednostki odpowiadające w Wiśle za kulturę, promocję, turystykę czy sport.

Wisła z wiceburmistrzem

- Jak doskonale wiecie, podczas swoich dwóch ubiegłych kadencji nie powołałem nikogo na to stanowisko i jako jedyny włodarz w powiecie cieszyńskim nie miałem zastępcy. Najwyższy czas to zmienić! Patrząc w przyszłość, chcę budować i tworzyć możliwości rozwoju Wisły i dobrej współpracy na niwie powiatu, województwa i całego naszego transgranicznego regionu. Jest to zadanie bardzo angażujące i wymagające, a przy jego realizacji niezbędna będzie mi pomoc kompetentnej osoby – tłumaczy swoją decyzję burmistrz Bujok.

Katarzyna Czyż-Kaźmierczak była dotychczas dyrektorką Wiślańskiego Centrum Kultury. Teraz pod swoją pieczą będzie miała m.in. referaty i jednostki odpowiadające w Wiśle za kulturę, promocję, turystykę czy sport.

- Wiem, że powołanie mnie jako zastępcy burmistrza Wisły to nie tylko ogromne wyzwanie dla mnie, ale też dla pana burmistrza, pracowników urzędu miasta i instytucji kultury. Również nowość dla mieszkańców i przedsiębiorców. Pracując w Wiśle i w Wiślańskim Centrum Kultury na każdym kroku spotykałam się z życzliwością i wsparciem i proszę o to nadal. Planuję dalej pracować z pełnym zaangażowaniem i najlepiej jak potrafię. Planuję też się nie zmieniać i dalej chodzić w trampkach – napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych nowa wiceburmistrz Wisły.

- Wybór Katarzyny Czyż-Kaźmierczak był dla mnie bardzo naturalnym i pewnym wyborem. Kasia dała się poznać, jako niezwykle kompetentna, zaangażowana i kreatywna osoba. Jeszcze przed podjęciem decyzji o powołaniu zastępcy zawsze była dla mnie merytorycznym wsparciem i godną reprezentantką Wisły na licznych spotkaniach i wydarzeniach kulturalnych. Ogromnie cieszę się na tą współpracę! Mam nadzieję, że nikt z Was nie ma wątpliwości, że to dobry wybór – dodaje burmistrz Tomasz Bujok.

Katarzyna Czyż-Kaźmierczak od urodzenia mieszka w Wiśle, skończyła studia na kierunku Turystyka i rekreacja, studia podyplomowe w zakresie grafiki oraz wiele szkoleń na różnych szczeblach swojej pracy. Swoją pracę zawodową rozpoczęła w hotelarstwie, w branży hotelowej pracowała cztery lata. W 2007 roku rozpoczęła pracę w wiślańskim samorządzie, w Referacie Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu, przez dwa lata pełniła tam obowiązki kierownika. W roku 2016 została naczelnikiem Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. W 2019 roku została powołana na dyrektora Wiślańskiego Centrum Kultury.

Wiślańskie Centrum Kultury ma nową dyrektorkę

Burmistrz Bujok, po wyborze Katarzyny Czyż-Kaźmierczak na swoją zastępczynię, przedstawił także nową dyrektorkę Wiślańskiego Centrum Kultury.

- Każdy statek musi mieć swojego kapitana, dlatego 8 maja powierzyłem stanowisko p.o. dyrektorki Wiślańskiego Centrum Kultury Annie Łupieżowiec – napisał włodarz w mediach społecznościowych.

- Ania od wielu lat pracuje w WCK i doskonale sprawdza się jako organizatorka i koordynatorka imprez. Dała się poznać jako osoba kompetentna, zaangażowana i kreatywna. Nieraz udowodniła, że w sposób profesjonalny potrafi zarządzać zespołem. Nie mam wątpliwości, że doskonale poradzi sobie w nowej roli. Powodzenia! – dodał.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni