MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest nowy wiceprezydent Jastrzębia. Został nim Grzegorz Dulemba. Michał Urgoł będzie miał także drugiego zastępcę. Kogo? Jeszcze nie wiadomo

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
W jastrzębskim Urzędzie Miasta dokonują się jeszcze zmiany związane z niedawnymi wyborami samorządowymi.
W jastrzębskim Urzędzie Miasta dokonują się jeszcze zmiany związane z niedawnymi wyborami samorządowymi. UM Jastrzębie
Grzegorz Dulemba został wybrany przez nowego prezydenta Jastrzębia, Michała Urgoła na jego pierwszego zastępcę. To dobrze znana w jastrzębskim magistracie osoba. W przeszłości Grzegorz Dulemba przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza miasta, a później naczelnika Biura Spraw Zarządzania Jakością. Wiadomo, że prezydent Michał Urgoł będzie miał jeszcze jednego zastępcę.

Prezydent Jastrzębia, Michał Urgoł powołał pierwszego zastępcę. To Grzegorz Dulemba

Tylko jedna niewiadoma jest już co do stanowisk wiceprezydentów w Jastrzębiu-Zdroju. Jak wynika z zapowiedzi nowego prezydenta, Michała Urgoła, ma on mieć dwóch zastępców, podobnie, jak jego poprzedniczka Anna Hetman. Nazwisko jednego z nich jest już znane.

Funkcję pierwszego zastępcy Michała Urgoła będzie pełnił Grzegorz Dulemba. Nowy prezydent miasta mówił o jego powołaniu już przy okazji swojego zaprzysiężenia. Oficjalnie swoje słowa potwierdził kolejnego dnia, wydając stosowne zarządzenie.

- Powołuję Pana Grzegorza Dulembę na stanowisko I Zastępcy Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój - brzmi najważniejszy fragment zarządzenia Michała Urgoła.

Jednocześnie, jeszcze przed powołaniem Grzegorza Dulemby, odwołany został wiceprezydent Robert Cichowicz. Ze stanowiska odwołano go również poprzez zarządzenie.

- Odwołuję Pana Roberta Cichowicza ze stanowiska II Zastępcy Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój - można przeczytać w zarządzeniu.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi wiceprezydenta Roberta Cichowicza na jego stanowisku. W kuluarach mówi się o różnych osobach: od obecnych radnych PiS począwszy, przez syna posła tej partii, po... byłego wiceprezydenta z czasów Anny Hetman.

Jeśli chodzi natomiast o obecnego wiceprezydenta, Grzegorz Dulemba to osoba dobrze znana w jastrzębskim samorządzie. Przez wiele lat był związany z tamtejszym Urzędem Miasta. 16 lat pełnił funkcję sekretarza miasta, a następnie był naczelnikiem w Biurze Spraw Zarządzania Jakością.

Od 2020 roku Grzegorz Dulemba był natomiast zastępcą wójta w gminie Chybie. W minionych wyborach samorządowych w Jastrzębiu bezskutecznie z ramienia Wspólnoty Samorządowej starał się o mandat radnego.

Wiceprzewodniczących wybrała także jastrzębska Rada Miasta

Swoich zastępców, choć nie wskazał ich on osobiście, ma również Damian Gałuszka, nowy przewodniczący jastrzębskiej Rady Miasta. Wiceprzewodniczących Rady Miasta, wybrali jej członkowie. W obecnej kadencji dwójka radnych będzie sprawowała tę rolę.

Będą to: Alina Chojecka, która wiceprzewodniczącą Rady Miasta była już w trakcie poprzedniej kadencji oraz Andrzej Matusiak. Głosowanie w celu wyboru wiceprzewodniczących było w zasadzie formalnością. Dwoje radnych ubiegało się o dwa stanowiska wiceprzewodniczących.

Co do ich wyboru radni nie byli jednak jednogłośni. Alinę Chojecką poparło 22 na 23 radnych. Jeden głos w całym głosowaniu został oddany nieważnie. I można przypuszczać, że skreślono go na karcie do głosowania z nazwiskiem Aliny Chojeckiej.

W przypadku jednak radnego Andrzeja Matusiaka - wszystko na to wskazuje - pojawiły się głosy sprzeciwu. Poparcia udzieliło mu 18 radnych. Wiadomo, że w głosowaniu 4 głosy były przeciwne. Łatwo obliczyć, że były to głosy przeciwko radnemu PiS.

Oficjalnie głosowanie było jednak tajne i oficjalnie takich scenariuszy można się jedynie domyślać. Wyniki głosowania mówią jednak same za siebie.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni