MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza sesja w Czerwionce-Leszczynach. - Chciałbym zadeklarować, że będę przewodniczącym całej rady miejskiej - mówił Artur Sola ZDJĘCIA

OPRAC.:
Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Kolejne wybory do samorządu terytorialnego za nami. Zostaliście wybrani radnymi IX kadencji Rady Miejskiej Czerwionki-Leszczyn, a Wiesław Janiszewski burmistrzem piątej kadencji. Jest to wyraz ogromnego zaufania, którym obdarzyli Was wyborcy. W imieniu Miejskiej Komisji Wyborczej oraz pracowników Urzędu i jednostek życzę Państwu wiele zapału, siły i energii, a także satysfakcji z realizacji podjętych przedsięwzięć - powiedziała przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Justyna Domżoł.
Kolejne wybory do samorządu terytorialnego za nami. Zostaliście wybrani radnymi IX kadencji Rady Miejskiej Czerwionki-Leszczyn, a Wiesław Janiszewski burmistrzem piątej kadencji. Jest to wyraz ogromnego zaufania, którym obdarzyli Was wyborcy. W imieniu Miejskiej Komisji Wyborczej oraz pracowników Urzędu i jednostek życzę Państwu wiele zapału, siły i energii, a także satysfakcji z realizacji podjętych przedsięwzięć - powiedziała przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Justyna Domżoł. UMiG Czerwionka-Leszczyny
Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej Czerwionki-Leszczyn, rajcy kadencji 2024-2029, z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Justyny Domżoł, jej zastępczyni Ireny Jazgar oraz najstarszej wiekiem radnej Jolanty Szejki, otrzymali zaświadczenia o wyborze. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali ze swojego grona przewodniczącego. - Chciałbym zadeklarować, że będę przewodniczącym całej Rady Miejskiej, chciałbym, aby Rada współpracowała z burmistrzem, z pracownikami Urzędu i jednostek, po to, by wykorzystać te pięć lat w sposób jak najbardziej efektywny - oznajmił Artur Sola.

Pierwsza sesja w Czerwionce-Leszczynach

"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej ślubuje uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie mając na względzie dobro mojej Gminy i jej Mieszkańców" - wypowiedzieli słowa ślubowania radni z Czerwionki-Leszczyn kadencji 2024-2029.

Pierwsza sesja w Czerwionce-Leszczynach - zobacz ZDJĘCIA

Na sesji obecni byli następujący samorządowcy:
Dominika Baranowicz

 • Gabriel Breguła
 • Beata Hajduczek
 • Adam Herdzina
 • Adam Karaszewski
 • Alina Kucharzewska
 • Natalia Kuś
 • Adam Malik
 • Grzegorz Marek
 • Marcin Markiewka
 • Urszula Menżyk
 • Sławomir Paluch
 • Iwona Piwczyk
 • Izabela Rajca
 • Leszek Salamon
 • Artur Sola
 • Marcin Stempniak
 • Bernard Strzoda
 • Szejka Jolanta.

Jolanta Szejka prowadziła obrady rady miejskiej do czasu wyboru przewodniczącego.

- Kolejne wybory do samorządu terytorialnego za nami. Zostaliście wybrani radnymi IX kadencji Rady Miejskiej Czerwionki-Leszczyn, a Wiesław Janiszewski burmistrzem piątej kadencji. Jest to wyraz ogromnego zaufania, którym obdarzyli Was wyborcy. W imieniu Miejskiej Komisji Wyborczej oraz pracowników Urzędu i jednostek życzę Państwu wiele zapału, siły i energii, a także satysfakcji z realizacji podjętych przedsięwzięć, życzę samych trafnych decyzji, które będą wynikiem konkretnych kompromisów. Niech pięć kolejnych lat będzie dla naszej Gminy okresem dalszego rozwoju. Wszystkiego dobrego - powiedziała przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Justyna Domżoł.

Podczas sesji wybrano przewodniczącego rady miejskiej, został nim Artur Sola.

- Bardzo dziękuje za zaufanie, którym mnie Państwo obdarzyli, mam nadzieję, że ze swoich obowiązków będę się wywiązywał należycie. Chciałbym zadeklarować, że będę przewodniczącym całej Rady Miejskiej, chciałbym, aby Rada współpracowała z burmistrzem, z pracownikami Urzędu i jednostek, po to, by wykorzystać te pięć lat w sposób jak najbardziej efektywny - zadeklarował Artur Sola.

W kolejnej części obrad wręczono zaświadczenie o wyborze burmistrzowi Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesławowi Janiszewskiemu, który także złożył ślubowanie.

- Obejmując Urząd Burmistrza Gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności Mieszkańców Gminy - powiedział włodarz.

Wiesław Janiszewski podziękował także za oddane na niego głosy, pogratulował swoim kontrkandydatkom.

- Chciałbym, aby jeśli to możliwe, 21 jednych radnych współpracowało i działało na rzecz dobra mieszkańców. Naszym zadaniem jest budowanie jedności. Myślę, że jeśli będziemy się spierać, to tylko dla dobra naszej miejscowości. Wspólnie dbajmy o to, by mieszkańcy byli z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zadowoleni. Liczymy na środki zewnętrzne, które pomogą nam w realizacji kolejnych projektów. Przed nami pięć lat wytężonej pracy, życzę wszystkim zdrowia i siły do działania. Myślę, że wspólnie wywalczymy to, co dla naszej Gminy jest najlepsze. Dziś chciałbym także podziękować swojej rodzinie oraz tym, którzy mnie wspierali. Zrobię wszystko, by godnie reprezentować mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - powiedział burmistrz.

Za oddane głosy podziękował także radny Sejmiku Śląskiego Grzegorz Wolnik.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni