Wisła Płock chce zagrać z GKS Tychy jeszcze raz. Przez 20 minut!

Wisła Płock złożyła do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN protest dotyczący niedzielnego meczu z GKS Tychy. Przypomnijmy, że sędzia Robert Małek w 74 minucie pokazał drugą żółtą kartkę Patrikowi Czarnocie, który zbyt długo schodził z boiska na zmianę. Zabrzański arbiter nie wyciągnął jednak z kieszonki czerwonego kartonika i gospodarze do końca spotkania grali w komplecie wygrywając 1:0.

Trener tyszan, Jan Żurek, próbował nieco bagatelizować pomyłkę Małka, sugerując, że kartka została być może pokazana już po zejściu Słowaka poza linię boczną i dotyczyła więc de facto zawodnika rezerwowego. Płocczanie mają jednak inne zdanie i poczucie krzywdy. Dlatego właśnie złożyli protest do PZPN. Działacze Wisły liczą, że piłkarska centrala podzieli ich opinię i nie zatwierdzi końcowego rezultatu meczu i zdecyduje się, na któryś z następujących wariantów:

- powtórzenie meczu
- powtórzenie ostatnich 20. minut przy wyniku 1:0, ale w dziesięciu tyszan przeciwko jedenastu gościom
- walkower dla Wisły, chociaż to najmniej prawdopodobne, bo błąd popełnił arbiter

Tyszanie przyjęli informację o proteście ze spokojem.
- Rozumiemy to posunięcie Wisły, bo pewnie postąpiliśmy tak sami. Jednak błąd popełnił sędzia i naszym zdaniem tylko on powinien być ukarany, a nie nasz klub - komentuje wniosek Wisły Michał Rus, rzecznik GKS.

Z piłkarskich doświadczeń także wynika, że sprawa zakończy się jedynie karą dla sędziego (jeszcze niedawno jednego z czołowych arbitrów ekstraklasy). Weryfikacje wyników zdarzają się właściwie jedynie w sytuacjach, gdy w jednej z drużyn grał piłkarz nieuprawniony.